Aandelenbeurzen New York op winst na uitlatingen Fed-bestuurders
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine winsten de handel uitgegaan. De financiële markten schatten de kans op nog een rentepauze door de Federal Reserve groter in na uitspraken van twee beleidsmakers bij de centralebankenkoepel.
Christopher Waller, bestuurslid van de Fed, zei er steeds meer vertrouwen in te hebben dat het Amerikaanse rentebeleid voor een daling van de inflatie richting de gewenste 2 procent zorgt. Waller staat doorgaans bekend als 'havik', oftewel een centrale bankier die de leenkosten het liefst niet te snel laat dalen.
Een ander Fed-kopstuk, Michelle Bowman, zei dat ze voor een nieuwe renteverhoging in december is als de inflatie niet verder daalt. Maar ze zei nog niet of ze zo'n rentestap nu al steunt.
Amazon
De Dow-Jonesindex steeg 0,2 procent tot 35.416,98 punten. De bredere S&P 500 won 0,1 procent tot 4554,89 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,3 procent tot 14.281,76 punten.
Amazon eindigde 0,5 procent lager. Het webshop- en technologiebedrijf kondigde een eigen AI-chatbot aan die vooral op het werk moet helpen bij bijvoorbeeld schrijfopdrachten. Ook gaat Amazon inniger samenwerken met chipontwikkelaar Nvidia op het vlak van clouddiensten voor kunstmatige intelligentie.
Boeing in de plus
Een ander chipbedrijf, Micron, waarschuwde de markten voor hoger dan verwachte kosten. Het aandeel verloor 1,8 procent.
Boeing steeg 1,4 procent. De vliegtuigfabrikant profiteerde van een koopadvies door analisten van investeringsbank RBC Capital Markets
Dollar- en oliekoers
John Bean Technologies (JBT) zakte ruim 2 procent. De IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines Marel heeft het overnamevoorstel van deze Amerikaanse branchegenoot verworpen. Het in Chicago gevestigde JBT had zo'n 2,4 miljard euro over voor Marel, dat een beursnotering heeft in Amsterdam. Zscaler boog een eerder verlies om in een koerswinst van 1 procent, na een tegenvallend kwartaalbericht.
De euro steeg licht ten opzichte van de dollar en was 1,0990 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie werd 2,1 procent duurder op 76,38 dollar per vat. Brentolie steeg 2 procent in prijs tot 81,55 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ANTWERPEN (ANP) - Streamingdienst Videoland heeft de sportrechten en programmering van Viaplay Nederland verworven. Dat heeft DPG Media, de eigenaar van Videoland, woensdag gemeld. De overname is onder voorbehoud van goedkeuring van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) en de Ondernemingsraad (OR). Met de uitbreiding van de portefeuille van Videoland is een bedrag van 142 miljoen euro gemoeid.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De Verenigde Staten willen de vrijhandelsovereenkomst met Mexico en Canada niet verlengen. In plaats daarvan willen de VS het akkoord jaarlijks evalueren. Dat heeft de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer woensdag gezegd, na een bijeenkomst met de Canadese handelsminister Dominic LeBlanc en de Mexicaanse economieminister Marcelo Ebrard.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Delen van de eerste F126-fregatten die scheepsbouwer Damen voor de Duitse overheid zou bouwen, waren al klaar om in elkaar gezet te worden. Dat meldt het Nederlandse bedrijf woensdag, nadat Duitsland de bouw van de zes fregatten vorige week schrapte. Hetzelfde geldt volgens Damen voor systemen en componenten van leveranciers.
3 uur geledenSINTRA (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, benadrukte woensdag opnieuw dat de Federal Reserve gaat zorgen voor prijsstabiliteit in de Verenigde Staten. Volgens hem zijn de inflatierisico's in de afgelopen weken afgenomen. Hij sprak op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in Sintra, Portugal. De nieuwe voorzitter sprak daar voor het eerst buiten de VS in het openbaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs is woensdag overwegend met verlies aan de tweede helft van 2026 begonnen. Beleggers verzilverden een deel van hun winsten na de sterke opmars van de aandelenmarkten in het afgelopen kwartaal. Die rally volgde op het voorlopige vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.
4 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse socialemediaconcern Meta Platforms werkt aan plannen voor een cloudbedrijf dat toegang gaat verkopen tot AI-rekenkracht en AI-modellen. Daarmee begeeft het concern zich op een nieuw terrein waarop het gaat concurreren met marktleiders als Amazon Web Services, Microsoft Azure en Google Cloud. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony stopt vanaf 2028 met de productie van fysieke spelletjes voor de PlayStation, meldt een bestuurder op een blog van PlayStation. Na die datum zullen nieuwe games uitsluitend digitaal verkrijgbaar zijn via de onlinewinkel van PlayStation en andere verkooppunten.
6 uur geleden