Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor verklaring Fed-baas Powell op beurzen

Aandacht voor verklaring Fed-baas Powell op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag vooral uit naar de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell zal afleggen voor het Congres. Powell moet daarin het beleid van de Federal Reserve verdedigen. De hardnekkige inflatie in de Verenigde Staten heeft de Fed er tot nu toe van weerhouden om de rente te verlagen. Beleggers hopen dat de Fed in september de leenkosten gaat verlagen en letten dan ook vooral op aanwijzingen over de toekomstige renteplannen van de centrale bank. Donderdag komen ook nog nieuwe Amerikaanse inflatiecijfers naar buiten.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin van de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine plussen te openen. De Aziatische aandelenmarkten gingen ook vooruit. De Nikkei in Tokio klom 2 procent en bereikte een nieuw recordniveau. De Hang Seng-index in Hongkong en de hoofdindex in Shanghai wonnen 0,4 en 1,1 procent.

Heijmans maakte een overname bekend. Het bouwbedrijf koopt alle activiteiten van branchegenoot Van Gisbergen voor 13 miljoen euro. Heijmans versterkt daarmee zijn positie op de Brabantse woningmarkt. Van Gisbergen haalde in 2023 een omzet van 45 miljoen euro met een nettowinst van 3 miljoen euro. De onderneming heeft een eigen portefeuille met 2200 grondposities.

Van Hool

De fabrikant van elektrische bussen Ebusco liet weten Erland Morelissen per 12 augustus te willen benoemen tot commercieel directeur. Morelissen heeft verschillende commerciƫle functies bekleed binnen de Volvo Group en was recentelijk bijna vijf jaar commercieel directeur bij Van Hool.

Het aandeel Euronext zal mogelijk profiteren van een positief analistenrapport. De kenners van zakenbank Jefferies verhoogden het koersdoel voor de eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Brussel, Parijs en Milaan. Het advies blijft kopen.

Nieuwe records

De Europese beurzen sloten maandag licht lager na de verrassende uitslag van de Franse parlementsverkiezingen. De AEX daalde 0,1 procent tot 932,85 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen verloren tot 0,6 procent. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,1 procent lager op 39.344,79 punten. De brede S&P 500-index won 0,1 procent en techgraadmeter Nasdaq klom 0,3 procent. Daarmee bereikten de S&P 500 en de Nasdaq nieuwe recordniveaus.

De euro was 1,0827 dollar waard, tegen 1,0833 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 82,38 dollar. Brentolie kostte ook 0,1 procent meer, op 85,82 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Sterke groei nieuwe motorverkoop, occasions redelijk stabiel

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.

12 minuten geleden
Fors meer nieuwe elektrische auto's verkocht in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.

1 uur geleden
Beurzen in New York openen lager na escalerende taal Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".

1 uur geleden
Duitse Commerzbank ziet geen basis voor deal met UniCredit

FRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.

2 uur geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

2 uur geleden
Kwart meer doorrijders na tanken door hogere prijzen aan de pomp

VOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.

3 uur geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

4 uur geleden