Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurzen New York breken met verliesreeks

Aandelenbeurzen New York breken met verliesreeks

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten geopend, waarmee een einde kwam aan een aantal dagen van verliezen. Beleggers zijn nog wel altijd bevreesd voor een eerdere afbouw van de crisissteun door de Federal Reserve, maar zien ook koopjes. Daarnaast zijn er zorgen over de Delta-variant van het coronavirus en de impact daarvan op het herstel uit de crisis.

Dat er zorgen zijn over het herstel is ook te merken aan de verder dalende olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd vrijdag 1,4 procent goedkoper op 62,81 dollar. Brentolie kostte ook 1,4 procent minder, op 65,52 dollar per vat. In het kielzog van de olieprijzen leverden olieconcern als ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips tot 0,7 procent in.

Tot vrijdag leverde de energiesector in de S&P 500-index deze week bijna 8 procent aan waarde in. Daarmee is energie de slechtst presterende van de elf grote sectoren in de brede index. De S&P 500 steeg in de vroege handel 0,2 procent tot 4413 punten. De Dow-Jonesindex klom 0,1 procent tot 34.928 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 14.589 punten.

Deere

Bij de bedrijven was er verder onder meer aandacht voor de fabrikant van landbouwmachines Deere. Het concern, onder andere bekend van zijn tractoren, steeg 1,3 procent geholpen door beter dan verwachte cijfers, waarbij het ook zijn verwachtingen verhoogde voor het hele jaar.

Ook Foot Locker wist met zijn handelsupdate de aandacht op zich gericht. De verkoper van schoenen en sportartikelen profiteerde de voorbije maanden van de heropening van de economie en verwelkomde meer klanten in zijn winkels. Het aandeel dikte ruim 10 procent aan.

Het bestuur van streamingdienst Spotify (plus 3,8 procent) ging akkoord met de inkoop van 1 miljard dollar (857 miljoen euro) aan eigen aandelen. Volgens topman Paul Vogel van Spotify toont het inkoopprogramma aan dat het bedrijf vertrouwen heeft in de lange termijn.

Applied Materials

Chipfabrikant Applied Materials verloor in de vroege handel 0,4 procent aan beurswaarde, ondanks beter dan verwachte resultaten. Ook het verhogen van de verwachtingen voor dit jaar kon beleggers niet overtuigen. Verder kondigde medisch bedrijf Johnson & Johnson (J&J) aan dat topman Alex Gorsky op 3 januari een stap opzij doet. Hij vervolgt zijn carrière bij het concern als voorzitter. Het aandeel J&J verloor 0,1 procent.

De euro was 1,1684 dollar waard, tegen 1,1693 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Brussel onderzoekt Nutella-maker om mogelijk verboden beperkingen

ALBA (ANP/BLOOMBERG) - Brussel onderzoekt mogelijk verboden handelspraktijken van het Italiaanse zoetwarenbedrijf Ferrero, bekend van de hazelnootpasta Nutella. De Europese Commissie gaat na of Ferrero winkeliers belemmert als ze vanuit het ene EU-land producten willen inkopen uit een andere lidstaat, bijvoorbeeld omdat dit goedkoper is. Winkeliers klagen al langere tijd over beperkingen die fabrikanten van voedingswaren opleggen bij inkopen buiten de landsgrenzen, wat volgens hen de prijzen kan opdrijven.

47 minuten geleden
Weer grote ontslagronde bij moederbedrijf Snapchat

SANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Snap, het moederbedrijf van Snapchat, voert opnieuw een grote ontslagronde door. Het Amerikaanse bedrijf ontslaat 16 procent van zijn medewerkers wereldwijd, wat neerkomt op ongeveer duizend voltijdmedewerkers. Dat blijkt uit een memo van topman Evan Spiegel die is ingezien door persbureau Bloomberg.

53 minuten geleden
Ziggo mag 'glasvezel-kabel' blijven zeggen na rechtszaak KPN

DEN HAAG (ANP) - Ziggo mag de term 'glasvezel-kabel' in reclames blijven gebruiken. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat concurrent KPN een zaak had aangespannen.

1 uur geleden
Sportscholen in Europa zien ledental groeien

KEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.

2 uur geleden
Rijstprijzen in Azië stijgen het sterkst in ruim twee jaar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De rijstprijzen in Azië zijn vorige week het sterkst gestegen in meer dan twee jaar. Dat komt door zorgen over de bevoorrading, omdat brandstof en kunstmest fors duurder werden door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
EU-app voor leeftijdsverificatie klaar voor gebruik, zegt EU-chef

BRUSSEL (ANP) - Een EU-app voor leeftijdsverificatie is "technisch klaar voor gebruik" en "binnenkort beschikbaar voor burgers", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag. Met de app kan een website of een app de leeftijd van bezoekers verifiëren, "zoals winkels om een ​​leeftijdsbewijs vragen bij het kopen van alcohol", zei ze.

3 uur geleden
Noorse olie-export naar recordwaarde door oorlog Midden-Oosten

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de olie-export van Noorwegen is in maart naar een recordniveau gestegen, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Noorwegen is een belangrijke exporteur van ruwe olie naar Europa.

3 uur geleden