Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurzen in New York winnen fors na kwartaalcijfers banken

Aandelenbeurzen in New York winnen fors na kwartaalcijfers banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met forse winsten de handel uitgegaan. De brede graadmeter S&P 500 maakte de grootste sprong in zeven maanden tijd, na goed ontvangen kwartaalberichten van grote banken. De financieel dienstverleners boekten hogere winsten dan analisten hadden gedacht, wat wordt gezien als positief teken voor het economisch herstel na de coronacrisis.

De S&P 500 won 1,7 procent tot 4438,26 punten, een dagwinst die sinds maart niet meer was voorgekomen. De Dow-Jonesindex won 1,6 procent tot 34.912,56 punten en techbeurs Nasdaq won 1,7 procent tot 14.823,43 punten.

Morgan Stanley en Bank of America eindigden tot 5,5 procent hoger. Net als bij JPMorgan Chase, die woensdag al met cijfers kwam, werd er onder andere meer geld verdiend met het adviseren bij fusies, overnames en beursgangen van bedrijven. Over Wells Fargo waren beleggers iets minder tevreden, ondanks cijfers die beter waren dan kenners hadden verwacht. Het aandeel zakte 1,6 procent.

Boeing

Naast de updates van banken droegen nieuwe macro-economische cijfers bij aan de goede stemming op de handelsvloeren. De prijzen bij Amerikaanse maakbedrijven stegen in september minder hard dan gedacht, wat erop kan wijzen dat de inflatie minder hard zal oplopen dan gevreesd. Ook viel het wekelijkse aantal aanvragen van een nieuwe werkloosheidsuitkering in de VS mee.

Boeing behoorde tot de verliezers met een min van 2 procent. De vliegtuigfabrikant kampt met productiefouten bij titanium onderdelen voor zijn 787 Dreamliner die afkomstig zijn van een Italiaanse toeleverancier. Volgens persbureau Reuters leverde dat bedrijf ook aan Boeings toeleverancier Spirit AeroSystems, dat op de beurs ruim 5 procent verloor.

Technologiesector

De technologiesector wist eveneens de aandacht op zich gericht na de cijfers van het Taiwanese chipconcern Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Amerikaanse chipmakers als AMD, Broadcom, Intel en Nvidia gingen tot 3,9 procent omhoog. Softwarebedrijf GitLab maakte een sterk debuut op de Nasdaq en won bijna 35 procent. Daarmee is het mede door de Nederlander Sytse Sijbrandij opgerichte bedrijf bijna 15 miljard dollar waard.

De euro was 1,1596 dollar waard, tegen 1,1584 dollar waard bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,2 procent meer op 81,44 dollar. Brentolie werd ook 1,2 procent duurder op 84,21 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

4 uur geleden
Clouddivisie Amazon groeit opnieuw hard

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.

6 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Alphabet bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.

6 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Berlijn stilgelegd om ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.

7 uur geleden
Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

9 uur geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

10 uur geleden
ArcelorMittal bovenaan AEX na optimisme topman over staalmarkt

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.

11 uur geleden