Aandeelhouders verwelkomen nieuwe topman in bestuur Heineken
AMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van Heineken hebben ingestemd met de benoeming van Dolf van den Brink tot directielid van de bierbrouwer. Hierdoor kan hij op 1 juni de voorzittershamer overnemen van de huidige topman Jean-François van Boxmeer.
Van den Brink begon 22 jaar geleden bij de Amsterdamse brouwer. In die jaren deed hij veel internationale ervaring op, die hem van pas moet komen bij de verdere groei van Heineken. Zo gaf Van den Brink de laatste tijd leiding aan de activiteiten van de brouwer in Azië.
De herbenoeming van commissaris Pamela Mars Wright heeft op de aandeelhoudersvergadering van Heineken eveneens groen licht gekregen. Uiteindelijk gingen de aandeelhouders met alle stempunten akkoord.
Datzelfde geldt voor AkzoNobel. Bij het verfconcern gaven de aandeelhouders donderdag onder meer goedkeuring aan de herbenoeming van commissaris Pamela Kirby. Ben Verwaayen stapte na een periode van acht jaar uit de raad van commissarissen van AkzoNobel, die daardoor nog maar uit acht leden bestaat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
7 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
9 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
11 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
12 uur geleden