Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurzen New York op winst na uitlatingen Fed-bestuurders

Aandelenbeurzen New York op winst na uitlatingen Fed-bestuurders

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine winsten de handel uitgegaan. De financiële markten schatten de kans op nog een rentepauze door de Federal Reserve groter in na uitspraken van twee beleidsmakers bij de centralebankenkoepel.

Christopher Waller, bestuurslid van de Fed, zei er steeds meer vertrouwen in te hebben dat het Amerikaanse rentebeleid voor een daling van de inflatie richting de gewenste 2 procent zorgt. Waller staat doorgaans bekend als 'havik', oftewel een centrale bankier die de leenkosten het liefst niet te snel laat dalen.

Een ander Fed-kopstuk, Michelle Bowman, zei dat ze voor een nieuwe renteverhoging in december is als de inflatie niet verder daalt. Maar ze zei nog niet of ze zo'n rentestap nu al steunt.

Amazon

De Dow-Jonesindex steeg 0,2 procent tot 35.416,98 punten. De bredere S&P 500 won 0,1 procent tot 4554,89 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,3 procent tot 14.281,76 punten.

Amazon eindigde 0,5 procent lager. Het webshop- en technologiebedrijf kondigde een eigen AI-chatbot aan die vooral op het werk moet helpen bij bijvoorbeeld schrijfopdrachten. Ook gaat Amazon inniger samenwerken met chipontwikkelaar Nvidia op het vlak van clouddiensten voor kunstmatige intelligentie.

Boeing in de plus

Een ander chipbedrijf, Micron, waarschuwde de markten voor hoger dan verwachte kosten. Het aandeel verloor 1,8 procent.

Boeing steeg 1,4 procent. De vliegtuigfabrikant profiteerde van een koopadvies door analisten van investeringsbank RBC Capital Markets

Dollar- en oliekoers

John Bean Technologies (JBT) zakte ruim 2 procent. De IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines Marel heeft het overnamevoorstel van deze Amerikaanse branchegenoot verworpen. Het in Chicago gevestigde JBT had zo'n 2,4 miljard euro over voor Marel, dat een beursnotering heeft in Amsterdam. Zscaler boog een eerder verlies om in een koerswinst van 1 procent, na een tegenvallend kwartaalbericht.

De euro steeg licht ten opzichte van de dollar en was 1,0990 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie werd 2,1 procent duurder op 76,38 dollar per vat. Brentolie steeg 2 procent in prijs tot 81,55 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt eerste dag van laatste week van 2025 lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.

1 uur geleden
Reuters: sojahandelaren willen uit ontbossingsakkoord stappen

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.

3 uur geleden
Uitzendconcern Randstad grootste winnaar in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.

5 uur geleden
Airbus krijgt miljardenorders van Chinese vliegmaatschappijen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.

7 uur geleden
Wall Street begint licht lager aan korte handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.

7 uur geleden
Saudische overheid koopt bouwconcern familie Osama bin Laden

RIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.

10 uur geleden
Productie hernieuwbare energie groeide 7 procent in 2025

DEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.

10 uur geleden