Aandeelhoudersvergadering Ajax over ontslag Kroes op 21 mei
AMSTERDAM (ANP) - De aandeelhouders van Ajax komen op dinsdag 21 mei bijeen om te vergaderen over het geplande ontslag van algemeen directeur Alex Kroes en het onderzoek naar belangenverstrengeling door voormalig technisch directeur Sven Mislintat. De raad van commissarissen (rvc) is van plan de pas vorige maand begonnen Kroes te ontslaan om handel met voorkennis, maar moet daarvoor eerst een aandeelhoudersvergadering hebben belegd.
Kroes kocht een week voordat hij werd aangesteld nog eens 17.000 aandelen, na eerder ook al enkele tienduizenden aandelen in Ajax te hebben gekocht. Het inkopen van de laatste partij ziet de club uit Amsterdam, na het inwinnen van juridisch advies, als handel met voorkennis. Kroes is het daar niet mee eens en wil dat beurswaakhond AFM onderzoek doet.
De rvc heeft Kroes gevraagd om in het belang van Ajax de eer aan zichzelf te houden, maar daartoe is de directeur niet bereid, meldt Ajax.
Sosa
Bij de aankondiging van de buitengewone aandeelhoudersvergadering publiceerde Ajax ook de langverwachte resultaten van het onafhankelijke onderzoek naar Mislintat, door accountantsbureau KPMG. Daaruit blijkt volgens de club dat de oud-directeur zich niet heeft schuldig gemaakt aan belangenverstrengeling bij transfers, ook niet toen hij linksback Borna Sosa via een makelaarskantoor kocht dat aandelen bezit in een bedrijf van Mislintat.
Ajax maakte bekend dat het onderzoeksrapport en het juridische advies naar aanleiding van de bevindingen niet verder beschikbaar zijn. Volgens de club bevat het rapport veel vertrouwelijke informatie over de organisatie en ook privacygevoelige informatie over personen. Daarom worden alleen de bevindingen en conclusies publiek gemaakt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
40 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
7 uur geleden