Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurs Amsterdam eindigt met kleine winsten, TKH zakt

Aandelenbeurs Amsterdam eindigt met kleine winsten, TKH zakt

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers hadden in de aanloop naar nieuwe inflatiegegevens uit de Verenigde Staten oog voor de Amerikaanse producentenprijzen, die leken te wijzen op afkoelende prijsstijgingen. Op het Damrak verloor technologieconcern TKH na een tegenvallend halfjaarbericht.

De AEX-index eindigde 0,4 procent hoger op 888,91 punten. De MidKap sloot 0,1 procent hoger op 865,78 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,5 procent.

TKH was bij de middelgrote beursfondsen de grootste verliezer met een min van 5,4 procent. Het in digitalisering en automatisering gespecialiseerde bedrijf boekte in de eerste zes maanden van het jaar een lagere omzet en winst dan een jaar eerder. Topman Alexander van der Lof kondigde kostenbesparingen van jaarlijks zo'n 15 miljoen euro aan.

Adyen

Bij de AEX-fondsen was betalingsverwerker Adyen (plus 3,3 procent) de grootste winnaar. Staalfabrikant ArcelorMittal eindigde onderaan met een verlies van 1,7 procent.

Uit de Verenigde Staten kwamen cijfers over de prijzen die fabrikanten vragen. Die stegen minder hard dan economen hadden verwacht, wat een opsteker is voor beleggers die hopen op een daling van de inflatie.

Inflatie VS

Woensdag verschijnt nieuwe informatie over de inflatie in 's werelds grootste economie. Die maakt mogelijk duidelijk of de prijsstijgingen voldoende zijn getemperd voor de Federal Reserve om de rente te verlagen.

Op de Amerikaanse beurzen waren plussen te zien, wat het optimisme verder versterkte. Ook de Japanse beurs eindigde met forse winst.

Pandora

In Kopenhagen boog de Deense sieradenverkoper Pandora een eerder koersverlies om in een winst van bijna 4 procent, na beter dan verwachte cijfers. Ook verhoogde het bedrijf voor de tweede keer dit jaar de groeiverwachtingen. HelloFresh werd 19 procent meer waard in Frankfurt, na goed ontvangen resultaten van de Duitse bezorger van maaltijdboxen en kant- en klaarmaaltijden.

De euro was 1,0948 dollar waard, vergeleken met 1,0934 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent minder op 78,59 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 80,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Heineken beboet voor 1,5 miljoen om blikjes zonder statiegeld

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.

35 minuten geleden
Sportmerk Nike hard onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nike ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar zag de verkopen in China voor het zesde kwartaal op rij dalen. Het bedrijf ondervindt ook de gevolgen van de hogere handelstarieven van president Donald Trump, die de marges negatief beïnvloeden. De winst viel daardoor een derde terug ten opzichte van een jaar eerder.

1 uur geleden
Shein moet leeftijd checken voor verkoop sekspoppen, anders boete

PARIJS (ANP/RTR) - Shein krijgt in Frankrijk een boete van 10.000 euro voor iedere keer dat de Chinese webwinkel nog een sekspop verkoopt zonder een leeftijdscheck te hebben gedaan. Dat is de uitkomst van een rechtszaak in Parijs. De Franse regering had zo'n leeftijdsverificatie geëist voordat externe verkopers hun producten weer mochten aanbieden via het platform in het land.

1 uur geleden
ACM: energietarieven gedaald door flink lagere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - De energietarieven voor huishoudens zijn dit jaar gedaald door de flink lagere energieprijzen. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in zijn Energiemonitor. Volgens de toezichthouder komt dat voor huishoudens met een gemiddeld gebruik neer op een kostendaling van ongeveer 130 euro per jaar.

2 uur geleden
Chinees Nexperia vindt andere wafers voor maken belangrijke chip

BEIJING (ANP) - De Chinese tak van Nexperia heeft voldoende alternatieven gevonden voor de eerder uit Nederland afkomstige wafers om volgend jaar een belangrijk product te blijven maken. Het bedrijf vangt het gemis van het basisproduct uit Nederland op met lokale alternatieven, meldt persbureau Reuters op basis van een brief aan distributeurs.

3 uur geleden
Omwonenden Tata Steel claimen minimaal 1,4 miljard in massaclaim

IJMUIDEN (ANP) - Omwonenden van Tata Steel bij IJmuiden claimen minimaal 1,4 miljard euro schadevergoeding in een massaclaim. Ze willen compensatie voor jarenlange blootstelling aan schadelijke uitstoot, overlast en onzekerheid. Claimstichting Frisse Wind.nu heeft Tata Steel nu ook gedagvaard, waarmee een belangrijke vervolgstap wordt gezet in de juridische strijd van de omwonenden.

3 uur geleden
Duitse centrale bank ziet economische groei versnellen in 2026

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse economie groeit volgend jaar naar verwachting met 0,6 procent, meldt de Duitse centrale bank. Daarmee zou de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland sterker groeien dan dit jaar, want voor 2025 wordt op een minieme plus van 0,2 procent gerekend door de Bundesbank.

3 uur geleden