Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandeel Air France-KLM fors hoger op Amsterdamse beurs

Aandeel Air France-KLM fors hoger op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartconcern Air France-KLM was maandag een van de grootste stijgers op de Amsterdamse beurs. De luchtvaartsector verwacht volgend jaar in brede zin weer winstgevend te zijn, liet branchevereniging IATA weten. Met een plus van 8,3 procent was Air France-KLM de koploper bij de middelgrote bedrijven.

Ook elders in Europa was er optimisme bij beleggers over bedrijven in de reisbranche. TUI dikte haast 8 procent aan in Frankfurt, terwijl luchtvaartmaatconcerns als British Airways-moeder IAG en Lufthansa ruim 7 procent aandikten. Prijsvechter Ryanair steeg 5 procent in Dublin.

De meeste Europese beurzen eindigden in de plus na zware verliezen de afgelopen weken. De AEX-index steeg 0,9 procent tot 641,43 punten. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield steeg 4,7 procent en was daarmee de grootste stijger. Heineken leverde 2 procent in en was daarmee de hekkensluiter.

Basic-Fit

De MidKap ging 0,8 procent omhoog tot 927,12 punten. Behalve Air France-KLM stonden ook sportscholenuitbater Basic-Fit (plus 5,5 procent) en ABN AMRO (plus 4,1 procent) duidelijk hoger. Vrijdag steeg ABN AMRO ook al na berichten dat de Franse bank BNP Paribas geïnteresseerd is om de Nederlandse branchegenoot over te nemen.

De beurs in Frankrijk steeg 0,6 procent na een voor president Emmanuel Macron ongunstige verkiezingsuitslag die het noodzakelijk maakt om met andere partijen samen te werken. Daardoor zou het lastiger worden om Frankrijk te besturen, verwachten kenners. Frankfurt en Londen dikten tot 1,4 procent aan.

Shell

Shell won 2,8 procent. De oliesector bleef in de belangstelling na de recente stevige prijsval. De vrees voor een recessie en daarmee een lagere vraag zorgden er vrijdag voor dat een vat olie tot 7 procent goedkoper werd. Een vat Amerikaanse olie kostte maandag 0,5 procent meer op 110,07 dollar, terwijl de prijs van Brentolie 0,4 procent toenam tot 113,54 dollar per vat.

Op de lokale Amsterdamse markt dikte Majorel ruim 14 procent aan. Het in Luxemburg gevestigde callcenterbedrijf heeft een overeenstemming bereikt over een fusie met zijn Amerikaanse branchegenoot Sitel Group. Het fusiebedrijf krijgt het hoofdkantoor in Luxemburg en houdt zijn beursnotering in Amsterdam.

De euro was 1,0537 dollar waard tegen 1,0473 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Oud-Dunkin'-baas haalt donutketen Krispy Kreme naar Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Krispy Kreme, een grote rivaal van donutketen Dunkin', komt naar Nederland. Het Amerikaanse bedrijf heeft een franchisedeal gesloten met ondernemer Roberto Fava die eerder jarenlang Dunkin' in Nederland leidde. "Het is echt of ik een transfer maak van Ajax naar PSV, of van Burger King naar McDonald's", zegt hij zelf over zijn overstap.

34 minuten geleden
Leeftijds-app EU bijgewerkt na meldingen mogelijkheid tot hacken

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de leeftijdverificatie-app die het deze week presenteerde bijgewerkt, nadat er online meldingen waren gedaan dat de app te hacken was. Dat laat een woordvoerder van de Commissie weten.

36 minuten geleden
Olieprijs 10 procent lager na verklaring Iran over openen Hormuz

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen gingen bijna 10 procent omlaag na een verklaring van de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi over dat de Straat van Hormuz weer is heropend voor de commerciële scheepvaart.

40 minuten geleden
Minister Herbert: Nexperia moet geschil zelf oplossen

DEN HAAG (ANP) - Het geschil over chipfabrikant Nexperia moet binnen het bedrijf zelf worden opgelost, vinden de Nederlandse en Chinese regering, aldus minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) vrijdag. Ze sprak deze week met ambassadeur Shen Bo van China.

1 uur geleden
Rechter dwingt Albert Heijn uitzendkracht in dienst te nemen

DEN HAAG (ANP) - Albert Heijn moet een voormalige uitzendkracht in vaste dienst nemen nadat hij ruim zeven jaar voor hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen had gewerkt. Het winkelbedrijf heeft misbruik van een uitzendovereenkomst gemaakt, oordeelt de rechtbank in Den Haag. Volgens vakbond FNV, die de Poolse uitzendkracht Pawel Rudzki steunde, werd hij uiteindelijk weggestuurd om zijn leidende rol bij een staking.

1 uur geleden
PwC: bedrijf kan stookkosten moeilijker doorberekenen dan in 2022

AMSTERDAM (ANP) - Het wordt voor Nederlandse bedrijven die last hebben van de gestegen energieprijzen moeilijker om de hogere kosten door te berekenen dan bij de vorige energiecrisis in 2022. Dat stelt consultancykantoor PwC in een analyse over de economische effecten van de Iranoorlog. Vier jaar geleden kwam Nederland net uit de coronacrisis, waar steunpakketten, lage rentes en opgepot spaargeld ervoor zorgden dat consumenten veel te besteden hadden. Nu is dat veel minder het geval en zouden klanten hun producten links laten liggen als ze te duur worden, stellen economen van PwC.

1 uur geleden
EU ziet geen tekort vliegtuigbrandstof ondanks IEA-waarschuwing

BRUSSEL (ANP) - Brussel ziet nog altijd geen indicatie van een "wijdverspreid tekort" aan vliegtuigbrandstof in de Europese Unie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) stelde donderdag dat binnen zes weken delen van Europa tegen vliegtuigbrandstoftekorten aan zullen lopen.

2 uur geleden