Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandeelhouders akkoord met reddingsplan Lufthansa

Aandeelhouders akkoord met reddingsplan Lufthansa

KEULEN (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Lufthansa hebben ingestemd met het reddingspakket voor het Duitse luchtvaartconcern. Met het steunpakket van de Duitse overheid is in totaal 9 miljard euro gemoeid.

Op een bijzondere aandeelhoudersvergadering werd het steunpakket met meer dan de benodigde twee derde van de stemmen goedgekeurd, maakte voorzitter Karl-Ludwig Kley bekend. Eerder deze week was het nog onzeker of het reddingsplan het zou halen, omdat grootaandeelhouder Heinz-Hermann Tiele bezwaren had tegen de voorwaarden voor de steun. Uiteindelijk staakte hij zijn verzet.

Door de coronacrisis is Lufthansa in grote problemen gekomen. De Duitse overheid schiet Lufthansa nu te hulp door een belang van 20 procent te nemen voor 6 miljard euro en garant te staan voor een lening van 3 miljard euro.

Meer uit Financieel

Brandstof in delen van Duitsland fors duurder door laagwater

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Door de lage waterstanden lopen de prijzen van benzine en diesel flink op in sommige delen van Duitsland. Dat komt vooral doordat brandstof in het land deels via rivieren wordt aangevoerd, vooral over de Rijn. Door het lage water kunnen binnenvaartschepen minder vracht meenemen of helemaal niet varen. Hierdoor moeten transporteurs uitwijken naar duurdere alternatieven zoals vrachtwagens.

30 minuten geleden
Bestellen bij webshop de Bijenkorf nauwelijks nog mogelijk

AMSTERDAM (ANP) - Het bestellen van artikelen via de website van de Bijenkorf is momenteel nauwelijks mogelijk. Alleen producten die in de winkels op voorraad zijn, kunnen nog online worden besteld. Bij andere artikelen krijgen klanten de melding dat het product online is uitverkocht.

2 uur geleden
Roemenië dreigt laatste actieve kernreactor uit te moeten zetten

BOEKAREST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Roemenië dreigt donderdag de laatste actieve kernreactor uit te moeten zetten door de extreem lage waterstand van de Donau. Daardoor heeft de Cernavoda-kerncentrale onvoldoende koelwater om operationeel te blijven.

2 uur geleden
Natuurrampen veroorzaken voor 100 miljard dollar aan schade

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Natuurrampen hebben in de eerste helft van 2026 wereldwijd voor 100 miljard dollar (87 miljard euro) aan economische schade veroorzaakt, meldt de Zwitserse herverzekeraar Swiss Re. De schade viel daarmee lager uit dan de 152 miljard dollar in de eerste zes maanden van vorig jaar.

3 uur geleden
Energiebedrijf Uniper heeft locaties voor bouw AI-datacenters

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse energieconcern Uniper heeft tien Europese locaties van het bedrijf, waaronder één in Nederland, aangewezen waarop AI-datacenters gebouwd kunnen worden. Met de verkoop of verhuur van die terreinen wil het bedrijf inspelen op de sterke vraag naar AI-infrastructuur. Informatie om welke Nederlandse locatie het gaat, werd niet gegeven.

3 uur geleden
Tanken weer duurder door stijgende olieprijzen

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn dinsdag weer iets opgelopen nadat de prijs van benzine en diesel de afgelopen dagen juist was gedaald. Dat komt omdat olieprijzen stijgen doordat de hoop op een snelle heropening van de Straat van Hormuz langzaam verdwijnt.

5 uur geleden
Philips stijgt op Damrak na nieuwe deal met aandeelhouder Exor

AMSTERDAM (ANP) - Philips stond dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Grootaandeelhouder Exor kan het belang in het zorgtechnologiebedrijf verder uitbreiden, na nieuwe afspraken tussen de twee AEX-bedrijven. De investeerder kan het belang in Philips nu vergroten tot maximaal 22 procent. Eerder lag die grens op 20 procent.

5 uur geleden