Aandelenbeurs Japan begint handelsweek met stevige plus
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan ging maandag stevig omhoog. Beleggers leken daarbij voor te sorteren op goede kwartaalresultaten van grote bedrijven, waarvan er later deze week weer diverse naar buiten komen. Maar de handel in Aziƫ was over de gehele linie redelijk dun, aangezien de beurzen in China vanwege het Chinese Nieuwjaar gesloten bleven.
De toonaangevende Nikkei-index in Tokio steeg 1,1 procent tot 27,001.98 punten. Beleggers verwerkten onder meer nieuwe cijfers over de industriƫle productie in Japan. De productie ging er in december weliswaar omlaag, maar dat was eigenlijk al verwacht door economen. Over de gehele linie lijkt de Japanse industrie het in het laatste kwartaal van vorig jaar best aardig te hebben gedaan, denken de kenners.
Later in de week geeft onder meer Sony een kijkje in de boeken. Het aandeel van het elektronicaconcern won maandag bijna 4 procent. Ook van bijvoorbeeld Nintendo (plus 0,1 procent) worden deze week resultaten verwacht.
Korte handelsdag
In Hongkong was sprake van een kortere handelsdag. De belangrijkste graadmeter ging hier 1,1 procent omhoog. Vooral techaandelen gingen omhoog, aangezien beleggers er volgens kenners van overtuigd lijken dat de greep van de Chinese overheid in Beijing op de sector niet nog intenser zal worden dan nu al het geval is.
Op andere beurzen in de regio, zoals Singapore, Manilla en Jakarta, was het sentiment eveneens positief. Toch heerste er volgens analisten ook veel nervositeit. Dat komt omdat de Federal Reserve later dit jaar de rentes in de Verenigde Staten waarschijnlijk flink op gaat krikken. Dat kan negatieve gevolgen hebben voor opkomende markten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
1 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
1 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
5 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
6 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
6 uur geleden