Aandelenbeurzen New York breken met verliesreeks
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten geopend, waarmee een einde kwam aan een aantal dagen van verliezen. Beleggers zijn nog wel altijd bevreesd voor een eerdere afbouw van de crisissteun door de Federal Reserve, maar zien ook koopjes. Daarnaast zijn er zorgen over de Delta-variant van het coronavirus en de impact daarvan op het herstel uit de crisis.
Dat er zorgen zijn over het herstel is ook te merken aan de verder dalende olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd vrijdag 1,4 procent goedkoper op 62,81 dollar. Brentolie kostte ook 1,4 procent minder, op 65,52 dollar per vat. In het kielzog van de olieprijzen leverden olieconcern als ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips tot 0,7 procent in.
Tot vrijdag leverde de energiesector in de S&P 500-index deze week bijna 8 procent aan waarde in. Daarmee is energie de slechtst presterende van de elf grote sectoren in de brede index. De S&P 500 steeg in de vroege handel 0,2 procent tot 4413 punten. De Dow-Jonesindex klom 0,1 procent tot 34.928 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 14.589 punten.
Deere
Bij de bedrijven was er verder onder meer aandacht voor de fabrikant van landbouwmachines Deere. Het concern, onder andere bekend van zijn tractoren, steeg 1,3 procent geholpen door beter dan verwachte cijfers, waarbij het ook zijn verwachtingen verhoogde voor het hele jaar.
Ook Foot Locker wist met zijn handelsupdate de aandacht op zich gericht. De verkoper van schoenen en sportartikelen profiteerde de voorbije maanden van de heropening van de economie en verwelkomde meer klanten in zijn winkels. Het aandeel dikte ruim 10 procent aan.
Het bestuur van streamingdienst Spotify (plus 3,8 procent) ging akkoord met de inkoop van 1 miljard dollar (857 miljoen euro) aan eigen aandelen. Volgens topman Paul Vogel van Spotify toont het inkoopprogramma aan dat het bedrijf vertrouwen heeft in de lange termijn.
Applied Materials
Chipfabrikant Applied Materials verloor in de vroege handel 0,4 procent aan beurswaarde, ondanks beter dan verwachte resultaten. Ook het verhogen van de verwachtingen voor dit jaar kon beleggers niet overtuigen. Verder kondigde medisch bedrijf Johnson & Johnson (J&J) aan dat topman Alex Gorsky op 3 januari een stap opzij doet. Hij vervolgt zijn carrière bij het concern als voorzitter. Het aandeel J&J verloor 0,1 procent.
De euro was 1,1684 dollar waard, tegen 1,1693 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.
17 minuten geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.
5 uur geleden