Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandeel Philips koerst af op grootste dagwinst ooit na schikking

Aandeel Philips koerst af op grootste dagwinst ooit na schikking

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Philips koerst maandag af op de grootste dagwinst ooit van het zorgtechnologiebedrijf. Het aandeel werd bij de opening al een derde meer waard en in de middaghandel liep de koerswinst verder op tot bijna 47 procent. Philips zag daarmee de beurswaarde met miljarden euro's stijgen tot rond de 30 miljard euro.

Beleggers reageerden verheugd op de schikking van omgerekend zo'n 1 miljard euro die Philips heeft getroffen in verband met de slaapapneu-affaire. De deal neemt voor Philips een groot deel van de onzekerheid weg rond de affaire, die al sinds juni 2021 de aandelenkoers van het bedrijf onder druk zette. Volgens analisten van ING en de Amerikaanse zakenbanken Jefferies en JPMorgan komt de deal veel eerder dan verwacht. Daarnaast valt het schikkingsbedrag volgens de kenners veel lager uit dan gevreesd.

Cees Smit, beleggingsexpert bij Today's Group, sprak over een unieke koersbeweging van Philips. "Ik kan me niet herinneren dat een aandeel op de Amsterdamse beurs ooit zo hard is gestegen. Dat komt niet vaak voor en het is waarschijnlijk de grootste koerswinst ooit voor een bedrijf op het Damrak." De wijze waarop het nieuws door Philips naar buiten werd gebracht was volgens hem wel een beetje vreemd. "Het zat nu tussen de cijfers in het kwartaalbericht verstopt en ze hadden het wel apart kunnen melden", aldus Smit.

Opluchting

Ook Corné van Zeijl, strateeg en analist bij vermogensbeheerder Cardano, heeft een koerssprong als die van Philips niet eerder meegemaakt. "In ieder geval niet bij een bedrijf van het formaat Philips." Van Zeijl denkt dat een groot deel van de stijging van de koers "technisch gedreven" is. Dat wil zeggen dat de koers van Philips nu beter de echte waarde van het bedrijf weerspiegelt. "Dit is voor veel beleggers de opluchting omdat er een punt achter de slaapapneu-affaire wordt gezet, hoewel er natuurlijk nog wat uit Europa kan komen."

Philips kwam in 2021 in de problemen door een grote terugroepactie voor miljoenen apparaten tegen slaapapneu voor thuisgebruik. Isolerend schuim kon bij die apparaten loslaten. Voor de affaire aan het licht kwam, noteerde het aandeel Philips nog rond de 50 euro. Tegen het einde van 2022 was het aandeel gezakt tot zo'n 12 euro. Momenteel is een aandeel Philips ruim 28 euro waard. De hoogste koers ooit bereikte Philips in het jaar 2000. Toen kostte een aandeel meer dan 57 euro.

Meer uit Financieel

Emiraten kondigen aan 40 miljard euro in Duitsland te investeren

BERLIJN (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.

38 minuten geleden
Franse economie groeit minder dan gehoopt, denkt statistiekbureau

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit dit jaar veel minder hard dan de regering had verwacht. Naast de hittegolven van afgelopen zomer kampt Frankrijk ook met een verslechterde koopkracht, wat drukt op de uitgaven van consumenten. Daardoor komt de groei dit jaar slechts uit op 0,4 procent, waarschuwt het nationale statistiekbureau Insee.

40 minuten geleden
AEX opnieuw lager na renteverhoging ECB en stijgende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.

1 uur geleden
FNV: vrijdag duizenden stakers metaal en bouw om kabinetsplannen

UTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.

2 uur geleden
Baas centrale bank Duitsland bezorgd over radicaal-rechts

BERLIJN (ANP) - De president van de Duitse centrale bank, Joachim Nagel, maakt zich zorgen over de opkomst van radicaal-rechts in zijn land. Enkele dagen na de verkiezingsoverwinning van de uiterst rechtse Alternative für Deutschland in deelstaat Saksen-Anhalt waarschuwde hij dat anti-immigratieretoriek ook voor economische tegenwind kan zorgen.

2 uur geleden
Wall Street begint lager door aanhoudende inflatiezorgen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met rode cijfers begonnen, na drie verliesdagen op rij. Beleggers bleven voorzichtig door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de almaar stijgende olieprijzen. De vrees dat de inflatie verder zal oplopen door de hogere brandstofprijzen en centrale banken de rentes gaan verhogen, zorgde voor terughoudendheid.

3 uur geleden
Prijs Brentolie stijgt tot boven 105 dollar per vat

NEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Brentolie is donderdagmiddag gestegen tot meer dan 105 dollar per vat, waarmee olie uit Europa en het Midden-Oosten de opmars van de afgelopen tijd steeds verder doorzet. De olieprijzen gaan nu al langere tijd omhoog als gevolg van het almaar escalerende geweld in de Iranoorlog.

3 uur geleden