Aandeelhoudersvergadering Ajax over ontslag Kroes op 21 mei
AMSTERDAM (ANP) - De aandeelhouders van Ajax komen op dinsdag 21 mei bijeen om te vergaderen over het geplande ontslag van algemeen directeur Alex Kroes en het onderzoek naar belangenverstrengeling door voormalig technisch directeur Sven Mislintat. De raad van commissarissen (rvc) is van plan de pas vorige maand begonnen Kroes te ontslaan om handel met voorkennis, maar moet daarvoor eerst een aandeelhoudersvergadering hebben belegd.
Kroes kocht een week voordat hij werd aangesteld nog eens 17.000 aandelen, na eerder ook al enkele tienduizenden aandelen in Ajax te hebben gekocht. Het inkopen van de laatste partij ziet de club uit Amsterdam, na het inwinnen van juridisch advies, als handel met voorkennis. Kroes is het daar niet mee eens en wil dat beurswaakhond AFM onderzoek doet.
De rvc heeft Kroes gevraagd om in het belang van Ajax de eer aan zichzelf te houden, maar daartoe is de directeur niet bereid, meldt Ajax.
Sosa
Bij de aankondiging van de buitengewone aandeelhoudersvergadering publiceerde Ajax ook de langverwachte resultaten van het onafhankelijke onderzoek naar Mislintat, door accountantsbureau KPMG. Daaruit blijkt volgens de club dat de oud-directeur zich niet heeft schuldig gemaakt aan belangenverstrengeling bij transfers, ook niet toen hij linksback Borna Sosa via een makelaarskantoor kocht dat aandelen bezit in een bedrijf van Mislintat.
Ajax maakte bekend dat het onderzoeksrapport en het juridische advies naar aanleiding van de bevindingen niet verder beschikbaar zijn. Volgens de club bevat het rapport veel vertrouwelijke informatie over de organisatie en ook privacygevoelige informatie over personen. Daarom worden alleen de bevindingen en conclusies publiek gemaakt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
9 uur geleden