Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurs Tokio leeft op door wegebbende Omikron-zorgen

Aandelenbeurs Tokio leeft op door wegebbende Omikron-zorgen

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag met forse winst geëindigd, in navolging van aanzienlijke plussen op de New Yorkse beurzen maandag. Zorgen over een economisch ontwrichtende opleving van het coronavirus door de Omikron-variant verdwenen naar de achtergrond. Ook andere Aziatische beurzen noteerden tussentijds hoger. In China beloofden beleidsmakers versoepelingen om de economische groei aan te jagen.

Berichten uit Zuid-Afrika, waar de Omikron-variant werd ontdekt, zorgen voor optimisme. Zo zouden ziekenhuizen nog niet worden overspoeld door nieuwe coronapatiënten. Ook medisch adviseurs van het Witte Huis zeggen dat de in zuidelijk Afrika ontdekte variant mogelijk minder gevaarlijk is.

Aandelen uit de reisbranche leefden op, nu de angst voor strengere reisbeperkingen minder wordt. Luchtvaartmaatschappijen ANA Holdings en Japan Airlines dikten tot ruim 4 procent aan in Tokio. In Shanghai won China Southern Airlines 5,5 procent en Cathay Pacific werd in Hongkong bijna 7 procent meer waard.

China

De handel in China werd beïnvloed door aankondigingen van het Politbureau van de Communistische Partij. Die liet doorschemeren de regels voor krediet aan de vastgoedsector te versoepelen. De Chinese centrale bank zal ook lagere eisen stellen aan de reserves die banken moeten aanhouden. Het noodlijdende Chinese vastgoedconcern Evergrande won 1,7 procent in Hongkong na een fors koersverlies een dag eerder.

De Nikkei eindigde 1,9 procent hoger op 28.455,60 punten. De Hang Seng-index in Hongkong stond tussentijds 1,8 procent hoger, terwijl de beurs in Shanghai licht lager koerste. De Kospi in Seoul en de All Ordinaries in Sydney wonnen respectievelijk 0,6 en 1 procent.

Samsung won 1,4 procent in Seoul na de aankondiging van een ingreep in de eigen bedrijfsstructuur. Het conglomeraat voegt zijn divisies voor mobiele apparatuur en consumentenelektronica samen. Dat moet de organisatie vereenvoudigen, zodat Samsung zich beter kan richten op de ontwikkeling van chips. Ook werden twee nieuwe topbestuurders benoemd.

Meer uit Financieel

Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

5 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

6 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

6 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

8 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

9 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

16 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

20 uur geleden