Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurzen New York dicht vanwege Onafhankelijkheidsdag

Aandelenbeurzen New York dicht vanwege Onafhankelijkheidsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York blijven maandag gesloten vanwege de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten afgelopen zondag. Fourth of July is een nationale feestdag, waarop de aanname van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsverklaring op 4 juli 1776 wordt gevierd. De handel op Wall Street begint dinsdag weer.

De graadmeters in New York gingen vrijdag nog hoger het weekend in na een beter dan verwacht banenrapport van de Amerikaanse overheid. De banengroei speelt naast de inflatie een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve, de koepel van Amerikaanse centrale banken. De toonaangevende Dow-Jonesindex sloot de sessie met een winst van 0,4 procent op 34.786,35 punten. De brede S&P 500 won 0,8 procent tot een nieuwe recordstand van 4352,34 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot eveneens een record van 14.639,33 punten.

Komende week gaat de aandacht onder andere uit naar de publicatie van de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Fed. Beleggers zullen met name speuren naar aanwijzingen over het eventueel afbouwen van steunmaatregelen, terwijl opmerkingen over mogelijke rentestappen worden gewogen.

Meer uit Financieel

Brussel wil één ticket voor treinreizen in EU met overstap

BRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.

25 minuten geleden
Zweden en Polen grijpen opnieuw in met lagere brandstofbelasting

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.

28 minuten geleden
ECB waarschuwt banken voor cyberaanvallen met AI-model Mythos

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.

1 uur geleden
Duitse rechters: kleinere Milka-reep moest in andere verpakking

BREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.

1 uur geleden
Bedrijf achter pretpark van zakenman Hennie van der Most failliet

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft Speelstad Rotterdam, het bedrijf van Hennie van der Most achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Dat heeft curator Vincent Terlouw bevestigd. Het faillissement werd aangevraagd door een investeringsfonds.

1 uur geleden
ACM bekijkt voorstel tijdgebonden stroomtarieven kleinverbruikers

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) kijkt naar een voorstel van brancheorganisatie Netbeheer Nederland voor volume- en tijdsafhankelijke tarieven voor kleinverbruikers, zoals huishoudens. Het voorstel houdt in dat kleinverbruikers meer betalen voor stroomgebruik tijdens piekmomenten op het net of als ze veel elektriciteit afnemen.

2 uur geleden
IEA: olievoorraden in recordtempo omlaag door oorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden nemen in een recordtempo af door de oorlog in het Midden-Oosten die de olie-export uit de regio ernstig heeft verstoord. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Het bureau is coördinator van een recordvrijgave van strategische voorraden door de IEA-leden om zo de sterk gestegen olieprijzen te helpen drukken.

3 uur geleden