Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aangehouden A12-blokkeerders niet naar stadion ADO gebracht

Aangehouden A12-blokkeerders niet naar stadion ADO gebracht

DEN HAAG (ANP) - De klimaatactivisten die donderdag zijn aangehouden voor het blokkeren van de A12 in Den Haag zijn niet naar het stadion van ADO Den Haag aan de rand van de stad gebracht. In plaats daarvan gingen ze naar het hoofdbureau van de Haagse politie aan de Burgemeester Patijnlaan, net buiten het centrum.

Volgens actiegroep Extinction Rebellion zijn 81 mensen aangehouden en stond een ongeveer even grote groep naast de A12 om de blokkeerders aan te moedigen. De politie telde 78 aanhoudingen.

De bestemming is veranderd omdat supporters van de Poolse voetbalclub Legia Warschau zich donderdag bij het ADO-stadion moeten verzamelen, laat de Haagse politie weten. De Poolse fans krijgen daar hun tickets voor de Europese wedstrijd tegen AZ en worden dan per bus naar Alkmaar gebracht. De harde kernen van Legia en ADO hebben nauwe banden met elkaar.

Fossiele subsidies

Ook vrijdag gaan de mensen die de A12 blokkeren na hun aanhouding naar het hoofdbureau en niet naar het stadion, aldus de politie. ADO speelt vrijdagavond namelijk thuis tegen TOP Oss.

Aanhangers van Extinction Rebellion blokkeren sinds 9 september elke dag de Utrechtsebaan, zoals het stuk A12 in Den Haag heet. Dat gebeurde donderdag voor de 27e dag op rij. Ze willen pas stoppen wanneer de regering stopt met de zogenoemde fossiele subsidies. Het gaat om regelingen als belastingkortingen en accijnsvrijstellingen voor de fossiele industrie. Demonstranten worden in principe niet vervolgd voor het blokkeren van de weg. Agenten zetten ze elke dag in klaarstaande bussen, waarna ze worden weggebracht. Op de bestemming kunnen ze weer gaan.

Meer uit Binnenland

Man (74) vast om misbruik twee minderjarige meisjes

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft op 18 mei in Amsterdam een 74-jarige man aangehouden op verdenking van ontucht met twee minderjarige meisjes en het bezit van kinderpornografisch materiaal. Het Openbaar Ministerie bevestigt een bericht hierover van De Telegraaf. Volgens de krant gaat het om Hans V., die eerder veroordeeld werd voor kindermisbruik.

36 minuten geleden
Studie: minder hoofdletsel snorfietsers na invoering helmplicht

DEN HAAG (ANP) - Na de invoering van de helmplicht voor snorfietsers in 2023 raakten zij minder vaak gewond aan het hoofd. Tussen 2015 en 2018 bestond meer dan de helft van de ruim 1100 verwondingen van snorfietsers uit hoofdletsel; in 2023 en 2024 was dat afgenomen tot een derde. Het ging toen in totaal om 89 verwondingen aan het hoofd, tegen 622 in de periode voor de invoering van de helmplicht. Dat komt naar voren uit een analyse van het Instituut voor Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV).

56 minuten geleden
Zaak voorbereiden aanslag op prinsessen op 17 augustus

DEN HAAG (ANP) - De zaak over de voorbereiding van een aanslag op prinses Amalia en prinses Alexia wordt op 17 augustus inhoudelijk behandeld. Dat werd maandagochtend duidelijk tijdens een korte zitting in de rechtbank in Den Haag, waarbij de verdachte, de 33-jarige Anne Romke van der H., en zijn advocaat niet aanwezig waren.

2 uur geleden
Aantal inschrijvingen voor universitaire lerarenopleiding stijgt

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat een universitaire lerarenopleiding volgt stijgt, blijkt uit cijfers van koepelorganisatie Universiteiten van Nederland (UNL). Voor het afgelopen collegejaar waren er 13,5 procent meer inschrijvingen dan het jaar ervoor. Het is volgens UNL het tweede jaar op rij dat er een "stevige toename" is, de jaren ervoor nam de instroom juist af.

4 uur geleden
Bewoners omgeving Sappemeer voelen aardbeving met kracht van 1,6

SAPPEMEER (ANP) - In het Groningse Sappemeer heeft zondagavond om 19.08 uur een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een magnitude van 1,6 en zat op 3 kilometer diepte. Dat meldt het KNMI.

10 uur geleden
Stille tocht in Rotterdam voor doodgeschoten Jahfairel

ROTTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Rotterdam-Zuid meegedaan aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Jahfairel, de 18-jarige jongeman die afgelopen dinsdag werd doodgeschoten in Nijmegen, meldt een ANP-verslaggever. De tocht eindigde met het drie keer roepen van zijn naam en een applaus.

18 uur geleden
Marechaussee alert op verdachte Berlijn

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.

20 uur geleden