Aandacht voor verkoopcijfers winkelbedrijven op beurzen
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar de verkoopcijfers van winkelbedrijven tijdens de koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday. Het uit de Verenigde Staten overgewaaide fenomeen Black Friday heeft vrijdag al voor fors meer extra pintransacties in Nederland gezorgd. Volgens betaalplatform iDEAL is een recordaantal van 7,1 miljoen betalingen verricht, vergeleken met 6,1 miljoen vorig jaar. Op Cyber Monday stunten veel webwinkels met extra aanbiedingen.
Post- en pakketbezorger PostNL moet de dagen na Black Friday ruwweg 2 miljoen pakketjes per dag afleveren, twee keer zoveel vergeleken met een normale dag. Op de dagen rond Black Friday kopen veel Nederlanders ook al met korting in voor Sinterklaas. In de eigen app waarschuwde het postbedrijf dat pakketten mogelijk later dan normaal worden afgeleverd, maar een woordvoerster benadrukte dat er momenteel geen vertragingen zijn.
In de VS ging het er vrijdag volgens zakenbanken juist wat rustiger aan toe vergeleken met voorgaande jaren. Volgens marktkenners deden veel Amerikaanse consumenten hun inkopen vorige maand al, omdat bedrijven toen ook al veel kortingen gaven.
Inflatiecijfers
Later in de week verschuift de aandacht naar inflatiecijfers uit Europa en de VS, die donderdag op het programma staan. In de eurozone zal de inflatie in november naar verwachting verder zijn afgekoeld tot het laagste niveau sinds juli 2021. In de VS komt een voor de Federal Reserve belangrijke graadmeter voor de inflatie naar buiten.
Op het Damrak komt Prosus woensdag met jaarcijfers. De techinvesteerder maakte eerder al voorlopige resultaten bekend.
Biedingen op Knab
De AEX-index koerst af op een licht lager begin van de nieuwe beursweek. De Aziatische beurzen gingen maandag omlaag. De beurzen in Hongkong en Shanghai daalden rond de 0,3 procent door koersverliezen in de Chinese vastgoedsector. In Tokio sloot de Nikkei 0,5 procent lager.
Verzekeraar ASR heeft meerdere biedingen ontvangen op Knab, een bank die het bedrijf samen met andere Nederlandse onderdelen van branchegenoot Aegon overnam. Na berichtgeving van Het Financieele Dagblad bevestigde ASR de strategische opties voor de onlinebank te onderzoeken. Het is nog niet zeker dat ASR Knab ook echt zal verkopen, benadrukte het bedrijf.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0947 dollar waard, tegen 1,0933 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 74,90 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 79,97 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven wordt "beperkt" geraakt door de Amerikaanse importheffingen. Het is vooral de onzekerheid over de tarieven van de Amerikaanse president Donald Trump die de haven voelt. "De indirecte effecten zijn groter dan de directe effecten", stelt topman van Havenbedrijf Rotterdam Boudewijn Siemons.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen rekenen er voorlopig niet op dat gepensioneerden veel minder geld krijgen in het nieuwe stelsel als het slechter gaat met de economie. Dit heeft voorzitter Ger Jaarsma van de Pensioenfederatie donderdag gezegd tijdens een bijeenkomst over de overstap naar het nieuwe stelsel.
51 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - De politie pakt het onderzoek naar de cyberaanval en het datalek bij telecombedrijf Odido "met grote prioriteit" op. Dat heeft de politie in een verklaring naar buiten gebracht. Daarbij onderstreept de politie dat het bedrijven doorgaans adviseert in dit soort situaties geen losgeld te betalen aan hackers die gegevens hebben gestolen.
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten blijven verdeeld over het idee om aankopen met name in Europa te doen. Dat blijkt voorafgaand aan een bijeenkomst van EU-ministers over concurrentiekracht. Het idee van de zogeheten Made in Europe-aanpak is dat publieke aanbestedingen in Europa blijven, bijvoorbeeld voor tech, defensie of de industrie.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde ontving in 2025 een vergoeding van 595.000 euro als president van de Europese Centrale Bank (ECB). Haar basissalaris bedroeg 492.204 euro, 5,6 procent meer dan in het voorgaande jaar, volgens de jaarrekening van de ECB. Lagarde staat steeds meer onder druk om haar vergoeding, die hoger is dan die van veel internationale collega's, waaronder de voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven is in gesprek met defensie over de weerbaarheid van de haven. Of de haven, net als in Antwerpen, een luchtafweersysteem krijgt, wil topman van Havenbedrijf Rotterdam Boudewijn Siemons donderdag bij de presentatie van de jaarcijfers niet zeggen.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - Topman Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) stapt op na ophef over zijn eerdere contact met zedendelinquent Jeffrey Epstein. De organisatie achter de jaarlijkse top in het Zwitserse Davos had enkele weken terug al een onafhankelijk onderzoek naar die banden ingesteld.
2 uur geleden