Aandeel zonnestroom naar recordhoogte in augustus
DEN HAAG (ANP) - Het aandeel zonnestroom in de Nederlandse elektriciteitsproductie heeft in augustus een record bereikt. Ruim een kwart van alle elektriciteit werd in augustus opgewekt door zonnepanelen. Dat komt naar voren uit cijfers van Energieopwek.nl van het Voortgangsoverleg Klimaatakkoord.
Door het grote aantal zonuren in augustus kon het aandeel zonnestroom toenemen. Volgens het KNMI waren er die maand 289 zonuren tegen 205 normaal. Ook liggen er fors meer zonnepanelen dan een jaar eerder, waardoor er meer zonnestroom opgewekt kon worden. In totaal werd bijna de helft van de stroom in Nederland in augustus duurzaam opgewekt. Zo'n 10 procent van de totale stroomproductie bestond uit windenergie en zo'n 12 procent werd opgewekt door biomassa.
Iets meer dan de helft van de stroom werd opgewekt door conventionele energiebronnen als gas en kolen. Volgens het Klimaatakkoord moet er worden gestreefd naar 70 procent duurzaam opgewekte stroom. Het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) denkt zelfs dat 75 procent haalbaar is.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
27 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
4 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
6 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
10 uur geleden