Aandelenbeurzen in New York op winst na nieuwe inflatiecijfers
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen woensdag omhoog na Amerikaanse inflatiecijfers die grotendeels in lijn waren met de verwachtingen. De voor centrale bankiers belangrijke kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen van energie en voeding niet worden meegenomen, daalde voor het eerst in zes maanden.
Op de financiële markten wordt al lange tijd gehoopt dat de inflatie voldoende is afgekoeld en de Amerikaanse Federal Reserve dit jaar kan beginnen met het verlagen van de rente. De nieuwe cijfers lijken bemoedigend, afgaande op de ontwikkelingen op de derivatenmarkten. Handelaren prijzen daar meer renteverlagingen door de Fed in dan voor de publicatie van de inflatiecijfers.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 39.755 punten. De bredere S&P 500-index won ook 0,5 procent, op 5271 punten. De Nasdaq steeg 0,6 procent tot 16.620 punten. De techgraadmeter sloot dinsdag al op een nieuw recordniveau.
Winkelverkopen en Tesla
Beleggers verwerkten daarnaast gegevens over de Amerikaanse winkelverkopen, die vorige maand onverwachts stagneerden.
Tesla verloor 1,5 procent. De fabrikant van elektrische auto's is van plan nog eens zeshonderd banen te schrappen in Californië. De nieuwe ontslagronde zal gevolgen hebben voor werknemers in de Tesla-fabrieken in Palo Alto en Fremont. Topman Elon Musk liet in april al weten dat Tesla wereldwijd meer dan 10 procent van de banen gaat schrappen om kosten te besparen.
Boeing en GameStop
Boeing zakte 1 procent. De vliegtuigfabrikant heeft volgens het Amerikaanse ministerie van Justitie zijn verplichtingen geschonden die voortvloeien uit een overeenkomst die Boeing in 2021 sloot met justitie. De deal beschermde het bedrijf tegen strafrechtelijke vervolging om fatale ongelukken met 737 MAX-toestellen in 2018 en 2019. Boeing kan daarom alsnog vervolgd worden voor deze ongelukken, mocht de regering van president Joe Biden daartoe besluiten.
De handel in aandelen van GameStop werd tijdelijk stilgelegd na een daling van zo'n 20 procent. De computerspellenverkoper zag de beurswaarde in de afgelopen twee dagen ruimschoots verdubbelen.
Euro en olie
De euro was 1,0855 dollar waard, tegen 1,0817 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 1 procent in prijs tot 77,22 dollar. Brentolie werd ook 1 procent goedkoper op 81,51 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland zijn gestegen door de Iranoorlog. Vooral starters en kopers in de grote steden en op de nieuwbouwmarkt kunnen dat merken, meldt ING Research.
13 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.
8 uur geleden