Aandeelhouders PSA eisen meer zekerheid bij fusie
PARIJS (ANP) - Aandeelhouders van het Franse autoconcern PSA willen meer duidelijkheid over de fusie tussen dat bedrijf en de Italiaans-Amerikaanse branchegenoot Fiat Chrysler. In het bijzonder willen ze weten hoe het nieuwe bedrijf bestuurd gaat worden, schrijft persbureau Reuters op basis van ingewijden. Er moet zekerheid komen dat het aantal bestuurszetels dat aan PSA is toebedeeld op termijn niet verandert, vinden ze. Het tekenen van een intentieverklaring moet daarop wachten.
PSA, dat de maker is van automerken als Peugeot, Citroën en Opel, en Fiat-Chrysler kondigden eind oktober aan samen verder te willen. Volgens geruchten zou dat deze week bezegeld moeten worden met een handtekening, maar dat is nu onzeker.
PSA en Fiat Chrysler, waar naast Fiat en Chrysler ook merken als Jeep, Alfa Romeo en Maserati onder vallen, zijn van plan de aandelen in een fusiebedrijf dat zijn hoofdkantoor in Nederland krijgt eerlijk te verdelen. Het fusiebedrijf zou zo'n 49 miljard dollar waard zijn en de vierde automaker ter wereld worden.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.
21 minuten geledenSHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
3 uur geledenDALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
4 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
21 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
1 dag geleden