Aandelenbeurzen New York op winst na uitlatingen Fed-bestuurders
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine winsten de handel uitgegaan. De financiële markten schatten de kans op nog een rentepauze door de Federal Reserve groter in na uitspraken van twee beleidsmakers bij de centralebankenkoepel.
Christopher Waller, bestuurslid van de Fed, zei er steeds meer vertrouwen in te hebben dat het Amerikaanse rentebeleid voor een daling van de inflatie richting de gewenste 2 procent zorgt. Waller staat doorgaans bekend als 'havik', oftewel een centrale bankier die de leenkosten het liefst niet te snel laat dalen.
Een ander Fed-kopstuk, Michelle Bowman, zei dat ze voor een nieuwe renteverhoging in december is als de inflatie niet verder daalt. Maar ze zei nog niet of ze zo'n rentestap nu al steunt.
Amazon
De Dow-Jonesindex steeg 0,2 procent tot 35.416,98 punten. De bredere S&P 500 won 0,1 procent tot 4554,89 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,3 procent tot 14.281,76 punten.
Amazon eindigde 0,5 procent lager. Het webshop- en technologiebedrijf kondigde een eigen AI-chatbot aan die vooral op het werk moet helpen bij bijvoorbeeld schrijfopdrachten. Ook gaat Amazon inniger samenwerken met chipontwikkelaar Nvidia op het vlak van clouddiensten voor kunstmatige intelligentie.
Boeing in de plus
Een ander chipbedrijf, Micron, waarschuwde de markten voor hoger dan verwachte kosten. Het aandeel verloor 1,8 procent.
Boeing steeg 1,4 procent. De vliegtuigfabrikant profiteerde van een koopadvies door analisten van investeringsbank RBC Capital Markets
Dollar- en oliekoers
John Bean Technologies (JBT) zakte ruim 2 procent. De IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines Marel heeft het overnamevoorstel van deze Amerikaanse branchegenoot verworpen. Het in Chicago gevestigde JBT had zo'n 2,4 miljard euro over voor Marel, dat een beursnotering heeft in Amsterdam. Zscaler boog een eerder verlies om in een koerswinst van 1 procent, na een tegenvallend kwartaalbericht.
De euro steeg licht ten opzichte van de dollar en was 1,0990 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie werd 2,1 procent duurder op 76,38 dollar per vat. Brentolie steeg 2 procent in prijs tot 81,55 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.
51 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."
1 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.
5 uur geleden