Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurzen New York beginnen gemengd aan nieuwe handelsweek

Aandelenbeurzen New York beginnen gemengd aan nieuwe handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn de nieuwe handelsweek met een gemengd beeld begonnen. Zorgen over de inflatie namen toe door de stijgende grondstofprijzen. Dit alles zou een schaduw kunnen werpen op het cijferseizoen dat later deze week begint met de cijferpublicatie van verschillende grote banken. Stijgende grondstofkosten, tekorten aan arbeidskrachten en knelpunten in de toeleveringsketen wakkeren de vrees aan dat de hogere prijzen de bedrijfswinsten aantasten.

De leidende Dow-Jonesindex noteerde na een klein half uur handelen 0,3 procent lager op 15.161 punten. De brede S&P 500 won 0,5 procent tot 7130 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg een fractie tot 6562. De algehele verwachting is dat de inflatie nog wel enige tijd aanhoudt. Mogelijk zet dat de centrale banken als de Federal Reserve ertoe eerder met rentestappen te komen om de inflatie te beteugelen.

De olieprijzen gingen weer omhoog. De prijs voor een vat Amerikaanse olie steeg met 2,6 procent tot 81,46 dollar en bereikte het hoogste peil in zeven jaar. Voor Brentolie moest 2,2 procent meer worden betaald tot 84,22 dollar per vat. Daarbij waren er geen tekenen dat de energiecrisis, die belangrijke economieën in zijn greep houdt, verbetering toonden.

ExxonMobil

In het kielzog van de olieprijzen stonden olie- en gasreuzen ExxonMobil, Chevron en APA bij de winnaars met winsten tot 0,6 procent. Apple maakte bekend in beroep te gaan tegen een eerdere uitspraak van een rechter die oordeelde dat de iPhone-maker meer mogelijkheden moet geven aan ontwikkelaars bij aankopen buiten de App Store om. Het aandeel steeg 0,7 procent.

Southwest Airlines verloor 2,5 procent. De luchtvaartmaatschappij annuleerde vanwege slecht weer dit weekend meer dan 1800 vluchten. Ook personeelstekorten bij de luchtverkeersleiding zadelde de maatschappij op met problemen. Delta Air Lines, dat later deze week de boeken opent, won een fractie.

Robinhood

Handelsplatform Robinhood verloor bijna 1 procent. Het bedrijf achter de populaire beleggingsapp ging onderuit nadat beurswaakhond SEC de risico's beschreef van toegenomen regulering van de handel in crypto's. Daarnaast ging de SEC in het document in op nieuwe regels rond betalingen.

De euro was 1,1577 dollar waard, tegen 1,1572 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Rechters bankentuchtrecht gaan in staking

AMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.

22 minuten geleden
Beleggers op Wall Street voorzichtig na recente aandelenrally

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.

36 minuten geleden
Europees Parlement eens over hogere meerjarenbegroting EU

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiën met ruime meerderheid aangenomen.

46 minuten geleden
Iconisch hotel Burj Al Arab in Dubai lang dicht om renovatie

DUBAI (ANP/RTR) - Het iconische luxehotel Burj Al Arab in Dubai gaat dicht tijdens een grote renovatie van achttien maanden, bevestigt een medewerker aan persbureau Reuters. Het is de eerste keer sinds de opening in 1999 dat het grote zeilvormige gebouw wordt gerenoveerd. De timing is opvallend, omdat het toerisme in de regio flink is afgenomen door de oorlog in het Midden-Oosten.

50 minuten geleden
Brussel onderzoekt Nutella-maker om mogelijk verboden beperkingen

ALBA (ANP/BLOOMBERG) - Brussel onderzoekt mogelijk verboden handelspraktijken van het Italiaanse zoetwarenbedrijf Ferrero, bekend van de hazelnootpasta Nutella. De Europese Commissie gaat na of Ferrero winkeliers belemmert als ze vanuit het ene EU-land producten willen inkopen uit een andere lidstaat, bijvoorbeeld omdat dit goedkoper is. Winkeliers klagen al langere tijd over beperkingen die fabrikanten van voedingswaren opleggen bij inkopen buiten de landsgrenzen, wat volgens hen de prijzen kan opdrijven.

2 uur geleden
Weer grote ontslagronde bij moederbedrijf Snapchat

SANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Snap, het moederbedrijf van Snapchat, voert opnieuw een grote ontslagronde door. Het Amerikaanse bedrijf ontslaat 16 procent van zijn medewerkers wereldwijd, wat neerkomt op ongeveer duizend voltijdmedewerkers. Dat blijkt uit een memo van topman Evan Spiegel die is ingezien door persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Ziggo mag 'glasvezel-kabel' blijven zeggen na rechtszaak KPN

DEN HAAG (ANP) - Ziggo mag de term 'glasvezel-kabel' in reclames blijven gebruiken. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat concurrent KPN een zaak had aangespannen.

3 uur geleden