Aandeelhouders verwelkomen nieuwe topman in bestuur Heineken
AMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van Heineken hebben ingestemd met de benoeming van Dolf van den Brink tot directielid van de bierbrouwer. Hierdoor kan hij op 1 juni de voorzittershamer overnemen van de huidige topman Jean-François van Boxmeer.
Van den Brink begon 22 jaar geleden bij de Amsterdamse brouwer. In die jaren deed hij veel internationale ervaring op, die hem van pas moet komen bij de verdere groei van Heineken. Zo gaf Van den Brink de laatste tijd leiding aan de activiteiten van de brouwer in Azië.
De herbenoeming van commissaris Pamela Mars Wright heeft op de aandeelhoudersvergadering van Heineken eveneens groen licht gekregen. Uiteindelijk gingen de aandeelhouders met alle stempunten akkoord.
Datzelfde geldt voor AkzoNobel. Bij het verfconcern gaven de aandeelhouders donderdag onder meer goedkeuring aan de herbenoeming van commissaris Pamela Kirby. Ben Verwaayen stapte na een periode van acht jaar uit de raad van commissarissen van AkzoNobel, die daardoor nog maar uit acht leden bestaat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
1 dag geleden