Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurzen New York voorzichtig begonnen na cijferregen

Aandelenbeurzen New York voorzichtig begonnen na cijferregen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag na de openingsbel niet ver van hun slotstanden van een dag eerder gekomen. Beleggers kregen kwartaalberichten van enkele grote bedrijven te verwerken. Tegelijkertijd gaat de aandacht uit naar het nieuwe offensief dat Rusland op het oosten van Oekraïne heeft geopend en signalen over snellere renteverhogingen.

De Dow-Jonesindex ging 0,4 procent omhoog naar 34.538 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4401 punten en de Nasdaq verloor 0,1 procent tot 13.323 punten.

Op de Europese beurzen hield de rentevrees de gemoederen al bezig. De baas van de Federal Reserve Bank in St. Louis heeft daarnaast gezegd dat de Amerikaanse centrale bank de rente snel verder zal moeten opkrikken om de hoge inflatie te kunnen beteugelen. Hij sloot zelfs niet uit dat er in een keer een relatief grote rentestap nodig zou zijn.

IMF

Hogere rentes zijn doorgaans ongunstig voor aandelen, omdat die ten opzichte van veiliger geachte obligaties minder aantrekkelijk worden. Vooral duur geprijsde technologieaandelen zakken dan ook vaak bij signalen van stijgende rentes.

Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verlaagde de groeiverwachtingen voor economieën wereldwijd en gaat nu uit van een veel hogere inflatie in de VS en de eurozone. De Amerikaanse economie heeft een betere kans op een zachte landing dan de Europese, zei IMF-hoofdeconoom Pierre-Olivier Gourinchas.

Wapens

Onder andere farmaceut Johnson & Johnson (plus 3 procent) opende de boeken. Het concern schrapte zijn eerdere voorspellingen voor de omzet uit het door dochterbedrijf Janssen ontwikkelde coronavaccin, onder andere wegens een "overaanbod" op de wereldwijde markt voor vaccins tegen het longvirus. De omzet steeg maar de winst daalde.

Aandelen van Lockheed Martin stegen 0,5 procent. De fabrikant van wapens en gevechtsvliegtuigen ondervond in de eerste drie maanden van het jaar problemen met de toevoer van onderdelen. Daardoor daalde de winst. Over een eventuele grotere vraag naar wapentuig vanwege de oorlog in Oekraïne zei het bedrijf niets.

Manpower

Uitzendconcern Manpower boekte een veel hogere winst dan een jaar eerder. De concurrent van Randstad boekte ook een 4 procent hogere omzet, mede geholpen door de krappe arbeidsmarkt in veel delen van de wereld. Het aandeel dikte 2,9 procent aan.

Een vat Amerikaanse olie kostte 3,7 procent minder op 104,25 dollar per vat. Brentolie daalde 3,4 procent in prijs tot 109,29 dollar per vat. De euro was 1,0796 dollar waard, tegenover 1,0789 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

VS steunen Panama na Chinese acties tegen schepen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.

26 minuten geleden
Beurs Amsterdam beperkt verlies na opmerking Iraanse minister

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.

31 minuten geleden
VS in beroep tegen uitspraak over banden met AI-bedrijf Anthropic

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.

1 uur geleden
Lufthansa biedt ook op Portugese luchtvaartmaatschappij TAP

BERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.

2 uur geleden
Wall Street zakt na afnemende hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.

3 uur geleden
Tesla voert autoverkopen op, stijging valt analisten tegen

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft de verkoop van zijn elektrische auto's in het eerste kwartaal licht opgevoerd. Het door Elon Musk geleide bedrijf leverde iets meer dan 358.000 auto's af, ruim 6 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

3 uur geleden
Duitse consumentenorganisaties kritisch over brandstofmaatregelen

BERLIJN (ANP/DPA) - Consumentenorganisaties in Duitsland denken dat de tankkosten voor automobilisten niet omlaag gaan ondanks een nieuwe maatregel om de stijging van de brandstofprijzen te beperken. Vanaf woensdag mogen pompstations in het land nog maar één keer per dag hun prijzen verhogen, rond het middaguur.

3 uur geleden