Aandelen socialemediabedrijf Trump fors hoger in nachthandel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelen van Donald Trumps socialemediabedrijf zijn in bepaalde nachtelijke beurshandel omhooggeschoten na de eerste voorlopige uitslagen van de Amerikaanse verkiezingen. Op de beleggingsapp Robinhood stegen de aandelen in de zogenoemde 24-uurshandel met 20 procent, waarmee ze de maximumgrens bereikten die voor deze handel wordt gehanteerd.
Dinsdag moest de handel in aandelen van de Trump Media & Technology Group op Wall Street al enkele keren worden stilgelegd door grote schommelingen. De stukken daalden ongeveer een uur voor de slotbel hard, om zich vervolgens weer sterk te herstellen.
Verwacht wordt dat een overwinning voor Trump potentieel meer gebruikers naar Truth Social zou kunnen trekken, het socialemediaplatform vergelijkbaar met X (voorheen Twitter) dat de voormalige president gebruikt als zijn belangrijkste communicatiekanaal met zijn achterban. De website heeft moeite gehad om nieuwe gebruikers en adverteerders aan te trekken.
Als de winst op het Robinhood-platform zich ook doorzet in de reguliere handel, zou Trump Media ongeveer 10,6 miljard dollar waard zijn. Het vermogen van de voormalige president zou in dat geval met 1,7 miljard dollar stijgen.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
14 uur geleden