Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

De AEX sloot 0,5 procent lager op 1043,95 punten. De MidKap verloor 0,9 procent tot 1079,82 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen gingen tot 1,3 procent omlaag.

Bij de hoofdfondsen was verffabrikant AkzoNobel een opvallende daler, met een min van ruim 17 procent. De Amerikaanse en Japanse branchegenoten Sherwin-Williams en Nippon Paint trekken hun overnamebod op het Nederlandse concern in. AkzoNobel ziet meer heil in de al eerder aangekondigde fusie met coatingproducent Axalta. Het nieuws over het Japans-Amerikaanse overnamebod zorgde vorige week nog voor een forse koersstijging voor AkzoNobel.

Na de nieuwe raketaanvallen in het Midden-Oosten gingen de olieprijzen verder omhoog. Een vat Brentolie kostte 1,8 procent meer op 97,82 dollar per vat. Amerikaanse olie steeg 2,2 procent in prijs tot 95,92 dollar per vat.

Olie- en gasconcern Shell eindigde bovenaan in de AEX met een winst van ruim 1,6 procent. Chipmachinemaker ASML behoorde ook tot de stijgers met een plus van 1,6 procent. Het bedrijf uit Veldhoven is daarmee het waardevolste Europese bedrijf ooit geworden, met een beurswaarde van ruim 577 miljard euro. Het eerdere record van farmaceut Novo Nordisk, bekend van afslankmiddelen als Ozempic, ging daarmee uit de boeken.

Beleggers waren niet erg onder de indruk van de bredere samenwerking van informatieleverancier Wolters Kluwer met OpenAI. De bedrijven kondigden aan samen AI-diensten te ontwikkelen voor onderzoek naar regelgeving. Desondanks eindigde Wolters Kluwer 2,3 procent lager. Het bedrijf verloor sinds het begin van dit jaar ruim 30 procent aan beurswaarde door de zorgen over de mogelijke concurrentie van AI-programma's voor informatieleveranciers.

Kledingwinkelconcern Inditex won 1,5 procent in Madrid na de presentatie van zijn kwartaalcijfers. Het bedrijf achter Zara, Bershka en Pull&Bear boekte een hogere omzet en winst. Volgens Inditex waren nieuwe lente- en zomercollecties in trek.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

7 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

10 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

12 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit hoger na reeks verliesdagen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.

12 uur geleden
Duitse luchtvaart boos dat Berlijn Emirates meer vluchten belooft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.

13 uur geleden
Wall Street hoger na resultaten Oracle en inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.

14 uur geleden
Top tien rijkste mensen nu uitsluitend Amerikanen, zegt Bloomberg

NEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.

14 uur geleden