Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandeel Air-France-KLM in schijnwerpers op Beursplein 5

Aandeel Air-France-KLM in schijnwerpers op Beursplein 5

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel van luchtvaartconcern Air France-KLM zal maandag in de schijnwerpers staan op de aandelenbeurs van Amsterdam. KLM baarde dit weekend opzien door een besluit om op Europese bestemmingen die dag geen passagiers meer aan boord te laten gaan voor vertrek naar Amsterdam. Er vlogen toestellen leeg terug naar Schiphol. De handel op de tweede pinksterdag is traditiegetrouw dun. Het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week lijkt het hoogtepunt te worden.

Volgens KLM was de ingreep zaterdag nodig omdat er op Schiphol sprake was ongunstige weersomstandigheden en baanonderhoud. Daarnaast kampt de luchthaven al een hele tijd met personeelstekorten bij bijvoorbeeld afhandelaars van bagage. KLM maakte zondag bekend dat alle gedupeerde reizigers ofwel alsnog op de plek van bestemming zijn gekomen, of dat er een andere vlucht voor ze was geboekt.

Verder is er aandacht voor fietsenfabrikant Accell. Onvoldoende aandeelhouders hebben zich achter de overname geschaard van de maker van merken als Batavus en Sparta. Met de deal was 1,6 miljard euro gemoeid. Vrijdagavond eindigde de termijn waarop aandeelhouders hun stukken konden aanbieden aan een groep investeerders onder leiding van het Amerikaanse KKR. Eerder was al bekend geworden dat enkele grote aandeelhouders het bod te laag vonden. Deze week moet meer duidelijk worden over het vervolg.

Reuring

De rentevergadering van de ECB is dit keer eenmalig in Amsterdam. Kenners rekenen over het algemeen nu nog niet op een rentestap, maar in juli wel. ECB-president Christine Lagarde kondigde namelijk al aan dat de weg vrij lijkt voor een eerste renteverhoging in juli. Over hoeveel de rente dan omhoog kan, lijken de meningen nog verdeeld. Mogelijk geeft Lagarde daarover op de persconferentie in de Amsterdamse Hermitage op donderdag meer duidelijkheid.

Verder zorgt de oplopende olieprijs mogelijk voor wat reuring. Grote olieproducent Saudi-Arabië merkte een groeiend vertrouwen in de vraag naar olie. Vooral de prijzen op de Aziatische markt waren gunstiger dan voorzien. Dit zorgde voor een verdere prijsstijging. Voor een vat Amerikaanse olie moest voorbeurs bijna 120 dollar per vat worden betaald, de hoogste prijs in drie maanden tijd. Brentolie kostte meer dan 120 dollar per vat. De olieprijs is dit jaar met bijna 60 procent gestegen doordat er een grotere vraag is door het herstel uit de coronacrisis.

Meer uit Financieel

Restaurantbezoek wordt komend jaar duurder, verwacht FSIN

EDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.

29 minuten geleden
NVM verwacht dat huizenmarkt krap blijft ondanks groter aanbod

UTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.

1 uur geleden
Persoonsgegevens buitgemaakt bij cyberaanval kledingsite ASOS

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.

1 uur geleden
Japans modewinkelconcern achter Uniqlo op weg om H&M in te halen

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.

1 uur geleden
Sjoerdsma verwacht geen algeheel akkoord na overleg EU en China

DEN HAAG (ANP) - De EU en China bereiken geen "allesomvattend akkoord", verwacht minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66). Dat zei hij donderdag in de Tweede Kamer over het overleg dat de twee blokken momenteel in Beijing voeren.

1 uur geleden
Duitsland verdubbelt groeivooruitzicht economie voor dit jaar

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft zijn verwachtingen voor de economische groei voor dit jaar ruim verdubbeld, na een beter dan verwachte eerste jaarhelft. Dat komt met name door een sterke export en grote overheidsinvesteringen, die zwakke consumentenbestedingen compenseren.

1 uur geleden
Makelaars zien vaker vertraging huizenbouw om vol stroomnet

UTRECHT (ANP) - Makelaars merken dat steeds meer woningbouwprojecten vertraging oplopen door het volle stroomnet, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). "Netcongestie werd eerder als een toekomstig scenario genoemd, maar inmiddels zien makelaars dat bij ongeveer een kwart van de projecten vertraging ontstaat door netcongestie", aldus Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van de vakgroep NVM Wonen. Ze zei dat donderdag tijdens de presentatie over de ontwikkelingen op de woningmarkt in het afgelopen kwartaal.

2 uur geleden