Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandeel Tesla zet opmars op Wall Street door na sterke cijfers

Aandeel Tesla zet opmars op Wall Street door na sterke cijfers

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Tesla ging vrijdag verder omhoog op Wall Street, na de grote koerssprong van de fabrikant van elektrische auto's een dag eerder dankzij sterke kwartaalcijfers en vooruitzichten. Ook de geplaagde vliegtuigbouwer Boeing kon op belangstelling rekenen op de aandelenbeurzen in New York. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dat Boeing een verkoop bekijkt van zijn ruimtevaartdivisie.

Tesla werd nog eens 3,3 procent duurder. Op donderdag maakte het aandeel nog een sprong van 22 procent. Dat was de sterkste stijging op één dag voor Tesla sinds 2013. Door de sterke koerswinsten heeft topman Elon Musk zijn vermogen met tientallen miljarden dollars zien toenemen.

Boeing ging licht omlaag. Het bedrijf kampt met grote kostenoverschrijdingen en vertragingen bij ruimtevaartprojecten zoals het ruimteschip Starliner. Door de ruimtevaarttak te verkopen kan Boeing zich beter focussen op zijn kerntaken bij luchtvaart en defensie. Op donderdag daalde het aandeel nog nadat een verbeterd loonbod werd verworpen, waardoor een al zes weken durende staking van 33.000 werknemers bij vliegtuigfabrieken in de regio Seattle langer doorgaat.

Capri

De algehele stemming onder beleggers op Wall Street was wisselend. De Dow-Jonesindex verloor 0,6 procent op 42.114,40 punten. De brede S&P 500-index zakte een fractie tot 5808,12 punten en technologiegraadmeter Nasdaq won 0,6 procent tot 18.518,61 punten, wat een nieuw recordniveau is.

Capri Holdings kelderde 49 procent in waarde. Een Amerikaanse rechter verbood de overname van het modebedrijf door branchegenoot Tapestry. De stap volgde op de waarschuwing van toezichthouder FTC dat de deal nadelig zou zijn voor consumenten. Tapestry, eigenaar van lifestylemerken als Coach en Kate Spade, wilde Capri kopen voor 8,5 miljard dollar. Capri is eigenaar van modemerken als Versace, Jimmy Choo en Michael Kors. Het aandeel Tapestry won juist meer dan 13 procent.

De euro was 1,0796 dollar waard, tegen 1,0814 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 71,64 dollar. Brentolie klom 2,1 procent in prijs tot 75,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Stroomuitval in Tilburg blijkt gevolg van meetfout bij Enexis

TILBURG (ANP) - De afschakeling van een deel van het stroomnet in Tilburg zondag werd niet veroorzaakt door een plotselinge stroompiek, maar door defecte meetapparatuur. Dat heeft een woordvoerder van netbeheerder Enexis maandag gezegd.

1 uur geleden
Damrak sluit vrijwel vlak, Besi opvallende verliezer

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi was maandag een opvallende daler op de beurs in Amsterdam met een verlies van 5,5 procent. Beleggers reageerden op berichten in Zuid-Koreaanse media dat de invoering van hybrid bonding door grote chipbedrijven als Samsung en SK Hynix mogelijk wordt vertraagd. Dat zou betekenen dat ze minder snel overstappen op de hybrid bondingsystemen van Besi, een nieuwe techniek waarmee verschillende soorten chips kunnen worden gestapeld en met elkaar kunnen worden verbonden.

2 uur geleden
Microsoft schrapt 3200 banen bij speldivisie Xbox

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern Microsoft gaat 3200 banen schrappen bij Xbox, ongeveer 20 procent van het personeelsbestand. De ingreep maakt deel uit van een ingrijpende reorganisatie die de groei van de kwakkelende gamedivisie moet aanjagen. Buiten Xbox verdwijnen bij Microsoft nog eens meer dan 3000 banen, voornamelijk bij de verkoopdivisies.

3 uur geleden
Techbeurs Nasdaq herstelt op Wall Street na verliesbeurt

NEW YORK (ANP) - De techgraadmeter Nasdaq toonde maandag een overtuigend herstel in New York, terwijl de Dow-Jonesindex een nieuw record bereikte. Beleggers stapten na het lange weekend in de Verenigde Staten weer in techaandelen, na de koersverliezen in de sector afgelopen donderdag. Chip- en techbedrijven als Intel, AMD, Western Digital, Marvell Technology en Oracle stegen tot 6,5 procent. De fabrikanten van chipapparatuur Lam Research, Applied Materials en KLA wonnen tot 3,6 procent, na koersdoelverhogingen door zakenbank Morgan Stanley.

4 uur geleden
Producent van Appelsientje en CoolBest neemt merkrecht Wicky over

MAARHEEZE/EDE (ANP) - Riedel, de producent van Appelsientje, CoolBest en DubbelFrisss, neemt de merkrechten van limonademerk Wicky over. Dat melden drankenbedrijven Refresco en Riedel in een verklaring. Refresco Benelux blijft verantwoordelijk voor de productie van Wicky.

4 uur geleden
Verkoop van nieuwe motoren stijgt opnieuw flink

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland blijft stijgen. In de eerste helft van dit jaar rolden 14.062 motorfietsen de showrooms uit, ruim 15 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Ook de maand juni laat een positieve ontwikkeling zien, maakten de brancheorganisaties RAI Vereniging, BOVAG en RDC bekend.

5 uur geleden
Opnieuw recordjaar voor Wibra, winkelbestand groeit door

EPE (ANP) - Budgetwinkelketen Wibra heeft in 2025 opnieuw een recordjaar neergezet, waarbij het winkelbestand ook verder toenam. De omzet steeg met meer dan een kwart tot 362 miljoen euro vergeleken met een jaar eerder. Daarnaast openden vorig jaar 63 Wibra-winkels, waarmee het totaal groeide tot 360 vestigingen.

7 uur geleden