Aandeel Air France-KLM fors hoger op Amsterdamse beurs
AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartconcern Air France-KLM was maandag een van de grootste stijgers op de Amsterdamse beurs. De luchtvaartsector verwacht volgend jaar in brede zin weer winstgevend te zijn, liet branchevereniging IATA weten. Met een plus van 8,3 procent was Air France-KLM de koploper bij de middelgrote bedrijven.
Ook elders in Europa was er optimisme bij beleggers over bedrijven in de reisbranche. TUI dikte haast 8 procent aan in Frankfurt, terwijl luchtvaartmaatconcerns als British Airways-moeder IAG en Lufthansa ruim 7 procent aandikten. Prijsvechter Ryanair steeg 5 procent in Dublin.
De meeste Europese beurzen eindigden in de plus na zware verliezen de afgelopen weken. De AEX-index steeg 0,9 procent tot 641,43 punten. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield steeg 4,7 procent en was daarmee de grootste stijger. Heineken leverde 2 procent in en was daarmee de hekkensluiter.
Basic-Fit
De MidKap ging 0,8 procent omhoog tot 927,12 punten. Behalve Air France-KLM stonden ook sportscholenuitbater Basic-Fit (plus 5,5 procent) en ABN AMRO (plus 4,1 procent) duidelijk hoger. Vrijdag steeg ABN AMRO ook al na berichten dat de Franse bank BNP Paribas geïnteresseerd is om de Nederlandse branchegenoot over te nemen.
De beurs in Frankrijk steeg 0,6 procent na een voor president Emmanuel Macron ongunstige verkiezingsuitslag die het noodzakelijk maakt om met andere partijen samen te werken. Daardoor zou het lastiger worden om Frankrijk te besturen, verwachten kenners. Frankfurt en Londen dikten tot 1,4 procent aan.
Shell
Shell won 2,8 procent. De oliesector bleef in de belangstelling na de recente stevige prijsval. De vrees voor een recessie en daarmee een lagere vraag zorgden er vrijdag voor dat een vat olie tot 7 procent goedkoper werd. Een vat Amerikaanse olie kostte maandag 0,5 procent meer op 110,07 dollar, terwijl de prijs van Brentolie 0,4 procent toenam tot 113,54 dollar per vat.
Op de lokale Amsterdamse markt dikte Majorel ruim 14 procent aan. Het in Luxemburg gevestigde callcenterbedrijf heeft een overeenstemming bereikt over een fusie met zijn Amerikaanse branchegenoot Sitel Group. Het fusiebedrijf krijgt het hoofdkantoor in Luxemburg en houdt zijn beursnotering in Amsterdam.
De euro was 1,0537 dollar waard tegen 1,0473 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
9 minuten geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.
6 uur geleden