Aandeel vaccinmaker Moderna fors meer waard na huidkankernieuws
NEW YORK (ANP) - Het aandeel van biotechbedrijf Moderna, bekend van zijn coronavaccin, is bijna 20 procent meer waard geworden op de beurs in New York na nieuws over een mogelijk huidkankermiddel. Het farmaceutisch bedrijf meldde na onderzoek dat zijn vaccin tegen melanomen in combinatie met een kankermedicijn van branchegenoot MSD het risico op de terugkeer van deze vorm van huidkanker significant lijkt te verlagen.
De algehele stemming op de aandelenbeurzen van New York hing voor een groot deel samen met nieuwe inflatiecijfers. De prijzen in de Verenigde Staten stegen in november nog altijd hard, maar minder sterk dan economen in doorsnee hadden verwacht. Dat voedde de hoop op kleinere renteverhogingen door de Federal Reserve, wat gunstig kan uitpakken voor de waarde van aandelen.
De belangrijkste graadmeters op Wall Street gaven uiteindelijk wel een deel van hun eerdere winsten prijs. De aandacht gaat nu uit naar de daadwerkelijke boodschap die de Fed woensdag uitdraagt als het nieuwe rentebesluit bekend wordt gemaakt. De Dow-Jonesindex sloot 0,3 procent hoger op 34.108,64 punten. De bredere S&P 500 won 0,7 procent tot 4019,65 punten en techbeurs Nasdaq eindigde 1 procent hoger op 11.256,81 punten.
Tesla
Tesla verloor ruim 4 procent, daags nadat de producent van elektrische auto's ook al flink aan waarde had verloren. Daardoor is topman en grote aandeelhouder Elon Musk volgens persbureau Bloomberg zijn positie van rijkste persoon op aarde kwijtgeraakt aan de Franse zakenman Bernard Arnault, die bijna de helft van luxeconcern LVMH bezit. Onlangs berekende zakenblad Forbes al dat Musk even niet meer de rijkste ter wereld was.
Nieuws over Apple (plus 0,7 procent) zette ontwikkelaars van datingapps in beweging. Het techbedrijf treft naar verluidt voorbereidingen om andere winkels voor apps dan de eigen App Store toe te laten op iPhones. Daarmee kunnen apps ook de commissie van 30 procent omzeilen die ze Apple moeten betalen voor hun inkomsten via de app-store, waar onder andere Tinder van kan profiteren. Het moederbedrijf van die datingapp, Match Group, sloot 7,7 procent hoger. Concurrent Bumble won 1,2 procent.
Oracle
Oracle won bijna 5 procent. De softwaremaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht.
De euro was 1,0632 dollar waard, tegenover 1,0644 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 3,1 procent duurder op 75,43 dollar per vat. Brentolie steeg 3,5 procent in prijs tot 80,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
7 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
8 uur geleden