Aangehouden bestuurder aanrijding Epe vrij, maar blijft verdachte
EPE (ANP) - De 23-jarige man die zondagavond werd aangehouden in verband met een fatale aanrijding in het Gelderse Epe is vrijgelaten. Wel blijft hij verdacht van betrokkenheid in de zaak, meldt de politie, die op zoek is naar een bepaalde getuige. Bij het ongeluk kwam zaterdagavond een 14-jarig meisje om het leven. Na het ongeluk was de bestuurder doorgereden.
"Nader onderzoek moet uitsluitsel geven wat er op de plek van het ongeval precies gebeurd is en of de man het ongeval heeft veroorzaakt. De politie is nog op zoek naar een specifieke getuige", meldt de politie in een verklaring.
Degene die specifiek gezocht wordt, is de bestuurder van een witte Renault Clio. Die reed zaterdagavond iets voor middernacht over de Heerderweg en kwam uit de richting van Heerde. Nadat de bestuurder de plek waar later het ongeval zou plaatsvinden had gepasseerd, reed deze de Paasvuurweg in.
Aangereden
Het ongeluk gebeurde op de Heerderweg. Het meisje werd aangereden door een auto terwijl ze daar fietste samen met een jongen.
Over de vrijgelaten man stelt de politie nog dat bekeken wordt of hem een strafrechtelijk verwijt gemaakt kan worden. En zo ja, van welk strafbaar feit er sprake is. Het onderzoek zal enige tijd in beslag nemen, aldus de politie. Die vindt dat er nu geen redenen zijn om de man tijdens het onderzoek vast te laten zitten. Nadat de politie het dossier heeft opgemaakt, beslist een officier van justitie over eventuele verdere vervolging.
Meer uit Binnenland
WANSSUM (ANP) - In het Noord-Limburgse Wanssum is de bestuurder van een auto in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen bij een botsing tegen een boom aan de Helling. Dat meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim een op de tien jongeren wordt minstens een keer verdacht van een misdrijf. Dat staat in een donderdag gepubliceerd onderzoek in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC). De kosten van criminaliteit per groep adolescenten die in hetzelfde jaar van de basisschool kwamen, worden geschat op bijna 2,6 miljard euro.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof is donderdagavond in aanvaring gekomen met de Tweede Kamer over extra geld voor Oekraïne. Een meerderheid wil volgend jaar 2 miljard euro extra steun aan de regering in Kyiv geven, maar Schoof wil daar pas bij de voorjaarsnota over praten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dick Schoof heeft de Sierra Leoonse president Julius Maada Bio eerder deze week gevraagd om de uitlevering van Jos Leijdekkers, ook wel Bolle Jos. Dat bevestigt een woordvoerder van de demissionaire premier na berichtgeving door het AD.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie treft geen maatregelen tegen medewerkers die betrokken waren bij het mortierongeval in Mali, waarbij in 2006 twee militairen om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte. Defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) vindt het niet passend om "rechtspositionele maatregelen" te nemen. Want, zo redeneert hij in een Kamerbrief, veel van de onderliggende problemen zijn veroorzaakt door de manier waarop zijn ministerie is georganiseerd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) wil dat Oekraïense vluchtelingen met een baan huur en premie voor de ziektekostenverzekering gaan betalen, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Ook krijgen zij een speciale vluchtelingenstatus die erop gericht is dat ze terugkeren naar hun moederland als daar vrede is. Dat moet de Europese regeling voor deze groep vervangen, die in maart 2027 verloopt. Dat staat in een voorstel dat de demissionaire bewindsvrouw vrijdag voorlegt in de ministerraad.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits van donderdag is volgens de ANWB de drukste spits van het jaar. Op het hoogtepunt, rond 17.30 uur, stond 1218 kilometer file. Het is vooral druk op de A27 tussen Utrecht en Breda en op de wegen rond Rotterdam.
11 uur geleden