Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurzen New York voorzichtig begonnen na cijferregen

Aandelenbeurzen New York voorzichtig begonnen na cijferregen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag na de openingsbel niet ver van hun slotstanden van een dag eerder gekomen. Beleggers kregen kwartaalberichten van enkele grote bedrijven te verwerken. Tegelijkertijd gaat de aandacht uit naar het nieuwe offensief dat Rusland op het oosten van Oekraïne heeft geopend en signalen over snellere renteverhogingen.

De Dow-Jonesindex ging 0,4 procent omhoog naar 34.538 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4401 punten en de Nasdaq verloor 0,1 procent tot 13.323 punten.

Op de Europese beurzen hield de rentevrees de gemoederen al bezig. De baas van de Federal Reserve Bank in St. Louis heeft daarnaast gezegd dat de Amerikaanse centrale bank de rente snel verder zal moeten opkrikken om de hoge inflatie te kunnen beteugelen. Hij sloot zelfs niet uit dat er in een keer een relatief grote rentestap nodig zou zijn.

IMF

Hogere rentes zijn doorgaans ongunstig voor aandelen, omdat die ten opzichte van veiliger geachte obligaties minder aantrekkelijk worden. Vooral duur geprijsde technologieaandelen zakken dan ook vaak bij signalen van stijgende rentes.

Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verlaagde de groeiverwachtingen voor economieën wereldwijd en gaat nu uit van een veel hogere inflatie in de VS en de eurozone. De Amerikaanse economie heeft een betere kans op een zachte landing dan de Europese, zei IMF-hoofdeconoom Pierre-Olivier Gourinchas.

Wapens

Onder andere farmaceut Johnson & Johnson (plus 3 procent) opende de boeken. Het concern schrapte zijn eerdere voorspellingen voor de omzet uit het door dochterbedrijf Janssen ontwikkelde coronavaccin, onder andere wegens een "overaanbod" op de wereldwijde markt voor vaccins tegen het longvirus. De omzet steeg maar de winst daalde.

Aandelen van Lockheed Martin stegen 0,5 procent. De fabrikant van wapens en gevechtsvliegtuigen ondervond in de eerste drie maanden van het jaar problemen met de toevoer van onderdelen. Daardoor daalde de winst. Over een eventuele grotere vraag naar wapentuig vanwege de oorlog in Oekraïne zei het bedrijf niets.

Manpower

Uitzendconcern Manpower boekte een veel hogere winst dan een jaar eerder. De concurrent van Randstad boekte ook een 4 procent hogere omzet, mede geholpen door de krappe arbeidsmarkt in veel delen van de wereld. Het aandeel dikte 2,9 procent aan.

Een vat Amerikaanse olie kostte 3,7 procent minder op 104,25 dollar per vat. Brentolie daalde 3,4 procent in prijs tot 109,29 dollar per vat. De euro was 1,0796 dollar waard, tegenover 1,0789 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Aziatische chipbedrijven flink hoger na resultaten Nvidia

TOKIO (ANP) - De Aziatische chipbedrijven gingen donderdag flink omhoog. Beleggers trokken zich op aan de beter dan verwachte resultaten van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Nvidia boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen hoger uit dan voorzien.

16 minuten geleden
Meta verwijdert Australische tieners in december van platforms

CANBERRA (ANP/AFP) - Australiërs jonger dan 16 jaar worden vanaf 4 december van Instagram en Facebook verwijderd. Dat heeft moederbedrijf Meta donderdag gemeld. Het Australische parlement stemde vorig jaar in met het instellen van een verbod op sociale media voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. Dat gaat op 10 december in.

19 minuten geleden
Verzekeraars stellen meer fraudegevallen vast

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben vorig jaar meer fraudegevallen vastgesteld. Volgens cijfers van het Centrum Bestrijding Verzekeringscriminaliteit van het Verbond van Verzekeraars ging het om ruim 9000 gevallen. Het gaat dan om fraude bij onterechte claims en het aanvragen van verzekeringen.

20 minuten geleden
Werkloosheid blijft stabiel op 4 procent in oktober

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in oktober onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.

1 uur geleden
Toezichthouder ACM waarschuwt voor misleidende kortingen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) waarschuwt consumenten voor misleidende kortingen. Volgens de toezichthouder vermelden veel winkels hun kortingen niet op de juiste manier. Dat kan consumenten op het verkeerde been zetten, vooral nu veel mensen aankopen doen rond Black Friday, Sinterklaas en Kerst.

1 uur geleden
Sterkste verbetering consumentenvertrouwen in bijna 4,5 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in november opnieuw minder negatief dan een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen verbeterde deze maand naar min 21, van min 27 in oktober. Dat is de grootste verbetering in bijna 4,5 jaar.

1 uur geleden
Jongeren sturen 1 tot 3 keer per maand een Tikkie naar ouders

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren tussen de 10 en 16 jaar sturen gemiddeld een tot drie keer per maand een Tikkie naar hun ouders. Uit onderzoek van BUUT, een digitale bank voor jongeren, blijkt dat 54 procent van de ouders regelmatig extra geld overmaakt via een betaalverzoek. Vaak doen ouders dit zonder daar vragen over te stellen.

1 uur geleden