Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurs Amsterdam eindigt met kleine winsten, TKH zakt

Aandelenbeurs Amsterdam eindigt met kleine winsten, TKH zakt

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers hadden in de aanloop naar nieuwe inflatiegegevens uit de Verenigde Staten oog voor de Amerikaanse producentenprijzen, die leken te wijzen op afkoelende prijsstijgingen. Op het Damrak verloor technologieconcern TKH na een tegenvallend halfjaarbericht.

De AEX-index eindigde 0,4 procent hoger op 888,91 punten. De MidKap sloot 0,1 procent hoger op 865,78 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,5 procent.

TKH was bij de middelgrote beursfondsen de grootste verliezer met een min van 5,4 procent. Het in digitalisering en automatisering gespecialiseerde bedrijf boekte in de eerste zes maanden van het jaar een lagere omzet en winst dan een jaar eerder. Topman Alexander van der Lof kondigde kostenbesparingen van jaarlijks zo'n 15 miljoen euro aan.

Adyen

Bij de AEX-fondsen was betalingsverwerker Adyen (plus 3,3 procent) de grootste winnaar. Staalfabrikant ArcelorMittal eindigde onderaan met een verlies van 1,7 procent.

Uit de Verenigde Staten kwamen cijfers over de prijzen die fabrikanten vragen. Die stegen minder hard dan economen hadden verwacht, wat een opsteker is voor beleggers die hopen op een daling van de inflatie.

Inflatie VS

Woensdag verschijnt nieuwe informatie over de inflatie in 's werelds grootste economie. Die maakt mogelijk duidelijk of de prijsstijgingen voldoende zijn getemperd voor de Federal Reserve om de rente te verlagen.

Op de Amerikaanse beurzen waren plussen te zien, wat het optimisme verder versterkte. Ook de Japanse beurs eindigde met forse winst.

Pandora

In Kopenhagen boog de Deense sieradenverkoper Pandora een eerder koersverlies om in een winst van bijna 4 procent, na beter dan verwachte cijfers. Ook verhoogde het bedrijf voor de tweede keer dit jaar de groeiverwachtingen. HelloFresh werd 19 procent meer waard in Frankfurt, na goed ontvangen resultaten van de Duitse bezorger van maaltijdboxen en kant- en klaarmaaltijden.

De euro was 1,0948 dollar waard, vergeleken met 1,0934 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent minder op 78,59 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 80,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

3 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

4 uur geleden
Wall Street sluit lager in afwachting van voortgang Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.

5 uur geleden
Slechts 77 schepen passeren Straat van Hormuz, meldt databedrijf

LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.

5 uur geleden
Installateur Feenstra waarschuwt voor oplichting door nepmonteurs

LELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.

7 uur geleden
AEX sluit licht hoger rond aanhoudende zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.

8 uur geleden
China ziet 'positieve signalen' Nederland na gesprek met minister

BEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.

9 uur geleden