Aandeelhouders verwelkomen nieuwe topman in bestuur Heineken
AMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van Heineken hebben ingestemd met de benoeming van Dolf van den Brink tot directielid van de bierbrouwer. Hierdoor kan hij op 1 juni de voorzittershamer overnemen van de huidige topman Jean-François van Boxmeer.
Van den Brink begon 22 jaar geleden bij de Amsterdamse brouwer. In die jaren deed hij veel internationale ervaring op, die hem van pas moet komen bij de verdere groei van Heineken. Zo gaf Van den Brink de laatste tijd leiding aan de activiteiten van de brouwer in Azië.
De herbenoeming van commissaris Pamela Mars Wright heeft op de aandeelhoudersvergadering van Heineken eveneens groen licht gekregen. Uiteindelijk gingen de aandeelhouders met alle stempunten akkoord.
Datzelfde geldt voor AkzoNobel. Bij het verfconcern gaven de aandeelhouders donderdag onder meer goedkeuring aan de herbenoeming van commissaris Pamela Kirby. Ben Verwaayen stapte na een periode van acht jaar uit de raad van commissarissen van AkzoNobel, die daardoor nog maar uit acht leden bestaat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Alle Eurostar-treinritten van en naar Londen zijn tot nader order geschrapt. Een probleem in de bovenleiding van de Kanaaltunnel zorgt voor grote hinder. Eurostar roept reizigers op hun reis uit te stellen naar een andere datum.
1 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van volgend jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de productie. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert komend weekend via videoconferentie over de productie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL zet de komende jaren in op een landelijk netwerk van laadpleinen in de buurt van verschillende regionale sorteercentra. De laadpleinen worden in eerste instantie gebruikt door de eigen elektrische vrachtwagens van de post- en pakketvervoerder. Op termijn worden de laadpleinen opengesteld voor andere vervoerders.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - India stelt dat de eigen economie dit jaar voor het eerst groter is dan die van Japan. Het land met de meeste inwoners ter wereld zou daarmee de op drie na grootste economie ter wereld zijn.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan de laatste volle handelsdag van het jaar. Op woensdag, oudejaarsdag, zijn de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen nog een halve dag open. De beurzen in Frankfurt, Zürich en Milaan blijven dan dicht. Op donderdag 1 januari zijn alle beurzen gesloten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde export van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft dit jaar de sterkste stijging in drie jaar tijd laten zien. Dat meldt grondstoffenmarktonderzoeker Kpler. Die stijging kwam vooral doordat meer lng uit Canada en de Verenigde Staten werd geleverd via exportterminals.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Meta koopt het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus, dat een digitale hulp aanbiedt die zelfstandig taken uitvoert. Met de overname haalt het Amerikaanse moederbedrijf van Facebook en Instagram een bedrijf binnen dat met abonnementen geld verdient aan kunstmatige intelligentie.
6 uur geleden