Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandeel e-bikes in fietsenverkoop verder omhoog

Aandeel e-bikes in fietsenverkoop verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van elektrische fietsen in Nederland is vorig jaar gestegen en het aandeel van e-bikes in de totale fietsenverkoop wordt steeds groter. Dat meldden brancheorganisaties BOVAG en de RAI Vereniging.

De verkoop van e-bikes steeg vorig jaar met 2 procent tot 486.000. In totaal werden er 855.000 nieuwe fietsen verkocht, waarvan 57 procent elektrisch. Dat aandeel lag op bijna 52 procent een jaar eerder. Het gaat dan om bijvoorbeeld elektrische stadsfietsen, bakfietsen en speedpedelecs. In 2021 was nog sprake van een krimp van de verkoop van elektrische fietsen met meer dan 12 procent. Dat had te maken met leveringsproblemen door de coronacrisis.

De totale omzet uit de verkoop van nieuwe fietsen (inclusief e-bikes) nam vorig jaar licht toe tot ruim 1,5 miljard euro. De gemiddelde verkoopprijs van een nieuwe fiets steeg met 9 procent naar 1772 euro. Dat is volgens de BOVAG en de RAI Vereniging te verklaren door de beperkte beschikbaarheid en stijgende prijzen van onderdelen maar ook het grotere aandeel van e-bikes in de verkopen.

"E-bikes zijn voor steeds meer forenzen een uitstekend alternatief voor de auto", zegt Huub Lamers van de RAI Vereniging in een toelichting. "Dat verklaart voor een deel de stijgende populariteit van de e-bikes. Daarmee ga je immers groen, gezond en lachend voorbij de file. Wat ons betreft is dit een hele goede ontwikkeling."

Meer uit Financieel

'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

9 uur geleden
Vliegverkeer Griekenland hervat na urenlange opschorting

ATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.

9 uur geleden
Ook Corendon zet extra vlucht in voor gestrande reizigers Curaçao

SCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.

10 uur geleden
KLM en TUI halen reizigers Antillen met extra vluchten op

SCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.

10 uur geleden
Frankrijk komt boer tegemoet met extra controles op voedselimport

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.

11 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait oliekraan voorlopig niet verder open

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.

11 uur geleden
Krant: Duitse treinen in 2025 nog vaker te laat

BERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.

12 uur geleden