
Aangehouden personen Berlijn niet voortvluchtig RAF-duo
BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Twee personen die zondag zijn aangehouden in Berlijn, zijn niet de voortvluchtige RAF-leden Ernst-Volker Staub en Burkhard Garweg. Dat maakte de politie bekend na een grote operatie in het stadsdeel Friedrichshain.
Bij de actie waren zo'n 130 agenten betrokken. De arrestanten kwamen na identiteitscontroles weer vrij. Een politiewoordvoerder legde uit dat "degenen die worden gezocht" niet zijn aangetroffen.
Staub en Garweg maakten vroeger deel uit van de extreemlinkse terreurorganisatie Rote Armee Fraktion (RAF), die zou zijn opgeheven in de jaren negentig. De autoriteiten denken dat ze later overvallen pleegden om aan geld te komen.
Daniele Klette
De mannen zouden daarbij hebben samengewerkt met een derde RAF-lid, Daniele Klette. Zij kon enkele dagen geleden worden aangehouden in de Duitse hoofdstad. Ze beschikte volgens Duitse media over een Italiaans paspoort en gebruikte de naam Claudia Ivone.
De autoriteiten houden er rekening mee dat de twee mannen zich ook verbergen in Berlijn. Zwaarbewapende politie-eenheden bestormden vorige maand ook een treinstation in Wuppertal nadat een man ten onrechte was aangezien voor Staub.
Terreurorganisatie
De RAF stamt uit de jaren zestig en stond voorheen ook bekend als de Baader-Meinhofgroep. De antikapitalistische terreurorganisatie wordt verantwoordelijk gehouden voor de dood van tientallen mensen.
Staub, Garweg en Klette zouden behoren tot de zogenoemde derde generatie van RAF-leden. Ze worden verdacht van een reeks misdrijven in de periode 1999 tot 2016.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas roept alle betrokken partijen op terug te gaan naar de onderhandelingstafel om verdere escalatie te voorkomen, schrijft ze op X na de aanval van de Verenigde Staten op Irans nucleaire installaties. Ze herhaalt dat "Iran geen kernwapens mag ontwikkelen, aangezien dit een bedreiging zou zijn voor internationale veiligheid".
36 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië roept de internationale gemeenschap op om zich "dubbel zo hard" in te spannen om een politieke oplossing te vinden voor de crisis in Iran. Het land volgt de situatie met "grote bezorgdheid", staat in een verklaring van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische hulpdiensten hebben melding gemaakt van zeker zestien gewonden na nieuwe Iraanse raketaanvallen. De meeste slachtoffers raakten lichtgewond, bericht nieuwssite Times of Israel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De NAVO "volgt natuurlijk nauwlettend" wat er in en rond Iran gebeurt nu de Verenigde Staten dat land hebben aangevallen, zegt een bron bij de alliantie. In buurland Irak zijn NAVO-troepen gelegerd, tot voor kort Nederlandse. Die hebben door de vijandelijkheden van de afgelopen weken het land nog niet kunnen verlaten.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een nieuwe reeks aanvallen uit te voeren op Iran. Het zou gaan om aanvallen op militaire doelen in het westen van het land, waaronder raketlanceerinstallaties en manschappen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft opnieuw een raketaanval uitgevoerd op Israël. Het heeft daarbij twintig tot dertig raketten afgevuurd, bericht nieuwssite Times of Israel nadat de Verenigde Staten Iraanse nucleaire installaties hadden aangevallen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraans Atoomagentschap gaat door met zijn nucleaire activiteiten ondanks de Amerikaanse aanvallen op de belangrijkste installaties. Dat zei het agentschap zondag.
3 uur geleden