Aandeelhouders Tiffany eens met overname door LVMH
NEW YORK (ANP) - De aandeelhouders van de Amerikaanse juweliersketen Tiffany hebben ingestemd met de overname door het Franse luxeconcern Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH). De deal heeft een waarde van meer dan 16 miljard dollar en werd in november beklonken door de bedrijven.
LVMH was al langere tijd op zoek naar mogelijkheden om uit te breiden op de Amerikaanse markt. De onderneming is in handen van oprichter en topman Bernard Arnault en bezit onder meer merken als Dior, Louis Vuitton en Sephora. Arnault zei dat met het groene licht van de aandeelhouders van Tiffany een belangrijke mijlpaal is behaald en dat verder wordt gewerkt aan goedkeuring van de deal door autoriteiten. De overname zou later dit jaar dan definitief afgerond moeten worden.
Tiffany werd in 1837 opgericht door juwelier Charles Lewis Tiffany. Er werken momenteel ongeveer 14.000 mensen. De keten kwam in 1979 in handen van cosmeticabedrijf Avon en werd daarna overgenomen door investeerders. De bekendste winkel van de onderneming is het ultra-chique filiaal op Fifth Avenue in New York.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - TikTok heeft in de eerste helft van dit jaar ruim 6,5 miljoen video's van het platform verwijderd vanwege gewelddadige en haatdragende inhoud. TikTok meldt dat dit soort video's in strijd is met de regels tegen haat en gewelddadig extremisme.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De totale waarde van de beleggingen van Nederlandse huishoudens is in het derde kwartaal voor het eerst gestegen tot boven de 200 miljard euro, dankzij de hogere beurskoersen. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). ASML nam daarbij de koppositie over van Shell als het aandeel waarin huishoudens het meest beleggen door de gestegen beurswaarde van de chipmachinemaker.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie profiteert waarschijnlijk nauwelijks en mogelijk zelfs helemaal niet van hogere defensie-uitgaven. Dat heeft het Centraal Planbureau (CPB) uitgerekend. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet komt dat vooral doordat de arbeidsmarkt krap is en een groot deel van het nieuwe defensiematerieel naar verwachting wordt geïmporteerd.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen kopen voor ruim 400 miljoen euro 36 nieuwe sprinters. De "hypermoderne" treinen, met de naam Flirt Flex, krijgen in tegenstelling tot de huidige sprinters weer het klassieke geel-blauwe NS-uiterlijk, maakte het spoorbedrijf bekend. De eerste treinen komen naar verwachting in 2030 op het Nederlandse spoor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De groep zelfstandigen met een belastingschuld was vorig jaar veel groter dan voor de coronacrisis, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook het openstaande bedrag is veel hoger dan in 2019, het laatste jaar voordat de virusuitbraak grote impact kreeg op de economie.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Nederlanders die het minimumloon verdienen, houden volgend jaar netto toch wat meer over. Volgens nieuwe berekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, gaat het per maand om een bedrag tussen 10 en 20 euro, afhankelijk van hoeveel uur iemand precies werkt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery was dinsdag een duidelijke winnaar op Wall Street. Het bedrijf won meer dan 4 procent aan beurswaarde na een bericht van entertainmentblad Variety over een mogelijk bod van 71 miljard dollar op het mediaconcern achter onder andere televisiezenders CNN en Discovery en streamingdienst HBO Max.
10 uur geleden