Aandeel Amazon in trek op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Amazon was donderdag een grote winnaar op de beurzen in New York. De webwinkelreus meldde dit jaar weer records te hebben gebroken met zijn verkopen voor de feestdagen. Beleggers zetten het aandeel daarop flink hoger. Ook andere retailers en techbedrijven zaten in de lift en de beursgraadmeters op Wall Street gingen met de hoogste slotstanden ooit de handel uit.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent hoger op 28.621,39 punten. De brede S&P 500 won 0,5 procent tot 3239,91 punten en schermenbeurs Nasdaq kreeg er 0,8 procent bij op 9022,39 punten. Die laatste graadmeter sloot voor het eerst boven de 9000 punten.
Amazon steeg meer dan 4 procent in beurswaarde. Volgens het bedrijf zijn er wereldwijd miljarden artikelen verzonden, waaronder tientallen miljoenen echte Amazon-apparaten zoals de draadloze speaker Echo Dot. Het bericht lijkt te bevestigen dat de Amerikaanse winkelbranche een sterk feestdagenseizoen draaide. Winkelconcerns als Nordstrom, Macy's en J.C. Penney wonnen op de beurs tot bijna 5 procent en iPhonemaker Apple steeg 2 procent.
Tiffany
Tiffany eindigde een fractie hoger na een bericht over een hogere omzet in de afgelopen weken. Daarmee toonde de juweliersketen iets van herstel na de omzetdaling in de eerste drie kwartalen van het jaar. De Nederlands-Duitse biotechnoloog Qiagen ging daarnaast bijna 21 procent omlaag. Het bedrijf, dat ook een notering heeft in New York, kondigde aan solo verder te willen. Eerder werden gesprekken gevoerd met potentiële kopers.
De financiële markten bleven tevens gespitst op ontwikkelingen in de handelsgesprekken tussen China en de Verenigde Staten. De Amerikaanse houding ten opzichte van Chinese bedrijven, waarvan er vele om politieke redenen op een zwarte lijst staan, zijn volgens het Chinese ministerie van handel nog steeds een pijnpunt in de gesprekken. Momenteel worden de nodige procedures doorlopen alvorens een handtekening onder een akkoord kan.
De euro was 1,1101 dollar waard, tegen 1,1084 dollar bij het slot van de Amerikaanse beurzen op dinsdag. Woensdag werd er vanwege de kerst niet gehandeld op Wall Street. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent tot 61,63 dollar. Brentolie werd ook 0,9 procent duurder, op 67,82 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BOEKAREST (ANP/BLOOMBERG) - Opgeblazen rotsen en afzinkbakken helpen Roemenië om de energievoorziening aan de praat te houden. De inschatting is nu dat het land de tweede kernreactor van de Cernavoda-centrale zeker negen dagen langer kan laten draaien.
21 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen die Chinese fabrikanten vragen voor hun producten zijn in juli voor het eerst sinds het uitbreken van de Iranoorlog minder hard gestegen. Volgens kenners is dit een teken dat de kostenstijgingen als gevolg van de blokkade van de Straat van Hormuz beginnen af te nemen.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De topman van het Duitse defensieconcern Rheinmetall moet vanwege een reeks bedreigingen dag en nacht worden beveiligd. Toch weigert Armin Papperger zich te laten intimideren, heeft hij gezegd in een zondag gepubliceerd interview met het Duitse persbureau dpa. "Dit werk moet nu eenmaal gebeuren, en wie de druk niet aankan, hoort niet thuis in deze functie."
2 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De extreme hitte en langdurige droogte in Europa kan de economie hard raken. Triodos Bank schat dat het extreme zomerweer er zelfs voor kan zorgen dat de eerder voorspelde economische groei voor dit jaar volledig teniet wordt gedaan.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets heeft haar achterban versneld gemobiliseerd om te voorkomen dat bezitters van ondeugdelijke Babboe-fietsen geen compensatie meer kunnen krijgen bij een mogelijk faillissement van Babboe-moederbedrijf Accell. De fietsenfabrikant, tevens eigenaar van de merken Batavus en Sparta, kreeg woensdag uitstel van betaling van de rechter. Zo'n surseance is vaak een voorbode voor een bankroet.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het vermogen van Elon Musk is door een forse koerswinst van ruimtevaart- en AI-bedrijf SpaceX hersteld tot 817 miljard dollar. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd in zijn Billionaires Index. Omgerekend is dat ongeveer 707 miljard euro.
21 uur geledenSEATTLE (ANP/AFP) - Amazon investeert in een enorme gascentrale in Texas. Dit project dreigt de grootste uitstoter van broeikasgassen in de Verenigde Staten te worden. Het techconcern heeft de extra energie nodig om meer te kunnen doen met kunstmatige intelligentie, wat heel veel rekenkracht vergt.
22 uur geleden