Aandeel Philips koerst af op grootste dagwinst ooit na schikking
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Philips koerst maandag af op de grootste dagwinst ooit van het zorgtechnologiebedrijf. Het aandeel werd bij de opening al een derde meer waard en in de middaghandel liep de koerswinst verder op tot bijna 47 procent. Philips zag daarmee de beurswaarde met miljarden euro's stijgen tot rond de 30 miljard euro.
Beleggers reageerden verheugd op de schikking van omgerekend zo'n 1 miljard euro die Philips heeft getroffen in verband met de slaapapneu-affaire. De deal neemt voor Philips een groot deel van de onzekerheid weg rond de affaire, die al sinds juni 2021 de aandelenkoers van het bedrijf onder druk zette. Volgens analisten van ING en de Amerikaanse zakenbanken Jefferies en JPMorgan komt de deal veel eerder dan verwacht. Daarnaast valt het schikkingsbedrag volgens de kenners veel lager uit dan gevreesd.
Cees Smit, beleggingsexpert bij Today's Group, sprak over een unieke koersbeweging van Philips. "Ik kan me niet herinneren dat een aandeel op de Amsterdamse beurs ooit zo hard is gestegen. Dat komt niet vaak voor en het is waarschijnlijk de grootste koerswinst ooit voor een bedrijf op het Damrak." De wijze waarop het nieuws door Philips naar buiten werd gebracht was volgens hem wel een beetje vreemd. "Het zat nu tussen de cijfers in het kwartaalbericht verstopt en ze hadden het wel apart kunnen melden", aldus Smit.
Opluchting
Ook Corné van Zeijl, strateeg en analist bij vermogensbeheerder Cardano, heeft een koerssprong als die van Philips niet eerder meegemaakt. "In ieder geval niet bij een bedrijf van het formaat Philips." Van Zeijl denkt dat een groot deel van de stijging van de koers "technisch gedreven" is. Dat wil zeggen dat de koers van Philips nu beter de echte waarde van het bedrijf weerspiegelt. "Dit is voor veel beleggers de opluchting omdat er een punt achter de slaapapneu-affaire wordt gezet, hoewel er natuurlijk nog wat uit Europa kan komen."
Philips kwam in 2021 in de problemen door een grote terugroepactie voor miljoenen apparaten tegen slaapapneu voor thuisgebruik. Isolerend schuim kon bij die apparaten loslaten. Voor de affaire aan het licht kwam, noteerde het aandeel Philips nog rond de 50 euro. Tegen het einde van 2022 was het aandeel gezakt tot zo'n 12 euro. Momenteel is een aandeel Philips ruim 28 euro waard. De hoogste koers ooit bereikte Philips in het jaar 2000. Toen kostte een aandeel meer dan 57 euro.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.
10 uur geleden