Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor verkoopcijfers winkelbedrijven op beurzen

Aandacht voor verkoopcijfers winkelbedrijven op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar de verkoopcijfers van winkelbedrijven tijdens de koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday. Het uit de Verenigde Staten overgewaaide fenomeen Black Friday heeft vrijdag al voor fors meer extra pintransacties in Nederland gezorgd. Volgens betaalplatform iDEAL is een recordaantal van 7,1 miljoen betalingen verricht, vergeleken met 6,1 miljoen vorig jaar. Op Cyber Monday stunten veel webwinkels met extra aanbiedingen.

Post- en pakketbezorger PostNL moet de dagen na Black Friday ruwweg 2 miljoen pakketjes per dag afleveren, twee keer zoveel vergeleken met een normale dag. Op de dagen rond Black Friday kopen veel Nederlanders ook al met korting in voor Sinterklaas. In de eigen app waarschuwde het postbedrijf dat pakketten mogelijk later dan normaal worden afgeleverd, maar een woordvoerster benadrukte dat er momenteel geen vertragingen zijn.

In de VS ging het er vrijdag volgens zakenbanken juist wat rustiger aan toe vergeleken met voorgaande jaren. Volgens marktkenners deden veel Amerikaanse consumenten hun inkopen vorige maand al, omdat bedrijven toen ook al veel kortingen gaven.

Inflatiecijfers

Later in de week verschuift de aandacht naar inflatiecijfers uit Europa en de VS, die donderdag op het programma staan. In de eurozone zal de inflatie in november naar verwachting verder zijn afgekoeld tot het laagste niveau sinds juli 2021. In de VS komt een voor de Federal Reserve belangrijke graadmeter voor de inflatie naar buiten.

Op het Damrak komt Prosus woensdag met jaarcijfers. De techinvesteerder maakte eerder al voorlopige resultaten bekend.

Biedingen op Knab

De AEX-index koerst af op een licht lager begin van de nieuwe beursweek. De Aziatische beurzen gingen maandag omlaag. De beurzen in Hongkong en Shanghai daalden rond de 0,3 procent door koersverliezen in de Chinese vastgoedsector. In Tokio sloot de Nikkei 0,5 procent lager.

Verzekeraar ASR heeft meerdere biedingen ontvangen op Knab, een bank die het bedrijf samen met andere Nederlandse onderdelen van branchegenoot Aegon overnam. Na berichtgeving van Het Financieele Dagblad bevestigde ASR de strategische opties voor de onlinebank te onderzoeken. Het is nog niet zeker dat ASR Knab ook echt zal verkopen, benadrukte het bedrijf.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0947 dollar waard, tegen 1,0933 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 74,90 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 79,97 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

13 minuten geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

1 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

2 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

3 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

5 uur geleden
Chipbedrijf Marvell fors hoger op negatief Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.

5 uur geleden
Minister Van Veldhoven: Nederland heeft dieselvoorraad op orde

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.

5 uur geleden