Aandelenbeurzen New York duiken omlaag na banenrapport
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag fors lager geopend. Beleggers op Wall Street reageerden negatief op een verrassend sterk banenrapport. Dat rapport sterkt de Amerikaanse centrale bank naar verwachting in de overtuiging dat stevige renteverhogingen door kunnen gaan om de inflatie in te dammen, omdat de economie nog niet sterk lijkt af te koelen. Chipbedrijven verloren aan waarde na tegenvallende handelsupdates van AMD en Samsung.
De Dow-Jonesindex verloor 1,1 procent tot 29.603 punten. De brede S&P 500 zakte 1,4 procent tot 3690 punten en techbeurs Nasdaq stond in de eerste handelsminuten 2 procent lager op 10.848 punten.
Cijfers van de Amerikaanse overheid lieten zien dat er in september 263.000 banen bij kwamen in de Verenigde Staten. Dat is een sterkere toename dan in augustus en ook een hoger aantal dan economen in doorsnee hadden verwacht.
Hogere rentes
Het vooruitzicht van nog hogere rentes is nadelig voor de waardering van aandelen, omdat veiliger geachte obligaties nu meer rendement opleveren. Op de obligatiemarkten steeg het rendement op schuldpapieren van de Amerikaanse, Duitse en Nederlandse overheid.
AMD noteerde in de vroege handel ruim 7 procent lager. Vooral de omzet van de onderneming viel het voorbije kwartaal lager uit dan voorzien. In het kielzog van AMD verloren ook andere chipfondsen als Intel, Nvidia en Texas Instruments terrein. Dat kwam ook door de mindere prestaties van het Zuid-Koreaanse Samsung, dat onder andere zijn winst fors zag dalen als gevolg van een mindere vraag naar chips.
Tesla
De aandacht ging ook uit naar Tesla (min 2,6 procent). De maker van elektrische auto's maakte bekend met de productie van zijn elektrische vrachtwagen te beginnen. De eerste vrachtwagens moeten in december aan klanten geleverd worden.
Verder heeft Tesla-topman Elon Musk tot 28 oktober de tijd om de overname van Twitter af te ronden. Als dat niet het geval is dan, dan wordt de eerder door Twitter aangespannen rechtszaak alsnog doorgezet. Het aandeel van het socialmediabedrijf zakte 1 procent.
Levi Strauss
Levi Strauss verloor meer dan 6 procent aan beurswaarde na een tegenvallend kwartaalbericht. De jeansfabrikant is somberder over de jaaromzet, omdat koopkrachtpijn en de sterke dollar de vraag naar spijkerbroeken van het merk aantasten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.
2 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Automobilisten zijn aan de Nederlandse pomp zaterdag gemiddeld 1 cent minder kwijt voor een liter diesel. Daarmee laat de dieselprijs direct een daling zien na de aankondiging van een forse vrijgave van olie- en dieselvoorraden door landen van de G7.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is toegetreden tot de raad van commissarissen van de Russische supermarktketen Hyperglobus. Eerder kreeg Schröder in het Westen veel kritiek op zijn banden met het Russische bedrijfsleven en president Vladimir Poetin.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.
6 uur geledenROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
14 uur geleden