Aandelen socialemediabedrijf Trump fors hoger in nachthandel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelen van Donald Trumps socialemediabedrijf zijn in bepaalde nachtelijke beurshandel omhooggeschoten na de eerste voorlopige uitslagen van de Amerikaanse verkiezingen. Op de beleggingsapp Robinhood stegen de aandelen in de zogenoemde 24-uurshandel met 20 procent, waarmee ze de maximumgrens bereikten die voor deze handel wordt gehanteerd.
Dinsdag moest de handel in aandelen van de Trump Media & Technology Group op Wall Street al enkele keren worden stilgelegd door grote schommelingen. De stukken daalden ongeveer een uur voor de slotbel hard, om zich vervolgens weer sterk te herstellen.
Verwacht wordt dat een overwinning voor Trump potentieel meer gebruikers naar Truth Social zou kunnen trekken, het socialemediaplatform vergelijkbaar met X (voorheen Twitter) dat de voormalige president gebruikt als zijn belangrijkste communicatiekanaal met zijn achterban. De website heeft moeite gehad om nieuwe gebruikers en adverteerders aan te trekken.
Als de winst op het Robinhood-platform zich ook doorzet in de reguliere handel, zou Trump Media ongeveer 10,6 miljard dollar waard zijn. Het vermogen van de voormalige president zou in dat geval met 1,7 miljard dollar stijgen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.
7 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - TikTok zegt binnenkort nieuwe technologie te gebruiken om de leeftijd van gebruikers in Europa te controleren, onder andere op basis van geposte video's. Formeel is de socialemedia-app bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 13, maar jongere gebruikers maken toch vaak een account aan.
19 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - China en Canada zijn overeengekomen om een aantal importheffingen te verlagen. Dat meldt de Canadese premier Mark Carney, die deze week in Beijing is. Onder andere Canadees koolzaad en Chinese auto's vallen onder de deal.
32 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan is het volgende land dat een onderzoek instelt naar Grok, de chatbot van Elon Musk. Dat maakte de Japanse regering vrijdag bekend. Grok ligt onder vuur omdat het op verzoek seksueel getinte afbeeldingen genereert met kunstmatige intelligentie, ook van minderjarigen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder, waarbij de Amsterdamse hoofdindex voor het eerst in de geschiedenis tot boven de 1000 punten wist te klimmen. Vooral sterke koerswinsten van de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI hielpen de AEX deze historische mijlpaal te behalen. De Nederlandse chipbedrijven lieten nu een gemengd beeld zien.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China keert zich fel tegen de handelsdeal die de Verenigde Staten hebben gesloten met Taiwan. De op een na grootste economie ter wereld is "krachtig tegen" een overeenkomst om de Amerikaanse importheffingen op Taiwanese producten te verlagen en de investeringen van het eiland in de VS te vergroten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een medewerker van oliehandelaar Vitol heeft miljoenen gedoneerd ten behoeve van de verkiezingscampagne van Donald Trump. Dat bedrijf is nu betrokken bij de eerste verkoopdeals rond Venezolaanse olie die de Amerikaanse regering sluit na de militaire actie van de VS in het Zuid-Amerikaanse land, meldt zakenkrant Financial Times.
1 uur geleden