Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelen techfonds Alibaba flink hoger in Hongkong

Aandelen techfonds Alibaba flink hoger in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De aandelen van techfonds Alibaba stonden vrijdag op de beurs in Hongkong tussentijds 2 procent hoger. Het herstel stond in schril contrast met de stevige min van de in New York genoteerde aandelen van het fonds op donderdag nadat Chinese toezichthouders gesprekken over een beursgang van Ant Group, het betaalbedrijf van Alibaba, de kop in drukten. Bij het begin van de sessie in Hongkong zakte het aandeel Alibaba in eerste instantie een paar procent weg, om daarna het herstel in te zetten

In 2020 moest Alibaba de beursgang van Ant op het laatste moment afblazen en openden toezichthouders een kartelonderzoek naar het concern. Op donderdag kwamen er berichten naar buiten dat er mogelijk toch weer een beursgang aanstaande was. De toezichthouder liet in een reactie op het bericht weten dat er niet wordt gewerkt aan een herziening van de beursgang van Ant.

Beleggers houden evengoed rekening met speculaties over de vraag of de beursgang van Ant nieuw leven kan worden ingeblazen. Zeker nu Beijing de regelgeving voor internetbedrijven versoepelt.

Het beeld op de beurzen in Azië was wisselend. De Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,1 procent. In Shanghai, waar delen van de stad weer op slot zijn gegaan om verspreiding van het coronavirus in te dammen, noteerde de graadmeter 1 procent hoger. Beleggers in China reageerden ook op inflatiecijfers. Zo stegen de producentenprijzen in China in vergelijking met een maand eerder iets minder hard op jaarbasis. Dat kwam onder andere door lagere grondstofprijzen. Verder bleef de consumenteninflatie nagenoeg stabiel.

In Tokio eindigde de Nikkei-index 1,5 procent lager op 27.824,29 punten. Japanse bedrijven merkten enige verlichting aan de kostenkant. Dat kwam vooral door extra overheidssubsidies om de stijgende energieprijzen te compenseren. De Kospi in Seoul stond 1,1 procent in de min. De All Ordinaries in Sydney speelde 1,2 procent kwijt.

Meer uit Financieel

Techaandelen tonen enig herstel in New York na forse verliezen

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.

15 minuten geleden
Rechter aan politiek: los problematische naheffingen uitkering op

GRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.

38 minuten geleden
Vakbonden moeten zorgen voor minimale bezetting bij ANWB-staking

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.

2 uur geleden
Bruna-eigenaar kan rekeningen niet betalen en krijgt adempauze

IJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

2 uur geleden
Brussel keurt fusie AkzoNobel goed na verkoop coatingonderdeel

BRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.

2 uur geleden
AEX sluit week lager af, chipaandelen tonen enig herstel

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.

4 uur geleden
Knot heeft één tegenstander bij strijd om ECB-presidentschap

BRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.

4 uur geleden