Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aangehouden president Zuid-Korea zwijgt tijdens verhoor

Aangehouden president Zuid-Korea zwijgt tijdens verhoor

SEOUL (ANP/RTR) - De aangehouden Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol weigert vragen te beantwoorden tijdens zijn verhoor. Ook stemt hij niet in met het filmen van de gesprekken met onderzoekers, heeft een functionaris van de dienst voor corruptiebestrijding (CIO) gezegd.

Yoon is de eerste zittende president van het land die is gearresteerd. Hij riep vorige maand kortstondig de militaire noodtoestand uit. Dat leidde tot zijn schorsing door het parlement. Daarnaast wordt strafrechtelijk onderzocht of hij zich schuldig heeft gemaakt aan een opstand tegen de staat. Dat kan worden bestraft met de doodstraf.

De geschorste president weigerde de afgelopen tijd om zich te laten verhoren en verschanste zich in zijn residentie. Lijfwachten gebruikten onder meer prikkeldraad om het gebouw in een fort te veranderen. Yoon gaf zich uiteindelijk over toen een politiemacht oprukte naar zijn woning.

Yoon zegt in een verklaring dat hij alleen is meegegaan om bloedvergieten te voorkomen. Hij noemt het onderzoek illegaal. De autoriteiten hebben nu 48 uur de tijd om de politicus te verhoren. Daarna moeten ze toestemming vragen om zijn voorarrest te verlengen of hem vrijlaten.

Meer uit Buitenland

Myanmar schrapt alle doodstraffen, strafvermindering voor Suu Kyi

NAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe president van Myanmar, Min Aung Hlaing, heeft alle doodstraffen in het land omgezet naar levenslange gevangenisstraffen. Ook krijgen duizenden gevangenen ter ere van het Myanmarese Nieuwjaar een strafvermindering, onder wie de afgezette oud-leider Aung San Suu Kyi.

16 minuten geleden
Trump noemt Iran-oorlog 'uitstapje'

LAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.

2 uur geleden
Democraat wint verkiezing in Republikeins bolwerk New Jersey

WASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.

5 uur geleden
Libanese leger: Israël beschiet dorpen na staakt-het-vuren

BEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.

6 uur geleden
VS waarschuwen Europa voor vertraging wapenleveringen door oorlog

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.

7 uur geleden
Iran opent weer deel van telefoon- en internetverkeer

TEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.

7 uur geleden
Trump: Iran akkoord om nucleair materiaal over te dragen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.

11 uur geleden