Aandelenbeurs Japan begint handelsweek met stevige plus
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan ging maandag stevig omhoog. Beleggers leken daarbij voor te sorteren op goede kwartaalresultaten van grote bedrijven, waarvan er later deze week weer diverse naar buiten komen. Maar de handel in Azië was over de gehele linie redelijk dun, aangezien de beurzen in China vanwege het Chinese Nieuwjaar gesloten bleven.
De toonaangevende Nikkei-index in Tokio steeg 1,1 procent tot 27,001.98 punten. Beleggers verwerkten onder meer nieuwe cijfers over de industriële productie in Japan. De productie ging er in december weliswaar omlaag, maar dat was eigenlijk al verwacht door economen. Over de gehele linie lijkt de Japanse industrie het in het laatste kwartaal van vorig jaar best aardig te hebben gedaan, denken de kenners.
Later in de week geeft onder meer Sony een kijkje in de boeken. Het aandeel van het elektronicaconcern won maandag bijna 4 procent. Ook van bijvoorbeeld Nintendo (plus 0,1 procent) worden deze week resultaten verwacht.
Korte handelsdag
In Hongkong was sprake van een kortere handelsdag. De belangrijkste graadmeter ging hier 1,1 procent omhoog. Vooral techaandelen gingen omhoog, aangezien beleggers er volgens kenners van overtuigd lijken dat de greep van de Chinese overheid in Beijing op de sector niet nog intenser zal worden dan nu al het geval is.
Op andere beurzen in de regio, zoals Singapore, Manilla en Jakarta, was het sentiment eveneens positief. Toch heerste er volgens analisten ook veel nervositeit. Dat komt omdat de Federal Reserve later dit jaar de rentes in de Verenigde Staten waarschijnlijk flink op gaat krikken. Dat kan negatieve gevolgen hebben voor opkomende markten.
Meer uit Financieel
LA BAULE-ESCOUBLAC (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - Een van de oprichters van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is omgekomen bij een crash met een privévliegtuig in Frankrijk. Dat meldt het bedrijf. De Franse Claude Guillemot werd 69 jaar.
26 minuten geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië gaat nog een extra maand korting geven op de belasting op benzine en diesel. Dat heeft premier Anthony Albanese zondag bekendgemaakt. Het land kampt nog steeds met hoge brandstofprijzen, die het gevolg zijn van de Iranoorlog. De steunmaatregel moet Australiërs helpen bij de stijgende kosten van levensonderhoud.
1 uur geledenBAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.
19 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.
20 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Sportautofabrikant Porsche is bezig de gesprekken af te ronden over extra kostenbesparingen, nu het bedrijf uit Stuttgart zich voorbereidt op een periode met een lagere productie. Het concern verwacht voor de zomervakantie in juli een akkoord te bereiken met werknemersvertegenwoordigers over de bezuinigingen, zei topman Michael Leiters tegen de Frankfurter Allgemeine Zeitung.
22 uur geledenSZEGED (ANP) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD verwerpt beschuldigingen dat het bedrijf milieuregels in Hongarije heeft overtreden tijdens de bouw van zijn eerste fabriek in de Europese Unie. De Hongaarse politie onderzoekt meldingen dat BYD vervuilde grond van de bouwplaats in de zuidelijke stad Szeged zou hebben afgevoerd naar een andere locatie.
23 uur geleden