Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandeelhoudersvergadering Ajax over ontslag Kroes op 21 mei

Aandeelhoudersvergadering Ajax over ontslag Kroes op 21 mei

AMSTERDAM (ANP) - De aandeelhouders van Ajax komen op dinsdag 21 mei bijeen om te vergaderen over het geplande ontslag van algemeen directeur Alex Kroes en het onderzoek naar belangenverstrengeling door voormalig technisch directeur Sven Mislintat. De raad van commissarissen (rvc) is van plan de pas vorige maand begonnen Kroes te ontslaan om handel met voorkennis, maar moet daarvoor eerst een aandeelhoudersvergadering hebben belegd.

Kroes kocht een week voordat hij werd aangesteld nog eens 17.000 aandelen, na eerder ook al enkele tienduizenden aandelen in Ajax te hebben gekocht. Het inkopen van de laatste partij ziet de club uit Amsterdam, na het inwinnen van juridisch advies, als handel met voorkennis. Kroes is het daar niet mee eens en wil dat beurswaakhond AFM onderzoek doet.

De rvc heeft Kroes gevraagd om in het belang van Ajax de eer aan zichzelf te houden, maar daartoe is de directeur niet bereid, meldt Ajax.

Sosa

Bij de aankondiging van de buitengewone aandeelhoudersvergadering publiceerde Ajax ook de langverwachte resultaten van het onafhankelijke onderzoek naar Mislintat, door accountantsbureau KPMG. Daaruit blijkt volgens de club dat de oud-directeur zich niet heeft schuldig gemaakt aan belangenverstrengeling bij transfers, ook niet toen hij linksback Borna Sosa via een makelaarskantoor kocht dat aandelen bezit in een bedrijf van Mislintat.

Ajax maakte bekend dat het onderzoeksrapport en het juridische advies naar aanleiding van de bevindingen niet verder beschikbaar zijn. Volgens de club bevat het rapport veel vertrouwelijke informatie over de organisatie en ook privacygevoelige informatie over personen. Daarom worden alleen de bevindingen en conclusies publiek gemaakt.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

3 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

5 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

5 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

6 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

8 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

8 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

9 uur geleden