Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandeel Tesla is gewild bij Amerikaanse beleggers

Aandeel Tesla is gewild bij Amerikaanse beleggers

NEW YORK (ANP) - Tesla was maandag een duidelijke winnaar op de beurzen in New York. Volgens kenners is Wall Street onder meer optimistisch over de kansen voor de fabrikant van elektrische auto's in China. Branchegenoten in het land als NIO, XPeng en Li Auto hebben al aangegeven er een goede julimaand op te hebben zitten.

Vorige week steeg Tesla al bijna 7 procent in beurswaarde. Het aandeel Tesla dikte maandag ruim 3 procent aan. De Chinese cijfers zouden erop wijzen dat elektrische auto's momenteel erg in trek zijn in de op een na grootste economie van de wereld.

Verder heerste er op Wall Street vooral een terughoudende stemming, nadat nieuwe macro-economische cijfers wezen op een wat zwakker dan verwachte groei van de bedrijvigheid in de Amerikaanse industrie. Waarschijnlijk spelen verstoringen in de internationale leveringsketens hierbij een rol. De Dow-Jonesindex eindigde de eerste handelsdag van augustus 0,3 procent lager op 34.838,16 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging 0,2 procent omlaag tot 4387,16 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,1 procent tot 14.681,07 punten.

Foot Locker

Betalingsdienstverlener Square maakte bekend het Australische Afterpay over te nemen voor 29 miljard dollar. Afterpay maakt het voor consumenten makkelijk om hun onlineaankopen later te betalen en wordt door veel jongeren als alternatief voor een creditcard gebruikt. Die jongeren zijn voor Square een interessante doelgroep. Bovendien biedt het bedrijf van Twitter-topman Jack Dorsey zelf nog geen consumentenleningen aan. Square werd ruim 10 procent hoger gezet.

Sportwinkelketen Foot Locker (min 2,1 procent) neemt Eurostar over, de eigenaar van winkelketen WSS. Daar betaalt Foot Locker 750 miljoen dollar voor. Tegelijkertijd telden de Amerikanen 360 miljoen dollar neer voor Text Trading, het moederbedrijf van de Japanse winkelketen Atmos.

Facebook

Leverancier van onderdelen voor de lucht- en ruimtevaart Parker Hannifin kondigde de overname aan van de Britse branchegenoot Meggit voor bijna 9 miljard dollar. De Britse regering kondigde al aan die overname kritisch te willen beoordelen. Parker Hannifin zakte meer dan 2 procent.

Facebook sloot ruim 1 procent lager. De Europese Commissie is een diepgaand onderzoek begonnen naar de voorgenomen overname door Facebook van Kustomer, dat bedrijven helpt bij digitale klantenservice. Het dagelijks EU-bestuur is "bezorgd" dat de overname de concurrentie verstoort op de markt voor zogeheten CRM-software, laat ze weten. Dat zijn systemen die klantgegevens helpen beheren en verkoopmanagement ondersteunen.

De olieprijzen daalden nadat de signalen voor economische groei in China iets minder rooskleurig waren geworden. Amerikaanse olie werd ruim 3 procent goedkoper en kostte 71,40 dollar per vat. Brentolie ging ook dik 3 procent omlaag, tot 73,04 dollar per vat. De euro was daarbij 1,1871 dollar waard, tegen 1,1875 dollar bij slot van de Europese beurzen eerder op de dag.

Meer uit Financieel

Tanker betaalt recordbedrag om door Panamakanaal te varen

PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Een tanker met vloeibaar gemaakt petroleumgas (lpg) heeft een recordbedrag betaald om door het Panamakanaal te mogen varen. Het schip betaalde 5,3 miljoen dollar, omgerekend ruim 4,5 miljoen euro, voor een voorrangsdoorgang om zo de beperkingen vanwege het weerfenomeen El Niño te omzeilen.

24 minuten geleden
Vastgoed Nederland: meld klachten over makelaars ook bij branche

DEN HAAG (ANP) - Vastgoed Nederland, de brancheorganisatie voor makelaars, taxateurs en vastgoedprofessionals, roept kopers en verkopers op om klachten over makelaars ook te melden bij de branche zelf. De brancheorganisatie reageert daarmee op de honderden klachten over makelaars die bij de Vereniging Eigen Huis (VEH) zijn binnengekomen.

30 minuten geleden
Verkoopprijzen industrie opnieuw hoger door duurdere olie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in juli verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 5,2 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.

1 uur geleden
Iets meer bijstandsuitkeringen in het tweede kwartaal

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen met een bijstandsuitkering is in het afgelopen kwartaal iets opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers.

2 uur geleden
VEH wil wettelijke regels na honderden klachten over makelaars

AMERSFOORT (ANP) - Kopers en verkopers op de huizenmarkt zijn onvoldoende beschermd door de vrijwillige regels voor makelaars, meldt Vereniging Eigen Huis na honderden klachten over makelaars. Volgens de belangenvereniging lopen kopers en verkopers nog te vaak vast in een koopproces dat oneerlijk, onduidelijk en moeilijk te controleren is en moeten er wettelijke regels komen voor het hele koopproces.

2 uur geleden
Anthropic wint rechtszaak over ban regering-Trump

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de maatregelen van de regering-Trump tegen AI-bedrijf Anthropic donderdag illegaal verklaard. Volgens de rechter strafte de regering het bedrijf omdat het openlijk kritiek had geuit op het Pentagon.

2 uur geleden
Nvidia wint in een dag 442 miljard dollar aan beurswaarde

NEW YORK (ANP) - Chipconcern Nvidia heeft er in een dag 442 miljard dollar aan beurswaarde bij gekregen. Op de beurs in New York won 's werelds waardevolste beursgenoteerde bedrijf donderdag bijna 9 procent na een sterk kwartaalrapport. Beleggers waren vooral enthousiast over de verwachting van het chipconcern dat de omzet volgend jaar met zo'n 70 procent verder zal groeien.

10 uur geleden