Aandelenbeurs Japan begint handelsweek met stevige plus
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan ging maandag stevig omhoog. Beleggers leken daarbij voor te sorteren op goede kwartaalresultaten van grote bedrijven, waarvan er later deze week weer diverse naar buiten komen. Maar de handel in Azië was over de gehele linie redelijk dun, aangezien de beurzen in China vanwege het Chinese Nieuwjaar gesloten bleven.
De toonaangevende Nikkei-index in Tokio steeg 1,1 procent tot 27,001.98 punten. Beleggers verwerkten onder meer nieuwe cijfers over de industriële productie in Japan. De productie ging er in december weliswaar omlaag, maar dat was eigenlijk al verwacht door economen. Over de gehele linie lijkt de Japanse industrie het in het laatste kwartaal van vorig jaar best aardig te hebben gedaan, denken de kenners.
Later in de week geeft onder meer Sony een kijkje in de boeken. Het aandeel van het elektronicaconcern won maandag bijna 4 procent. Ook van bijvoorbeeld Nintendo (plus 0,1 procent) worden deze week resultaten verwacht.
Korte handelsdag
In Hongkong was sprake van een kortere handelsdag. De belangrijkste graadmeter ging hier 1,1 procent omhoog. Vooral techaandelen gingen omhoog, aangezien beleggers er volgens kenners van overtuigd lijken dat de greep van de Chinese overheid in Beijing op de sector niet nog intenser zal worden dan nu al het geval is.
Op andere beurzen in de regio, zoals Singapore, Manilla en Jakarta, was het sentiment eveneens positief. Toch heerste er volgens analisten ook veel nervositeit. Dat komt omdat de Federal Reserve later dit jaar de rentes in de Verenigde Staten waarschijnlijk flink op gaat krikken. Dat kan negatieve gevolgen hebben voor opkomende markten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP/RTR) - China is begonnen met de productie van in eigen land ontwikkelde geavanceerde chipmachines. De machines zijn belangrijk voor de productie van chips, een markt die lange tijd werd gedomineerd door de Nederlandse toeleverancier ASML. Dat meldt technieuwssite The Information maandag op basis van bronnen.
14 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel dreigt met tegenmaatregelen tegen de Verenigde Staten. Aanleiding zijn uitspraken van hoge functionarissen in de VS dat Chinese AI-bedrijven mogelijk worden onderzocht om vermeende diefstal van Amerikaanse technologie.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. Het sentiment onder beleggers op Wall Street werd gesteund door de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Oliebedrijven kwamen daardoor onder druk te staan, maar in de luchtvaart- en cruisesector stegen de koersen.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche gaat nog eens 5000 banen in de regio Stuttgart schrappen. Volgens het bedrijf wordt de banenreductie op een sociaal verantwoorde manier uitgevoerd, voornamelijk door natuurlijk personeelsverloop, regelingen voor gedeeltelijk vervroegd pensioen en vrijwillige beëindigingsovereenkomsten.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie heeft de capaciteit voor groen gas vergroot met een nieuwe koppeling tussen de gasnetwerken bij Ossendrecht in Noord-Brabant en Axel in Zeeland. Noord-Brabant kan dankzij reststromen uit de landbouw veel groen gas produceren en met de nieuwe verbinding kan er meer aan het bestaande netwerk worden geleverd. Met volgende vernieuwingen wil Gasunie de capaciteit in de provincie de komende tijd verder laten groeien.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Prins Bernhard van Oranje verkoopt al zijn zakelijke belangen, onder meer die in circuit Zandvoort en vastgoed. De belangen worden verkocht aan zijn zakenpartners Menno de Jong en Coen Groeneveld. Dat meldt een woordvoerder van prins Bernhard in een verklaring.
5 uur geledenBORDEAUX (ANP/RTR) - De grote natuurbrand nabij de Franse stad Bordeaux is een grote klap voor de lokale economie omdat bijvoorbeeld toerisme en horeca worden geraakt. Dat heeft de Franse minister van Financiën en Economische Zaken Roland Lescure gezegd. Hij heeft overleg gevoerd met de burgemeester van Bordeaux over de economische impact van de natuurbrand.
6 uur geleden