Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandeelhouder investeert 270 miljoen euro in Everton

Aandeelhouder investeert 270 miljoen euro in Everton

LIVERPOOL (ANP) - De Engelse voetbalclub Everton van technisch directeur Marcel Brands kan een flinke kapitaalinvestering tegemoet zien. De Iraanse zakenman Farhad Moshiri is van plan om voor 250 miljoen pond, omgerekend ruim 270 miljoen euro, nog meer aandelen in bezit te nemen. De 65-jarige Moshiri heeft nu al 77,2 procent van de aandelen in handen.

"Deze investering vormt een welkome kapitaalinjectie voor de club bij de aanpak van de aanhoudende financiële uitdagingen, veroorzaakt door de coronacrisis", schrijft de club in een korte verklaring. De raad van bestuur van Everton stelt voor om extra aandelen uit te geven en die te verkopen aan Moshiri. "Hij is al onze grootaandeelhouder en deze investering onderstreept zijn betrokkenheid bij Everton voor de lange termijn."

Moshiri stapte in 2016 in bij Everton, de 'tweede' club in de stad Liverpool. Hij kreeg aanvankelijk bijna de helft van de aandelen in handen. De Iraniër was eerder aandeelhouder bij Arsenal. Ondanks alle investeringen in de selectie is het Everton nog niet gelukt om aansluiting te vinden bij de top van de Premier League. De ploeg van trainer Carlo Ancelotti begon sterk aan dit seizoen, maar is inmiddels afgezakt naar de negende plek.

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

2 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

3 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

4 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

4 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

5 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

6 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

7 uur geleden