Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurzen in New York gaan met verliezen kerstweek uit

Aandelenbeurzen in New York gaan met verliezen kerstweek uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen de verkorte handelsweek uitgegaan. Een zogeheten kerstrally bleef daarmee uit. Donderdag lieten de Amerikaanse beursgraadmeters nog weinig beweging zien. Wall Street was op tweede kerstdag wel open, in tegenstelling tot de Europese markten. Op eerste kerstdag waren de Amerikaanse beurzen wel dicht.

De Dow-Jonesindex eindigde de kerstweek 0,8 procent lager op 42.992,21 punten. Ook de andere graadmeters noteerden verliezen. De brede S&P 500-index zakte 1,1 procent tot 5970,84 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 1,5 procent tot 19.722,03 punten. Beide graadmeters gingen donderdag ook al licht omlaag.

De dalingen dwarsbomen de gebruikelijke kerstrally, waarbij aandelenkoersen in de laatste dagen van het jaar juist stijgen. Markten maken dan doorgaans een sterke periode door, onder meer door een lage liquiditeit en het investeren van eindejaarsbonussen. Sinds 1969 is de S&P 500-index in deze periode gemiddeld 1,3 procent gestegen.

Tesla

De graadmeters hebben alsnog weekwinsten geboekt. Zo ging de S&P 500, de index van de vijfhonderd grootste Amerikaanse bedrijven, deze week 0,7 procent vooruit. Dat kwam onder meer doordat de graadmeter dinsdag de beste kerstavond doormaakte sinds 1974.

Zwaargewichten zoals elektrische autofabrikant Tesla (min 5 procent) en beurslieveling Nvidia (min 2,1 procent) drukten met verliezen zwaar op het algehele beeld op Wall Street. Ook onder meer iPhone-maker Apple, softwareconcern Microsoft en Google-moederbedrijf Alphabet gingen omlaag, met minnen tot 1,7 procent.

De euro was 1,0425 dollar waard, tegen 1,0432 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 70,25 dollar. Brentolie klom 0,8 procent tot 73,82 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Anthropic automatiseert wetenschappelijk onderzoek met AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic heeft nieuwe software gelanceerd die wetenschappers moet helpen onderzoek te automatiseren. Dat moet een deel van de tijdrovende werkzaamheden uit handen nemen.

2 uur geleden
AEX sluit tweede kwartaal af met winst van bijna 13 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs sloot dinsdag aanzienlijk hoger en rondde daarmee het tweede kwartaal positief af. Vooral de chipbedrijven met een groot gewicht in de index zorgden voor de winst. Wereldwijd maakten chipaandelen op de financiële markten deze week weer een opmars, wat ook zijn weerslag had op chipfondsen ASML, Besi en ASMI in de AEX. Ook ebben zorgen over oplopende inflatie weg nu vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran niet voor grote problemen voor de scheepvaart lijken te hebben gezorgd.

4 uur geleden
CBS kampt met technische storing, inflatiecijfers komen later

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft last van een technische storing, dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van BNR. Daardoor wordt de publicatie van de inflatiecijfers die voor woensdagochtend gepland stond, uitgesteld.

4 uur geleden
VN waarschuwt infrastructuur aan te passen aan klimaat

GENÈVE (ANP) - Infrastructuur in Europa, Noord-Amerika en Centraal-Azië moet worden aangepast aan de verslechterende klimaatomstandigheden, want niets doen is uiteindelijk veel duurder. Daarvoor waarschuwt de Economische Commissie voor Europa (UNECE) van de Verenigde Naties dinsdag.

4 uur geleden
Wall Street opent vrijwel vlak na nieuw slotrecord Dow-Jonesindex

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met beperkte koersuitslagen geopend, nadat de Dow-Jonesindex een dag eerder op een nieuw recordniveau sloot. Het is ook de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar. Wall Street heeft in die periodes flinke koerswinsten behaald, ondanks de onrust door de oorlog in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Agentschap wil minstens kwart Duits spoor open voor concurrentie

BONN (ANP) - Minstens een kwart van de capaciteit van het Duitse spoor moet beschikbaar zijn voor concurrenten van Deutsche Bahn. Het Federaal Agentschap voor Spoorwegnetwerken heeft dat als voorstel ingediend bij de adviesraad voor spoorweginfrastructuur. Het agentschap denkt dat de concurrentie voor betere kwaliteit en lagere reiskosten zorgt.

6 uur geleden
Bloomberg: Shell nadert verkoop pompstations Zuid-Afrika

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell is dicht bij een verkoop van zijn pompstations in Zuid-Afrika in een deal van ongeveer 1 miljard dollar aan een onderdeel van staatsolieconcern Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Mogelijk wordt al binnen enkele dagen een deal bekendgemaakt.

8 uur geleden