Aandeelhouders Tesla stemmen over megabeloning Musk
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Aandeelhouders van Tesla gaan opnieuw stemmen over het omstreden beloningspakket voor Elon Musk, nadat een rechtbank in Delaware de vergoeding aan de topman ongeldig had verklaard. De fabrikant van elektrische auto's houdt zijn jaarvergadering op 13 juni.
De zaak draait om een beloningspakket ter waarde van zo'n 56 miljard dollar voor Musk. Hij kreeg dat bedrag al in 2018 toegezegd, maar een particuliere aandeelhouder was het daar niet mee eens en stapte naar de rechter. Eerder dit jaar zette een rechter in Delaware een streep door het pakket.
Het gaat om de grootste beloning ooit voor een bestuurder. Als Musk met Tesla bepaalde doelstellingen haalde, zou hij daarvoor aandelenopties ontvangen. Dat het bedrag zo hoog uitpakt, komt omdat de beurskoers van Tesla in de loop der jaren hard is gestegen.
Verhuizing naar Texas
Tesla wil ook dat aandeelhouders zich uitspreken over een mogelijke verhuizing van Tesla naar de staat Texas. Nu is het bedrijf formeel gevestigd in Delaware, maar uit boosheid over de uitspraak van de rechter daar, wil Musk vertrekken.
Eerder deze week werd bekend Tesla wereldwijd meer dan 10 procent van de banen gaat schrappen. Het concern kampt al geruime tijd met teleurstellende resultaten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
47 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
2 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
1 dag geleden