Aandelenbeurs in Amsterdam eindigt licht hoger na cijferregen
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met bescheiden winsten gesloten. Beleggers verwerkten een reeks kwartaalberichten van grote beursgenoteerde bedrijven, waaronder Unilever en KPN. Ook bleven handelsspanningen de aandacht opeisen.
De AEX steeg 0,3 procent tot 871,99 punten. De MidKap won 0,4 procent tot 812,77 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,5 procent.
KPN meldde een hogere omzet en lagere winst en eindigde 0,3 procent lager. Unilever bleef ondanks onzekerheden over de wereldeconomie vasthouden aan de eigen groeiambities. Het aandeel eindigde desondanks 0,2 procent lager.
Chemicaliëndistributeur IMCD ging ruim 9 procent onderuit na het plotselinge vertrek van topvrouw Valerie Diele-Braun, die sinds begin vorig jaar het bedrijf leidde. Volgens IMCD gebeurt dit om persoonlijke redenen. Ze wordt opgevolgd door Marcus Jordan, die nu operationeel topman is van het bedrijf.
Het vertrek van een andere topbestuurder, van flitshandelaar Flow Traders, zorgde voor een koersval van bijna 21 procent. Bestuursvoorzitter Mike Kuehnel kondigde aan eind augustus op te stappen. Hij voerde veel wijzigingen door bij Flow Traders, zoals een grotere focus op crypto's en de verhuizing van het hoofdkantoor naar Bermuda.
Het sentiment op de beurzen werd wat gedrukt door pessimisme over het verloop van de handelsoorlog tussen China en de Verenigde Staten. Waar eerder de hoop opleefde dat de twee grootmachten toenadering zouden zoeken, meldde China donderdag dat beweringen over lopende handelsbesprekingen met de VS ongefundeerd waren. Ook de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent erkende dat er nog geen onderhandelingen waren.
Op de Amerikaanse beurzen speculeerden beleggers erop dat de nadelige economische impact van Donald Trumps importheffingen voor renteverlagingen van de Federal Reserve zorgt. Fed-gouverneur Christopher Waller zei bijvoorbeeld dat hij voorstander is van een renteverlaging als handelstarieven voor een ontslaggolf in het bedrijfsleven zorgen.
De euro won bijna 0,2 procent ten opzichte van de dollar en was 1,1357 dollar waard. De olieprijzen kwamen amper in beweging.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.
5 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.
5 uur geleden