Aandacht voor Wolters Kluwer op Damrak na koopadvies
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Wolters Kluwer. De Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs schroefde het advies voor de informatieleverancier op naar kopen. Beleggers houden verder vooral de stemming op Wall Street in de gaten, waar de handel wordt hervat na een lang weekeinde in de Verenigde Staten.
De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een positief begin van de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen lijken in het groen te openen. In de Aziatische regio gingen de aandelenmarkten dinsdag overwegend omhoog. In Tokio eindigde de Nikkei 1 procent in de plus. De All Ordinaries in Sydney won 0,5 procent na het besluit van de Australische centrale bank om de rente met 0,50 procentpunt te verhogen. Het was de derde renteverhoging op rij.
Industrieel toeleverancier Aalberts maakte bekend KML Linear Motion Technology en KML Precision Machining in Oostenrijk te hebben overgenomen. De jaaromzet van KML, een specialist in precisieapparatuur voor de chipindustrie, bedraagt zo'n 35 miljoen euro en het bedrijf telt 120 medewerkers.
Fagron
De toeleverancier aan apotheken Fagron liet weten een bereidingsfaciliteit in Boston te hebben overgenomen van Fresenius Kabi. De aankoopsom werd niet vermeld. Fagron stelt wel de overname uit eigen middelen te financieren. De faciliteit zal naar verwachting in de tweede helft van 2023 een positieve bijdrage leveren aan de resultaten.
Vastgoedbedrijf Retail Estates kondigde aan voor bijna 36 miljoen euro een belang van 90 procent te hebben genomen in het retailpark Tref Center in Venlo. De Nederlandse vastgoedinvesteerder Westpoort Vastgoed heeft gelijktijdig een belang van 10 procent genomen in het retailpark.
Uniper
In Frankfurt blijft Uniper in de belangstelling staan. Het Duitse energiebedrijf kelderde maandag bijna 28 procent vanwege de problemen met de Russische gasleveringen. Uniper krijgt minder gas dan normaal omdat Rusland de hoeveelheid gas die het via de Nord Stream-pijplijn levert vorige maand met 60 procent verminderde. Daardoor moet het bedrijf zelf gas inkopen op de energiemarkt en hoge dagprijzen betalen. De Duitse overheid zou bereid zijn het bedrijf te hulp te schieten.
De euro was 1,0440 dollar waard, tegenover 1,0428 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 109,99 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 113,24 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.
4 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.
4 uur geleden