Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandeelhouders OCI stemmen voor omstreden belastingconstructie

Aandeelhouders OCI stemmen voor omstreden belastingconstructie

AMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van OCI hebben voor twee wijzigingen van de statuten gestemd, waarmee het chemieconcern geen dividendbelasting hoeft te betalen. De aandeelhouders steunden deze omstreden constructie donderdag tijdens de aandeelhoudersvergadering van OCI, meldt het concern.

De manier waarop OCI dividendbelasting ontwijkt, kwam deze week naar buiten door een artikel van NRC. Volgens de krant worden de reserves van het bedrijf, dat een beursnotering heeft in Amsterdam, omgezet in aandelenkapitaal. Dat geld wordt daarna belastingvrij uitbetaald aan aandeelhouders. Op deze manier gebruikt OCI een maas in de wet. Het zou voor dit jaar gaan om 2,7 miljard euro.

Met de goedkeuring krijgen aandeelhouders de uitbetaling over 2022 en 2023 ook zonder belasting. Over de afgelopen twee jaar en dit jaar gaat het in totaal om 5 miljard euro. Nederland loopt door deze constructie 750 miljoen euro dividendbelasting mis, schreef NRC dinsdag.

Gerichte subsidie

OCI stelt dat de omstreden constructie is toegestaan volgens de Nederlandse wet. Met de wijzigingen kunnen aandeelhouders "hun eigen manier van terugbetaling van kapitaal kiezen", zegt een woordvoerster. Het concern laat weten geen beslissingen te nemen voor aandeelhouders en vindt dat aandeelhouders "het recht moeten hebben om te kiezen tussen het terugbetalen van kapitaal of een normaal dividend".

De Tweede Kamer vroeg het demissionaire kabinet woensdag om opheldering over deze constructie. Partijen willen onder meer weten wat de naar buiten gekomen belastingomzeiling betekent voor de maatwerkafspraken met het chemieconcern. OCI komt mogelijk in aanmerking voor gerichte subsidie om mee te verduurzamen. Het concern is wereldwijd een van de marktleiders in kunstmest en de grootste producent van de kunststof melamine.

Meer uit Financieel

Prijzen aan de Nederlandse pomp dalen verder

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.

1 uur geleden
Krant: cyberaanval treft Belgische ondernemers

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden Belgische ondernemers kunnen niet starten met hun zaak na een cyberaanval op de Belgische federale overheidsdienst (FOD) Financiën vorige week. Dat schrijft de krant De Tijd zaterdag. Nieuwe btw-nummers, die nodig zijn om facturen op te maken en aankopen te doen, kunnen door de aanval niet online geactiveerd worden.

1 uur geleden
SpaceX-bestuurslid vertrekt dag na Amerikaanse midterms

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX-bestuurslid Donald Harrison vertrekt na meer dan tien jaar uit het bestuur van het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk. Harrison liet SpaceX op 4 november weten dat hij wilde opstappen, een dag na de Amerikaanse midtermverkiezingen. Dat volgt uit een document dat SpaceX heeft ingediend.

2 uur geleden
Techaandelen tonen enig herstel in New York na forse verliezen

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.

12 uur geleden
Rechter aan politiek: los problematische naheffingen uitkering op

GRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.

13 uur geleden
Vakbonden moeten zorgen voor minimale bezetting bij ANWB-staking

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.

15 uur geleden
Bruna-eigenaar kan rekeningen niet betalen en krijgt adempauze

IJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

15 uur geleden