Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurs Amsterdam eindigt met kleine winsten, TKH zakt

Aandelenbeurs Amsterdam eindigt met kleine winsten, TKH zakt

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers hadden in de aanloop naar nieuwe inflatiegegevens uit de Verenigde Staten oog voor de Amerikaanse producentenprijzen, die leken te wijzen op afkoelende prijsstijgingen. Op het Damrak verloor technologieconcern TKH na een tegenvallend halfjaarbericht.

De AEX-index eindigde 0,4 procent hoger op 888,91 punten. De MidKap sloot 0,1 procent hoger op 865,78 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,5 procent.

TKH was bij de middelgrote beursfondsen de grootste verliezer met een min van 5,4 procent. Het in digitalisering en automatisering gespecialiseerde bedrijf boekte in de eerste zes maanden van het jaar een lagere omzet en winst dan een jaar eerder. Topman Alexander van der Lof kondigde kostenbesparingen van jaarlijks zo'n 15 miljoen euro aan.

Adyen

Bij de AEX-fondsen was betalingsverwerker Adyen (plus 3,3 procent) de grootste winnaar. Staalfabrikant ArcelorMittal eindigde onderaan met een verlies van 1,7 procent.

Uit de Verenigde Staten kwamen cijfers over de prijzen die fabrikanten vragen. Die stegen minder hard dan economen hadden verwacht, wat een opsteker is voor beleggers die hopen op een daling van de inflatie.

Inflatie VS

Woensdag verschijnt nieuwe informatie over de inflatie in 's werelds grootste economie. Die maakt mogelijk duidelijk of de prijsstijgingen voldoende zijn getemperd voor de Federal Reserve om de rente te verlagen.

Op de Amerikaanse beurzen waren plussen te zien, wat het optimisme verder versterkte. Ook de Japanse beurs eindigde met forse winst.

Pandora

In Kopenhagen boog de Deense sieradenverkoper Pandora een eerder koersverlies om in een winst van bijna 4 procent, na beter dan verwachte cijfers. Ook verhoogde het bedrijf voor de tweede keer dit jaar de groeiverwachtingen. HelloFresh werd 19 procent meer waard in Frankfurt, na goed ontvangen resultaten van de Duitse bezorger van maaltijdboxen en kant- en klaarmaaltijden.

De euro was 1,0948 dollar waard, vergeleken met 1,0934 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent minder op 78,59 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 80,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Personeel Aldi België staakt om mogelijke opening op zondag

EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.

9 minuten geleden
Nederlanders eten recordaantal aardbeien in 2025

ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.

11 minuten geleden
Aandeelhouders Warner Bros. akkoord met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.

27 minuten geleden
Twee resoluties van BP sneuvelen op aandeelhoudersvergadering

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.

1 uur geleden
Hasbro overtreft verwachtingen door populariteit kaartspel Magic

PAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.

1 uur geleden
Tesla zakt op negatief Wall Street na kwartaalupdate

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.

1 uur geleden
Warmtefonds wil 140 miljoen extra voor behoud gunstige leningen

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.

3 uur geleden