Aandeelhouders Unilever uiten onvrede over beloningen aan de top
LONDEN (ANP) - Aandeelhouders van Unilever hebben hun onvrede geuit over het beloningsbeleid bij de verkoper van merken als Axe, Dove en Knorr. Een aanzienlijke minderheid van bijna 28 procent stemde tegen het rapport over de beloningen voor bestuurders vorig jaar. Het ging om een adviserende stem op de aandeelhoudersvergadering in Londen, wat betekent dat Unilever niet verplicht is de beloningen aan te passen.
Eerder dit jaar schreven Britse media al dat een grote adviseur voor institutionele beleggers, ISS, aanraadde om tegen te stemmen. De organisatie zou het basissalaris van 1,8 miljoen euro voor de eerder dit jaar tot topman benoemde Fernando Fernandez te hoog vinden. Het is maar iets lager dan het basissalaris dat zijn voorganger Hein Schumacher, die in februari plots werd vervangen door Fernandez, kreeg voor zijn werk in 2024.
Een andere grote adviseur, Glass Lewis, adviseerde juist voor het beloningsbeleid van 2024 te stemmen. Ook deze organisatie is kritisch over het basissalaris voor Fernandez, omdat dit niet direct gelinkt is aan de prestaties van het bedrijf. Zo zou het een "kruk" kunnen zijn om op te steunen bij ondermaatse resultaten. Maar Fernandez was voorheen financieel topman en had veel ervaring als hoogste baas bij snelgroeiende divisies van Unilever, dus is het basissalaris gerechtvaardigd.
Voor heel 2024 kreeg de Nederlander Schumacher bijna 5,6 miljoen euro, waarbij ook bonussen zijn opgeteld. Fernandez kreeg als financieel topman ruim 5,1 miljoen euro.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
12 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
15 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden