Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurs Amsterdam eindigt met kleine winsten, TKH zakt

Aandelenbeurs Amsterdam eindigt met kleine winsten, TKH zakt

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers hadden in de aanloop naar nieuwe inflatiegegevens uit de Verenigde Staten oog voor de Amerikaanse producentenprijzen, die leken te wijzen op afkoelende prijsstijgingen. Op het Damrak verloor technologieconcern TKH na een tegenvallend halfjaarbericht.

De AEX-index eindigde 0,4 procent hoger op 888,91 punten. De MidKap sloot 0,1 procent hoger op 865,78 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,5 procent.

TKH was bij de middelgrote beursfondsen de grootste verliezer met een min van 5,4 procent. Het in digitalisering en automatisering gespecialiseerde bedrijf boekte in de eerste zes maanden van het jaar een lagere omzet en winst dan een jaar eerder. Topman Alexander van der Lof kondigde kostenbesparingen van jaarlijks zo'n 15 miljoen euro aan.

Adyen

Bij de AEX-fondsen was betalingsverwerker Adyen (plus 3,3 procent) de grootste winnaar. Staalfabrikant ArcelorMittal eindigde onderaan met een verlies van 1,7 procent.

Uit de Verenigde Staten kwamen cijfers over de prijzen die fabrikanten vragen. Die stegen minder hard dan economen hadden verwacht, wat een opsteker is voor beleggers die hopen op een daling van de inflatie.

Inflatie VS

Woensdag verschijnt nieuwe informatie over de inflatie in 's werelds grootste economie. Die maakt mogelijk duidelijk of de prijsstijgingen voldoende zijn getemperd voor de Federal Reserve om de rente te verlagen.

Op de Amerikaanse beurzen waren plussen te zien, wat het optimisme verder versterkte. Ook de Japanse beurs eindigde met forse winst.

Pandora

In Kopenhagen boog de Deense sieradenverkoper Pandora een eerder koersverlies om in een winst van bijna 4 procent, na beter dan verwachte cijfers. Ook verhoogde het bedrijf voor de tweede keer dit jaar de groeiverwachtingen. HelloFresh werd 19 procent meer waard in Frankfurt, na goed ontvangen resultaten van de Duitse bezorger van maaltijdboxen en kant- en klaarmaaltijden.

De euro was 1,0948 dollar waard, vergeleken met 1,0934 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent minder op 78,59 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 80,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

32 minuten geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

1 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

1 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

3 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

4 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

4 uur geleden
Voorzitter Brits olieconcern BP ontslagen om 'ernstige zorgen'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.

4 uur geleden