Aandeelhoudersvergadering Ajax over ontslag Kroes op 21 mei
AMSTERDAM (ANP) - De aandeelhouders van Ajax komen op dinsdag 21 mei bijeen om te vergaderen over het geplande ontslag van algemeen directeur Alex Kroes en het onderzoek naar belangenverstrengeling door voormalig technisch directeur Sven Mislintat. De raad van commissarissen (rvc) is van plan de pas vorige maand begonnen Kroes te ontslaan om handel met voorkennis, maar moet daarvoor eerst een aandeelhoudersvergadering hebben belegd.
Kroes kocht een week voordat hij werd aangesteld nog eens 17.000 aandelen, na eerder ook al enkele tienduizenden aandelen in Ajax te hebben gekocht. Het inkopen van de laatste partij ziet de club uit Amsterdam, na het inwinnen van juridisch advies, als handel met voorkennis. Kroes is het daar niet mee eens en wil dat beurswaakhond AFM onderzoek doet.
De rvc heeft Kroes gevraagd om in het belang van Ajax de eer aan zichzelf te houden, maar daartoe is de directeur niet bereid, meldt Ajax.
Sosa
Bij de aankondiging van de buitengewone aandeelhoudersvergadering publiceerde Ajax ook de langverwachte resultaten van het onafhankelijke onderzoek naar Mislintat, door accountantsbureau KPMG. Daaruit blijkt volgens de club dat de oud-directeur zich niet heeft schuldig gemaakt aan belangenverstrengeling bij transfers, ook niet toen hij linksback Borna Sosa via een makelaarskantoor kocht dat aandelen bezit in een bedrijf van Mislintat.
Ajax maakte bekend dat het onderzoeksrapport en het juridische advies naar aanleiding van de bevindingen niet verder beschikbaar zijn. Volgens de club bevat het rapport veel vertrouwelijke informatie over de organisatie en ook privacygevoelige informatie over personen. Daarom worden alleen de bevindingen en conclusies publiek gemaakt.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
4 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
23 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
1 dag geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
1 dag geleden