Aandelen Franse bedrijven stijgen door verwachte komst van Messi
PARIJS (ANP) - Aandelen van bedrijven die betrokken zijn bij het Franse profvoetbal zijn maandag gestegen. Dat heeft waarschijnlijk alles te maken met de verwachte overgang van Lionel Messi naar Paris Saint-Germain.
De aandelen van het beursgenoteerde Olympique Lyon, een concurrent van PSG, stegen met 0,9 procent. Mediabedrijven TF1 en Canal Plus zagen hun aandelen met respectievelijk 1,3 procent en 0,2 procent groeien. Verwacht wordt dat de kijkcijfers van de Franse competitie groeien als Messi bij PSG een aanval gaat vormen met Neymar en Kylian Mbappé. PSG is niet beursgenoteerd maar sinds 2011 in handen van Qatar Sports Investments.
De 34-jarige Messi nam zondag tijdens een emotionele persconferentie na 21 jaar afscheid van FC Barcelona. Hij gaf toe in gesprek te zijn met Paris Saint-Germain. Franse media verwachten hem maandag al in Parijs voor een medische keuring. Honderden fans van PSG verzamelden zich zondagavond vergeefs op luchthaven Charles de Gaulle.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
6 uur geleden