Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor verkoopcijfers winkelbedrijven op beurzen

Aandacht voor verkoopcijfers winkelbedrijven op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar de verkoopcijfers van winkelbedrijven tijdens de koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday. Het uit de Verenigde Staten overgewaaide fenomeen Black Friday heeft vrijdag al voor fors meer extra pintransacties in Nederland gezorgd. Volgens betaalplatform iDEAL is een recordaantal van 7,1 miljoen betalingen verricht, vergeleken met 6,1 miljoen vorig jaar. Op Cyber Monday stunten veel webwinkels met extra aanbiedingen.

Post- en pakketbezorger PostNL moet de dagen na Black Friday ruwweg 2 miljoen pakketjes per dag afleveren, twee keer zoveel vergeleken met een normale dag. Op de dagen rond Black Friday kopen veel Nederlanders ook al met korting in voor Sinterklaas. In de eigen app waarschuwde het postbedrijf dat pakketten mogelijk later dan normaal worden afgeleverd, maar een woordvoerster benadrukte dat er momenteel geen vertragingen zijn.

In de VS ging het er vrijdag volgens zakenbanken juist wat rustiger aan toe vergeleken met voorgaande jaren. Volgens marktkenners deden veel Amerikaanse consumenten hun inkopen vorige maand al, omdat bedrijven toen ook al veel kortingen gaven.

Inflatiecijfers

Later in de week verschuift de aandacht naar inflatiecijfers uit Europa en de VS, die donderdag op het programma staan. In de eurozone zal de inflatie in november naar verwachting verder zijn afgekoeld tot het laagste niveau sinds juli 2021. In de VS komt een voor de Federal Reserve belangrijke graadmeter voor de inflatie naar buiten.

Op het Damrak komt Prosus woensdag met jaarcijfers. De techinvesteerder maakte eerder al voorlopige resultaten bekend.

Biedingen op Knab

De AEX-index koerst af op een licht lager begin van de nieuwe beursweek. De Aziatische beurzen gingen maandag omlaag. De beurzen in Hongkong en Shanghai daalden rond de 0,3 procent door koersverliezen in de Chinese vastgoedsector. In Tokio sloot de Nikkei 0,5 procent lager.

Verzekeraar ASR heeft meerdere biedingen ontvangen op Knab, een bank die het bedrijf samen met andere Nederlandse onderdelen van branchegenoot Aegon overnam. Na berichtgeving van Het Financieele Dagblad bevestigde ASR de strategische opties voor de onlinebank te onderzoeken. Het is nog niet zeker dat ASR Knab ook echt zal verkopen, benadrukte het bedrijf.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0947 dollar waard, tegen 1,0933 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 74,90 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 79,97 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bronnen: Shell kan niet voldoende lng leveren aan klanten in Azië

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.

20 minuten geleden
Tuinders merken voorlopig niet veel van hogere energieprijzen

ZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.

1 uur geleden
Japan gaat strategische olievoorraden vrijgeven

TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.

1 uur geleden
LTO vreest hogere kosten voor boeren door oorlog in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).

2 uur geleden
KLM vliegt komende twee weken nog niet op Dubai door oorlog

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.

2 uur geleden
Leiders G7 gaan praten over vrijgave strategische oliereserves

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.

3 uur geleden
Nederland moet noodvoorraad gas opbouwen, zegt Gasunie

GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.

3 uur geleden