Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurzen in New York sluiten met verlies na recordopmars

Aandelenbeurzen in New York sluiten met verlies na recordopmars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers lijken voorzichtiger te worden nu de overheidssluiting in de Verenigde Staten aanhoudt. Ook leven er zorgen over mogelijk overgewaardeerde aandelen, na de recordstanden op Wall Street van een dag eerder.

De Dow-Jonesindex verloor 0,5 procent tot 46.358,42 punten. De bredere S&P 500 zakte 0,3 procent tot 6735,11 punten en techbeurs Nasdaq eindigde 0,1 procent lager op 23.024,63 punten.

De topman van de grote zakenbank JPMorgan Chase, Jamie Dimon, zei in een interview dat hij bezorgd was over de mogelijkheid van een forse correctie op de aandelenbeurzen. Het grote optimisme over kunstmatige intelligentie is volgens hem terecht, maar zorgt er ook voor dat sommige beursfondsen overgewaardeerd zijn. Daarnaast kunnen geopolitieke spanningen voor druk op de financiële markten zorgen, waarschuwde hij.

Verlagen van leenkosten

Beleggers hadden ook aandacht voor toespraken van kopstukken van de Federal Reserve. Fed-bestuurder Michael Barr zei dat er voorzichtigheid is geboden bij het verder verlagen van de rente. De president van de lokale Federal Reserve van New York, John Williams, toonde zich in een interview juist voorstander van het verder verlagen van de leenkosten.

Enkele grote beursgenoteerde bedrijven kwamen ook met kwartaalcijfers. PepsiCo rapporteerde een licht gestegen omzet en won ruim 4 procent. Het bedrijf achter merken als Pepsi en Lay's benoemde ook een nieuwe financieel directeur.

Tesla zakt

Delta Air Lines behoorde ook tot de winnaars met een plus van ruim 4 procent. De luchtvaartmaatschappij verraste positief met de cijfers over de afgelopen periode. Ook was het concern optimistisch over het vierde kwartaal dankzij stijgende ticketprijzen en een sterke vraag naar vliegreizen.

Autofabrikant Tesla zakte 0,7 procent. De Amerikaanse toezichthouder voor het wegverkeer onderzoekt meldingen over ongelukken met Tesla's waarbij functies voor automatisch rijden een rol zouden hebben gespeeld.

De euro was 1,1564 dollar waard, tegenover 1,1551 dollar bij het slot van de Europese beurzen. De prijzen voor Amerikaanse olie en Brentolie zakten net geen 2 procent.

Meer uit Financieel

Reuters: handelaren kopen snellere toegang tot berichten Trump

SARASOTA (ANP/RTR) - Nieuws- en dataorganisatie Bloomberg zou een van de klanten zijn die op socialmediaplatform Truth Social eerder toegang krijgen tot berichten van de president. Dat schrijft persbureau Reuters, dat op basis van ingewijden ook handelsondernemingen Susquehanna International Group en ⁠Jump Trading aanwijst als gebruikers van de dienst Truth API.

2 uur geleden
Onderzoek Kadaster: kwart nieuwbouw komt in vier grote steden

APELDOORN (ANP) - Ruim een kwart van de nieuwe woningen wordt de komende jaren in de vier grootste gemeenten van Nederland gebouwd. Dat meldt het Kadaster na onderzoek. Het aandeel appartementen wordt in de komende jaren ook een stuk groter, hoewel dit soort woningen wel iets kleiner wordt in oppervlakte. Het onderzoek baseert zich op woningen die al zijn vergund of in aanbouw zijn.

3 uur geleden
Pensioenfonds PME rekent op flinke pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.

3 uur geleden
Pensioenfonds PME rekent op flinke pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.

6 uur geleden
Google voert omzet op dankzij clouddivisie, winst krijgt tik

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald, maar zag de winst dalen. De opbrengsten van de divisie voor cloudactiviteiten namen het hardst toe, dankzij de grote vraag naar rekenkracht en toepassingen van kunstmatige intelligentie. Het nettoresultaat kreeg een knauw door verliezen op beleggingen door Google.

8 uur geleden
Microsoft verdient opnieuw meer aan clouddivisie door AI-vraag

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.

8 uur geleden
Italië verhoogt belasting banken om middeninkomens te helpen

ROME (ANP/RTR) - Italië verhoogt de belasting voor banken en verzekeraars om de lasten van middeninkomens en zelfstandigen te verlichten. In de woensdag gepresenteerde begroting voor volgend jaar loopt het tekort op naar 3,4 procent, boven de norm van maximaal 3 procent vanuit de Europese Unie. Maar de regering van premier Giorgia Meloni maakt gebruik van een uitzonderingsregeling voor uitgaven aan defensie en klimaat.

9 uur geleden