Aandelenbeurzen New York breken met verliesreeks
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten geopend, waarmee een einde kwam aan een aantal dagen van verliezen. Beleggers zijn nog wel altijd bevreesd voor een eerdere afbouw van de crisissteun door de Federal Reserve, maar zien ook koopjes. Daarnaast zijn er zorgen over de Delta-variant van het coronavirus en de impact daarvan op het herstel uit de crisis.
Dat er zorgen zijn over het herstel is ook te merken aan de verder dalende olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd vrijdag 1,4 procent goedkoper op 62,81 dollar. Brentolie kostte ook 1,4 procent minder, op 65,52 dollar per vat. In het kielzog van de olieprijzen leverden olieconcern als ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips tot 0,7 procent in.
Tot vrijdag leverde de energiesector in de S&P 500-index deze week bijna 8 procent aan waarde in. Daarmee is energie de slechtst presterende van de elf grote sectoren in de brede index. De S&P 500 steeg in de vroege handel 0,2 procent tot 4413 punten. De Dow-Jonesindex klom 0,1 procent tot 34.928 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 14.589 punten.
Deere
Bij de bedrijven was er verder onder meer aandacht voor de fabrikant van landbouwmachines Deere. Het concern, onder andere bekend van zijn tractoren, steeg 1,3 procent geholpen door beter dan verwachte cijfers, waarbij het ook zijn verwachtingen verhoogde voor het hele jaar.
Ook Foot Locker wist met zijn handelsupdate de aandacht op zich gericht. De verkoper van schoenen en sportartikelen profiteerde de voorbije maanden van de heropening van de economie en verwelkomde meer klanten in zijn winkels. Het aandeel dikte ruim 10 procent aan.
Het bestuur van streamingdienst Spotify (plus 3,8 procent) ging akkoord met de inkoop van 1 miljard dollar (857 miljoen euro) aan eigen aandelen. Volgens topman Paul Vogel van Spotify toont het inkoopprogramma aan dat het bedrijf vertrouwen heeft in de lange termijn.
Applied Materials
Chipfabrikant Applied Materials verloor in de vroege handel 0,4 procent aan beurswaarde, ondanks beter dan verwachte resultaten. Ook het verhogen van de verwachtingen voor dit jaar kon beleggers niet overtuigen. Verder kondigde medisch bedrijf Johnson & Johnson (J&J) aan dat topman Alex Gorsky op 3 januari een stap opzij doet. Hij vervolgt zijn carrière bij het concern als voorzitter. Het aandeel J&J verloor 0,1 procent.
De euro was 1,1684 dollar waard, tegen 1,1693 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.
57 minuten geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
6 uur geleden