Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor verkoopcijfers winkelbedrijven op beurzen

Aandacht voor verkoopcijfers winkelbedrijven op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar de verkoopcijfers van winkelbedrijven tijdens de koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday. Het uit de Verenigde Staten overgewaaide fenomeen Black Friday heeft vrijdag al voor fors meer extra pintransacties in Nederland gezorgd. Volgens betaalplatform iDEAL is een recordaantal van 7,1 miljoen betalingen verricht, vergeleken met 6,1 miljoen vorig jaar. Op Cyber Monday stunten veel webwinkels met extra aanbiedingen.

Post- en pakketbezorger PostNL moet de dagen na Black Friday ruwweg 2 miljoen pakketjes per dag afleveren, twee keer zoveel vergeleken met een normale dag. Op de dagen rond Black Friday kopen veel Nederlanders ook al met korting in voor Sinterklaas. In de eigen app waarschuwde het postbedrijf dat pakketten mogelijk later dan normaal worden afgeleverd, maar een woordvoerster benadrukte dat er momenteel geen vertragingen zijn.

In de VS ging het er vrijdag volgens zakenbanken juist wat rustiger aan toe vergeleken met voorgaande jaren. Volgens marktkenners deden veel Amerikaanse consumenten hun inkopen vorige maand al, omdat bedrijven toen ook al veel kortingen gaven.

Inflatiecijfers

Later in de week verschuift de aandacht naar inflatiecijfers uit Europa en de VS, die donderdag op het programma staan. In de eurozone zal de inflatie in november naar verwachting verder zijn afgekoeld tot het laagste niveau sinds juli 2021. In de VS komt een voor de Federal Reserve belangrijke graadmeter voor de inflatie naar buiten.

Op het Damrak komt Prosus woensdag met jaarcijfers. De techinvesteerder maakte eerder al voorlopige resultaten bekend.

Biedingen op Knab

De AEX-index koerst af op een licht lager begin van de nieuwe beursweek. De Aziatische beurzen gingen maandag omlaag. De beurzen in Hongkong en Shanghai daalden rond de 0,3 procent door koersverliezen in de Chinese vastgoedsector. In Tokio sloot de Nikkei 0,5 procent lager.

Verzekeraar ASR heeft meerdere biedingen ontvangen op Knab, een bank die het bedrijf samen met andere Nederlandse onderdelen van branchegenoot Aegon overnam. Na berichtgeving van Het Financieele Dagblad bevestigde ASR de strategische opties voor de onlinebank te onderzoeken. Het is nog niet zeker dat ASR Knab ook echt zal verkopen, benadrukte het bedrijf.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0947 dollar waard, tegen 1,0933 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 74,90 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 79,97 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Experts: woonboulevard nog steeds uitje op tweede paasdag

DEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.

15 minuten geleden
Kappers werken steeds vaker als zelfstandig ondernemer

DEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.

1 uur geleden
OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

16 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

18 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

20 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

22 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

23 uur geleden