Aandelen Franse bedrijven stijgen door verwachte komst van Messi
PARIJS (ANP) - Aandelen van bedrijven die betrokken zijn bij het Franse profvoetbal zijn maandag gestegen. Dat heeft waarschijnlijk alles te maken met de verwachte overgang van Lionel Messi naar Paris Saint-Germain.
De aandelen van het beursgenoteerde Olympique Lyon, een concurrent van PSG, stegen met 0,9 procent. Mediabedrijven TF1 en Canal Plus zagen hun aandelen met respectievelijk 1,3 procent en 0,2 procent groeien. Verwacht wordt dat de kijkcijfers van de Franse competitie groeien als Messi bij PSG een aanval gaat vormen met Neymar en Kylian Mbappé. PSG is niet beursgenoteerd maar sinds 2011 in handen van Qatar Sports Investments.
De 34-jarige Messi nam zondag tijdens een emotionele persconferentie na 21 jaar afscheid van FC Barcelona. Hij gaf toe in gesprek te zijn met Paris Saint-Germain. Franse media verwachten hem maandag al in Parijs voor een medische keuring. Honderden fans van PSG verzamelden zich zondagavond vergeefs op luchthaven Charles de Gaulle.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
48 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
4 uur geleden