Aandeel Saudi Aramco gaat ruim 7 euro kosten
RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco gaat zijn aandelen waarderen op 7,23 tot 7,72 euro per stuk (30 tot 32 riyal). Dat meldt de oliegigant in een update van het prospectus. De totale waarde van Aramco komt daarmee op 1,5 biljoen euro. Een biljoen is een 1 met 12 nullen, ofwel duizend miljard.
Het concern brengt een belang van 1,5 procent naar de beurs in de Saudische hoofdstad Riyad. Het gaat om 's werelds grootste beursgang ooit.
Belangstellenden kunnen zich vanaf deze zondag inschrijven voor het kopen van aandelen Saudi Aramco. Die inschrijving loopt tot en met 4 december. Een dag later wordt de definitieve prijs voor een aandeel bekendgemaakt.
De inkomsten van de beursgang komen ten goede aan een nieuw investeringsfonds. Daarmee wil kroonprins Mohammed bin Salman het land in 2030 minder afhankelijk maken van olie-export.
Saudi Aramco is de grootste olieproducent ter wereld en staat ook bekend als het winstgevendste bedrijf ter wereld. Vorig jaar maakte het bijna 100 miljard euro winst.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft bij een nieuwe investeringsronde 122 miljard dollar opgehaald. Het bedrijf achter ChatGPT is daarmee 852 miljard dollar waard, aldus OpenAI. Voor het eerst haalde het AI-bedrijf geld bij individuele beleggers op.
23 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Wegovy-afslankpillen en -injecties van Novo Nordisk zijn voortaan ook via een abonnement met korting beschikbaar. Het Deense farmacieconcern hoopt op deze manier marktaandeel terug te winnen van concurrent Eli Lilly. Op de beurs in Kopenhagen daalden de aandelen van Novo Nordisk dit jaar ook al met ongeveer 30 procent, omdat beleggers zich zorgen maken over de concurrentiepositie van het bedrijf.
32 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na twee maanden van daling weer licht gestegen. Volgens autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging zijn er in maart ruim 1 procent meer nieuwe wagens op kenteken gezet dan een jaar eerder. In januari en februari holde de verkoop nog flink achteruit.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen voor olie en gas zijn woensdag aanzienlijk gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog tegen Iran. Zijn uitlatingen voeden de hoop dat er spoedig een einde komt aan de oorlog, die voor grote verstoringen in de toevoer van brandstoffen heeft gezorgd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met een stevige winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten werd verder aangewakkerd door opmerkingen van Donald Trump. De Amerikaanse president verwacht "de klus te zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dinsdag al dat Trump de oorlog in Iran mogelijk snel wil beƫindigen, ook zonder heropening van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in februari meer verkocht. De omzet in de detailhandel steeg 1,3 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het sterkst stegen de opbrengsten uit de onlineverkoop.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft tot dusver ruim 6,8 miljoen belastingaangiftes ontvangen. Volgens de Belastingdienst loopt het aantal aangiftes daarmee iets voor op vorig jaar. Toen werden halverwege de aangifteperiode ruim 6,7 miljoen aangiftes ontvangen.
2 uur geleden