Aandeel vrouwelijke ondernemers blijft steken, ziet ABN AMRO
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal vrouwelijke ondernemers groeit nauwelijks door, zegt ABN AMRO in een nieuw rapport. Afgelopen jaren is hun aandeel blijven steken op 37 procent en ook de komende tien jaar dreigt dit te gebeuren. Volgens de onderzoekers kunnen banken en de overheid het aandeel vrouwen helpen vergroten door meer rekening te houden met de verschillende redenen waarom mannen en vrouwen een bedrijf starten.
Om ondernemen aantrekkelijker te maken voor vrouwen moet niet alleen worden gekeken naar de man-vrouwverhouding, omdat dat veel vrouwen zou afschrikken en het verschil zo in stand blijft. In plaats daarvan moet per sector een aanpak komen, zegt sectoreconoom Gerarda Westerhuis.
"Het is belangrijk om te erkennen dat de behoeften en obstakels van vrouwelijke ondernemers per sector sterk verschillen. Obstakels die vrouwen in meer technische sectoren tegenkomen, zoals toegang tot onderwijs, financiering en netwerken, verschillen aanzienlijk van die in bijvoorbeeld de handel." In sectoren met veel mannen zien vrouwen misschien niet dat ook zij een bedrijf kunnen starten en hebben ze mogelijk minder vertrouwen in hun eigen capaciteiten, aldus de onderzoekers.
Maatschappelijke impact
In bijvoorbeeld de gezondheidszorg zijn volgens de studie veel meer vrouwelijke ondernemers dan in de techniek, omdat vrouwen vaak een bedrijf starten om maatschappelijke impact te maken. Mannen zouden dit vaker voor het geld doen of omdat ze een familiebedrijf willen overnemen. Banken en de overheid moeten wat de onderzoekers betreft meer rekening houden met de verschillende motivaties en maatschappelijke impact zwaarder laten wegen bij beleid en financiering.
Het rapport wijst op al bestaande subsidies en andere financiële regelingen voor starters of al bestaande bedrijven die maatschappelijke impact willen maken met bijvoorbeeld verduurzaming. Deze regelingen zijn er al in onder meer de landbouw en cultuur. De overheid kan dit soort regeling ook optuigen voor andere branches, vinden de onderzoekers.
Meer uit Financieel
SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
14 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
14 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
22 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geleden