Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurzen New York beginnen gemengd aan nieuwe handelsweek

Aandelenbeurzen New York beginnen gemengd aan nieuwe handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn de nieuwe handelsweek met een gemengd beeld begonnen. Zorgen over de inflatie namen toe door de stijgende grondstofprijzen. Dit alles zou een schaduw kunnen werpen op het cijferseizoen dat later deze week begint met de cijferpublicatie van verschillende grote banken. Stijgende grondstofkosten, tekorten aan arbeidskrachten en knelpunten in de toeleveringsketen wakkeren de vrees aan dat de hogere prijzen de bedrijfswinsten aantasten.

De leidende Dow-Jonesindex noteerde na een klein half uur handelen 0,3 procent lager op 15.161 punten. De brede S&P 500 won 0,5 procent tot 7130 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg een fractie tot 6562. De algehele verwachting is dat de inflatie nog wel enige tijd aanhoudt. Mogelijk zet dat de centrale banken als de Federal Reserve ertoe eerder met rentestappen te komen om de inflatie te beteugelen.

De olieprijzen gingen weer omhoog. De prijs voor een vat Amerikaanse olie steeg met 2,6 procent tot 81,46 dollar en bereikte het hoogste peil in zeven jaar. Voor Brentolie moest 2,2 procent meer worden betaald tot 84,22 dollar per vat. Daarbij waren er geen tekenen dat de energiecrisis, die belangrijke economieën in zijn greep houdt, verbetering toonden.

ExxonMobil

In het kielzog van de olieprijzen stonden olie- en gasreuzen ExxonMobil, Chevron en APA bij de winnaars met winsten tot 0,6 procent. Apple maakte bekend in beroep te gaan tegen een eerdere uitspraak van een rechter die oordeelde dat de iPhone-maker meer mogelijkheden moet geven aan ontwikkelaars bij aankopen buiten de App Store om. Het aandeel steeg 0,7 procent.

Southwest Airlines verloor 2,5 procent. De luchtvaartmaatschappij annuleerde vanwege slecht weer dit weekend meer dan 1800 vluchten. Ook personeelstekorten bij de luchtverkeersleiding zadelde de maatschappij op met problemen. Delta Air Lines, dat later deze week de boeken opent, won een fractie.

Robinhood

Handelsplatform Robinhood verloor bijna 1 procent. Het bedrijf achter de populaire beleggingsapp ging onderuit nadat beurswaakhond SEC de risico's beschreef van toegenomen regulering van de handel in crypto's. Daarnaast ging de SEC in het document in op nieuwe regels rond betalingen.

De euro was 1,1577 dollar waard, tegen 1,1572 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Doorstart Claire's Nederland lijkt ver weg, nog geen gegadigden

AMSTERDAM (ANP) - Een doorstart van de vorige week failliet verklaarde Nederlandse tak van sieradenketen Claire's lijkt ver weg. Curator Frans Crul meldt dat er nog geen gegadigden zijn die zich hebben gemeld. De negen winkels in onder meer Amsterdam, Arnhem en Rotterdam blijven volgens hem voorlopig wel open.

31 minuten geleden
Brussel zegt over eigen techregels te gaan na dreigement Trump

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat zelf over het reguleren van techbedrijven, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie na dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump waarschuwde op platform Truth Social met importheffingen en exportbeperkingen voor landen die Amerikaanse techbedrijven extra belastingen opleggen of reguleren met speciale wetgeving.

36 minuten geleden
DNB en ECB reageren niet op ontslag Fed-bestuurder door Trump

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) wil niet reageren op Donald Trumps beslissing om Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. "Dat is iets tussen de Fed, mevrouw Cook en het Witte Huis", laat een woordvoerder weten. In algemene zin wil de Nederlandse centrale bank wel kwijt dat monetair beleid en prijsstabiliteit gebaat zijn bij een onafhankelijke centrale bank.

2 uur geleden
Ontwikkelaars: nieuwbouw heeft weinig aan nieuw stikstofplan

DEN HAAG (ANP) - De nieuwbouwsector heeft weinig aan de versoepelde regels voor stikstofuitstoot bij verduurzamingsprojecten, die het demissionaire kabinet maandag naar buiten bracht. Dit meldt jurist Nicolette Zandvliet van NEPROM, de brancheorganisatie van projectontwikkelaars.

2 uur geleden
Duitsland en Canada gaan nauwer samenwerken bij aardmetalen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland en Canada gaan nauwer samenwerken op het gebied van zeldzame aardmetalen. Dat hebben de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Canadese premier Mark Carney afgesproken tijdens gesprekken in Berlijn. Zo willen de landen nieuwe projecten gaan financieren voor winning van belangrijke grondstoffen als kobalt, lithium, wolfraam en nikkel.

2 uur geleden
Duitse rechter: Apple misleidt met reclame 'groene' smartwatches

FRANKFURT (ANP/DPA) - Het Amerikaanse technologieconcern Apple moet advertenties in Duitsland intrekken waarin wordt beweerd dat zijn smartwatches 'CO2-neutraal' zijn. Een rechtbank in Frankfurt oordeelde dinsdag dat de claims misleidend zijn.

2 uur geleden
Zwitserse fabrikanten willen productie verplaatsen door tarief VS

BERN (ANP/BLOOMBERG) - Ongeveer een derde van de Zwitserse fabrikanten is van plan productie te verplaatsen naar de Europese Unie door de hoge Amerikaanse importheffing van 39 procent op Zwitserse goederen. Dat meldt brancheorganisatie Swissmem na een enquête onder leden. Ook zijn veel producenten van plan om werktijdverkorting in te voeren of werknemers te ontslaan.

3 uur geleden