Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandeelhouders akkoord met reddingsplan Lufthansa

Aandeelhouders akkoord met reddingsplan Lufthansa

KEULEN (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Lufthansa hebben ingestemd met het reddingspakket voor het Duitse luchtvaartconcern. Met het steunpakket van de Duitse overheid is in totaal 9 miljard euro gemoeid.

Op een bijzondere aandeelhoudersvergadering werd het steunpakket met meer dan de benodigde twee derde van de stemmen goedgekeurd, maakte voorzitter Karl-Ludwig Kley bekend. Eerder deze week was het nog onzeker of het reddingsplan het zou halen, omdat grootaandeelhouder Heinz-Hermann Tiele bezwaren had tegen de voorwaarden voor de steun. Uiteindelijk staakte hij zijn verzet.

Door de coronacrisis is Lufthansa in grote problemen gekomen. De Duitse overheid schiet Lufthansa nu te hulp door een belang van 20 procent te nemen voor 6 miljard euro en garant te staan voor een lening van 3 miljard euro.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen Venezolaanse olie-industrie

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.

21 minuten geleden
Trump maakt vrijdag kandidaat Fed-voorzitterschap bekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.

1 uur geleden
Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

6 uur geleden
WSJ: Amazon praat met OpenAI over investering van 50 miljard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.

6 uur geleden
Meta fors hoger op Wall Street na cijfers, Microsoft flink omlaag

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.

6 uur geleden
Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

8 uur geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

9 uur geleden