Aandelenbeurzen in New York op winst na nieuwe inflatiecijfers
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen woensdag omhoog na Amerikaanse inflatiecijfers die grotendeels in lijn waren met de verwachtingen. De voor centrale bankiers belangrijke kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen van energie en voeding niet worden meegenomen, daalde voor het eerst in zes maanden.
Op de financiële markten wordt al lange tijd gehoopt dat de inflatie voldoende is afgekoeld en de Amerikaanse Federal Reserve dit jaar kan beginnen met het verlagen van de rente. De nieuwe cijfers lijken bemoedigend, afgaande op de ontwikkelingen op de derivatenmarkten. Handelaren prijzen daar meer renteverlagingen door de Fed in dan voor de publicatie van de inflatiecijfers.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 39.755 punten. De bredere S&P 500-index won ook 0,5 procent, op 5271 punten. De Nasdaq steeg 0,6 procent tot 16.620 punten. De techgraadmeter sloot dinsdag al op een nieuw recordniveau.
Winkelverkopen en Tesla
Beleggers verwerkten daarnaast gegevens over de Amerikaanse winkelverkopen, die vorige maand onverwachts stagneerden.
Tesla verloor 1,5 procent. De fabrikant van elektrische auto's is van plan nog eens zeshonderd banen te schrappen in Californië. De nieuwe ontslagronde zal gevolgen hebben voor werknemers in de Tesla-fabrieken in Palo Alto en Fremont. Topman Elon Musk liet in april al weten dat Tesla wereldwijd meer dan 10 procent van de banen gaat schrappen om kosten te besparen.
Boeing en GameStop
Boeing zakte 1 procent. De vliegtuigfabrikant heeft volgens het Amerikaanse ministerie van Justitie zijn verplichtingen geschonden die voortvloeien uit een overeenkomst die Boeing in 2021 sloot met justitie. De deal beschermde het bedrijf tegen strafrechtelijke vervolging om fatale ongelukken met 737 MAX-toestellen in 2018 en 2019. Boeing kan daarom alsnog vervolgd worden voor deze ongelukken, mocht de regering van president Joe Biden daartoe besluiten.
De handel in aandelen van GameStop werd tijdelijk stilgelegd na een daling van zo'n 20 procent. De computerspellenverkoper zag de beurswaarde in de afgelopen twee dagen ruimschoots verdubbelen.
Euro en olie
De euro was 1,0855 dollar waard, tegen 1,0817 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 1 procent in prijs tot 77,22 dollar. Brentolie werd ook 1 procent goedkoper op 81,51 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.
2 uur geledenHAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
10 uur geleden