Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor verklaring Fed-baas Powell op beurzen

Aandacht voor verklaring Fed-baas Powell op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag vooral uit naar de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag zal afleggen voor het Congres. Beleggers hopen dat hij meer duidelijkheid verschaft over het toekomstige rentebeleid. Vorige week besloot de Federal Reserve te pauzeren met het verhogen van de rente in de strijd tegen de hoge inflatie. Wel hintte Powell op mogelijk twee verdere verhogingen later dit jaar.

Ook de relatie tussen de Verenigde Staten en China houdt de gemoederen bezig. Zo noemde de Amerikaanse president Joe Biden zijn Chinese collega Xi Jinping "een dictator". Een dag eerder had de Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken nog een ontmoeting met Xi. Blinken was juist in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.

Uitblinker

Daarnaast zorgen de tot nu toe tegenvallende maatregelen van China om het kwakkelende economische herstel aan te jagen, voor terughoudendheid. De Chinese centrale bank verlaagde een dag eerder nog een belangrijk rentetarief, maar beleggers hadden op meer gehoopt. De Chinese beurzen gingen woensdag dan ook opnieuw omlaag. Vooral de Chinese techbedrijven moesten het ontgelden en de Hang Seng-index in Hongkong zakte daardoor 2 procent.

De AEX-index op het Damrak lijkt echter wat op te krabbelen na de recente verliezen. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting licht hoger openen. In Tokio eindigde de Nikkei 0,6 procent in de plus. De Japanse beurs was daarmee een positieve uitblinker in Azië.

Heijmans

Op het Damrak zal Prosus mogelijk verder onder druk staan. De techinvesteerder verloor een dag eerder al ruim 5 procent door zware koersverliezen in de Chinese techsector. Internet- en gamesbedrijf Tencent, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, zakte woensdag nog eens 3 procent in Hongkong.

Heijmans kondigde aan Van Wanrooij over te nemen voor bijna 300 miljoen euro. Met de aankoop versterkt Heijmans zijn marktpositie in bouw- en vastgoedontwikkeling in Nederland.

Alexandre de Gusmão

SBM Offshore liet weten de financiering voor het nieuwe drijvende olieproductieplatform (FPSO) Alexandre de Gusmão rond te hebben. De financiering van meer dan 1,6 miljard dollar werd verstrekt door een consortium van banken. De maritieme dienstverlener heeft een meerderheidsbelang in het project.

De euro was 1,0911 waard tegen 1,0902 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 71,50 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 76,17 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

1 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

3 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

4 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

4 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

5 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

7 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

8 uur geleden