Aandeel vaccinmaker Moderna fors meer waard na huidkankernieuws
NEW YORK (ANP) - Het aandeel van biotechbedrijf Moderna, bekend van zijn coronavaccin, is bijna 20 procent meer waard geworden op de beurs in New York na nieuws over een mogelijk huidkankermiddel. Het farmaceutisch bedrijf meldde na onderzoek dat zijn vaccin tegen melanomen in combinatie met een kankermedicijn van branchegenoot MSD het risico op de terugkeer van deze vorm van huidkanker significant lijkt te verlagen.
De algehele stemming op de aandelenbeurzen van New York hing voor een groot deel samen met nieuwe inflatiecijfers. De prijzen in de Verenigde Staten stegen in november nog altijd hard, maar minder sterk dan economen in doorsnee hadden verwacht. Dat voedde de hoop op kleinere renteverhogingen door de Federal Reserve, wat gunstig kan uitpakken voor de waarde van aandelen.
De belangrijkste graadmeters op Wall Street gaven uiteindelijk wel een deel van hun eerdere winsten prijs. De aandacht gaat nu uit naar de daadwerkelijke boodschap die de Fed woensdag uitdraagt als het nieuwe rentebesluit bekend wordt gemaakt. De Dow-Jonesindex sloot 0,3 procent hoger op 34.108,64 punten. De bredere S&P 500 won 0,7 procent tot 4019,65 punten en techbeurs Nasdaq eindigde 1 procent hoger op 11.256,81 punten.
Tesla
Tesla verloor ruim 4 procent, daags nadat de producent van elektrische auto's ook al flink aan waarde had verloren. Daardoor is topman en grote aandeelhouder Elon Musk volgens persbureau Bloomberg zijn positie van rijkste persoon op aarde kwijtgeraakt aan de Franse zakenman Bernard Arnault, die bijna de helft van luxeconcern LVMH bezit. Onlangs berekende zakenblad Forbes al dat Musk even niet meer de rijkste ter wereld was.
Nieuws over Apple (plus 0,7 procent) zette ontwikkelaars van datingapps in beweging. Het techbedrijf treft naar verluidt voorbereidingen om andere winkels voor apps dan de eigen App Store toe te laten op iPhones. Daarmee kunnen apps ook de commissie van 30 procent omzeilen die ze Apple moeten betalen voor hun inkomsten via de app-store, waar onder andere Tinder van kan profiteren. Het moederbedrijf van die datingapp, Match Group, sloot 7,7 procent hoger. Concurrent Bumble won 1,2 procent.
Oracle
Oracle won bijna 5 procent. De softwaremaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht.
De euro was 1,0632 dollar waard, tegenover 1,0644 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 3,1 procent duurder op 75,43 dollar per vat. Brentolie steeg 3,5 procent in prijs tot 80,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.
4 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).
57 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom is blij met de aanpassingen die de organisatie ziet aan de tijdlijnen van Facebook en Instagram in Nederland. Dit meldt een woordvoerder van BoF, dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, op de laatste dag die eigenaar Meta heeft gekregen om wijzigingen door te voeren.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Tel Aviv Stock Exchange (TASE) is vanaf de eerste week van 2026 open van maandag tot en met vrijdag. De Israëlische beurs was in de afgelopen decennia van zondag tot en met donderdag open, in lijn met de werkweek in het land. Met de aanpassing van de openingsdagen wil de Israëlische beurs zijn aantrekkingskracht op internationale investeerders vergroten na twee jaar oorlog in Gaza.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - In de Europese bankensector dreigen de komende jaren meer dan 200.000 banen te verdwijnen, doordat banken steeds meer gebruikmaken van kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van onderzoek door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. Ook gaan banken volgens het onderzoek door met het sluiten van vestigingen, omdat steeds meer online wordt gebankierd.
5 uur geleden