Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurzen New York voorzichtig begonnen na cijferregen

Aandelenbeurzen New York voorzichtig begonnen na cijferregen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag na de openingsbel niet ver van hun slotstanden van een dag eerder gekomen. Beleggers kregen kwartaalberichten van enkele grote bedrijven te verwerken. Tegelijkertijd gaat de aandacht uit naar het nieuwe offensief dat Rusland op het oosten van Oekraïne heeft geopend en signalen over snellere renteverhogingen.

De Dow-Jonesindex ging 0,4 procent omhoog naar 34.538 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4401 punten en de Nasdaq verloor 0,1 procent tot 13.323 punten.

Op de Europese beurzen hield de rentevrees de gemoederen al bezig. De baas van de Federal Reserve Bank in St. Louis heeft daarnaast gezegd dat de Amerikaanse centrale bank de rente snel verder zal moeten opkrikken om de hoge inflatie te kunnen beteugelen. Hij sloot zelfs niet uit dat er in een keer een relatief grote rentestap nodig zou zijn.

IMF

Hogere rentes zijn doorgaans ongunstig voor aandelen, omdat die ten opzichte van veiliger geachte obligaties minder aantrekkelijk worden. Vooral duur geprijsde technologieaandelen zakken dan ook vaak bij signalen van stijgende rentes.

Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verlaagde de groeiverwachtingen voor economieën wereldwijd en gaat nu uit van een veel hogere inflatie in de VS en de eurozone. De Amerikaanse economie heeft een betere kans op een zachte landing dan de Europese, zei IMF-hoofdeconoom Pierre-Olivier Gourinchas.

Wapens

Onder andere farmaceut Johnson & Johnson (plus 3 procent) opende de boeken. Het concern schrapte zijn eerdere voorspellingen voor de omzet uit het door dochterbedrijf Janssen ontwikkelde coronavaccin, onder andere wegens een "overaanbod" op de wereldwijde markt voor vaccins tegen het longvirus. De omzet steeg maar de winst daalde.

Aandelen van Lockheed Martin stegen 0,5 procent. De fabrikant van wapens en gevechtsvliegtuigen ondervond in de eerste drie maanden van het jaar problemen met de toevoer van onderdelen. Daardoor daalde de winst. Over een eventuele grotere vraag naar wapentuig vanwege de oorlog in Oekraïne zei het bedrijf niets.

Manpower

Uitzendconcern Manpower boekte een veel hogere winst dan een jaar eerder. De concurrent van Randstad boekte ook een 4 procent hogere omzet, mede geholpen door de krappe arbeidsmarkt in veel delen van de wereld. Het aandeel dikte 2,9 procent aan.

Een vat Amerikaanse olie kostte 3,7 procent minder op 104,25 dollar per vat. Brentolie daalde 3,4 procent in prijs tot 109,29 dollar per vat. De euro was 1,0796 dollar waard, tegenover 1,0789 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Datalek Basic-Fit treft in totaal 1 miljoen leden

HOOFDDORP (ANP) - Het datalek bij Basic-Fit treft in totaal 1 miljoen van de 5,8 miljoen leden. Eerder werd al bekend dat er in Nederland van 200.000 mensen gegevens waren buitgemaakt, maar de keten zit ook nog in vijf andere landen. Basic-Fit zegt iedereen die getroffen is te hebben geïnformeerd.

19 minuten geleden
Oud-topman Gucci is nieuwe mede-topman modehuis Dolce & Gabbana

MILAAN (ANP) - Modehuis Dolce & Gabbana heeft Stefano Cantino aangesteld als nieuwe mede-topman. Cantino was eerder topman van het Italiaanse modehuis Gucci. Bij Dolce & Gabbana maakte medeoprichter Stefano Gabbana vrijdag zijn vertrek als voorzitter wereldkundig.

50 minuten geleden
Vuurwapenbedrijf Colt CZ komt naar Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - De Tsjechische vuurwapenfabrikant Colt CZ Group komt deze week naar de beurs in Amsterdam. Vanaf woensdag moeten aandelen in het bedrijf aan het Damrak verhandelbaar zijn. Het gaat niet om een normale beursgang, maar om een tweede notering voor Colt CZ, dat al sinds 2020 een beursnotering in Praag heeft. Er worden ook geen nieuwe aandelen uitgegeven.

51 minuten geleden
AEX-index daalt na mislukken vredesbesprekingen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de vrees voor een nieuwe escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. President Donald Trump kondigde aan dat de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz gaat blokkeren na het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran in Islamabad afgelopen weekend. Die zeestraat is een belangrijke transportroute voor olie en gas uit het Midden-Oosten. Iran heeft laten weten de blokkade niet te zullen toestaan.

59 minuten geleden
Basic-Fit getroffen door grote hack, veel klantgegevens gelekt

HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit is getroffen door een grote hack. In meerdere landen zijn de gegevens van leden gelekt die bij de keten sporten. In Nederland betreft het volgens Basic-Fit data van ongeveer 200.000 mensen.

1 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt door tweedaagse staking Lufthansa

FRANKFURT (ANP/DPA) - Door een tweedaagse pilotenstaking bij de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zijn in Duitsland honderden vluchten geschrapt. Ook de Lufthansa-vluchten die maandag en dinsdag zouden vertrekken vanaf Schiphol zijn volgens de website van Schiphol bijna allemaal geannuleerd.

1 uur geleden
Wachttijden voor WIA-keuring lopen verder op

AMSTERDAM (ANP) - De wachttijden voor een eerste keuring voor de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA zijn verder opgelopen. Dat bevestigt het UWV na berichtgeving van AD en EenVandaag. Het kan tot vijftien maanden duren, terwijl de termijn voor beoordeling zestien weken is.

1 uur geleden