Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor verkiezingsuitslag en olieprijzen op Damrak

Aandacht voor verkiezingsuitslag en olieprijzen op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar de verrassende uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen. Volgens de laatste prognose is de PVV van Geert Wilders met 37 zetels de grootste partij van Nederland geworden. De PVV wil onder meer een bindend referendum houden over het verlaten van de Europese Unie. Ook wil Wilders dat Nederland zich terugtrekt uit de internationale klimaatafspraken en de immigratiestroom flink terugdringen.

In zijn toespraak op de verkiezingsavond zei Wilders wel dat hij bereid is compromissen te sluiten om tot een regeerakkoord te komen. Het is dus niet duidelijk welke beleidsplannen hij zou kunnen uitvoeren.

Daarnaast houden beleggers de olieprijzen in de gaten. Die gingen verder omlaag na de forse daling een dag eerder. De olieprijzen staan onder druk doordat oliekartel OPEC+ zijn vergadering van zondag heeft uitgesteld tot volgende week donderdag. Naar verluidt is er onenigheid tussen Saudi-Arabië en andere leden van de OPEC+ over een verdere verlaging van de olieproductie. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent goedkoper op 76,29 dollar en Brentolie kostte 1,2 procent minder op 80,98 dollar per vat.

Black Friday

De AEX-index op het Damrak koerst af op een vrijwel vlak begin. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine koersuitslagen te openen. De handel zal naar verwachting relatief rustig verlopen, aangezien de belangrijke Amerikaanse beurzen gesloten blijven door Thanksgiving. Ook is Wall Street op vrijdag tijdens koopjesfestijn Black Friday slechts een halve dag geopend.

De Aziatische beurzen lieten donderdag overwegend winsten zien. De beurzen in Hongkong en Shanghai klommen 0,4 en 0,6 procent, mede dankzij flinke koerswinsten in de vastgoedsector. Country Garden en Sino-Ocean stegen 16,5 en 24 procent. De twee noodlijdende vastgoedbedrijven zijn naar verluidt toegevoegd aan de lijst van bedrijven die financiële steun zullen krijgen van Beijing om de vastgoedcrisis in het land aan te pakken. In Japan hadden beleggers een vrije dag.

Fiat

Investeringsbedrijf Exor liet weten iets meer dan 13 miljoen aandelen in te trekken. Dat komt neer op 5,6 procent van het uitstaande aandelenkapitaal. In september kondigde het bedrijf aan voor 1 miljard euro eigen aandelen in te kopen. Exor is het investeringsbedrijf van de familie Agnelli, de oprichters van autofabrikant Fiat, en maakt deel uit van de AEX-index.

De euro was donderdagochtend 1,0905 dollar waard, tegen 1,0970 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

AEX-index staakt opmars in afwachting onderhandelingen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.

41 minuten geleden
Brussel stelt 760 miljoen euro beschikbaar voor hulp aan vissers

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor hulp aan vissers die door de hoge brandstofprijzen in de problemen zijn gekomen. Lidstaten van de Europese Unie mogen daarvoor geld gebruiken uit een fonds dat is bedoeld voor de verduurzaming van de visserij. Daarin zit nog zo'n 760 miljoen euro.

1 uur geleden
IMF en Wereldbank hervatten samenwerking met Venezuela na jaren

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank hebben de samenwerking met Venezuela weer opgestart. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF kondigt in een statement aan de betrekkingen met de regering van Venezuela onder het bewind van waarnemend president Delcy Rodríguez te hervatten. Daarmee legitimeren de instellingen de interim-regering verder en creëren ze nieuwe mogelijkheden voor financiële steun.

1 uur geleden
Toerisme groeit door meer buitenlandse bezoekers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.

3 uur geleden
Ook op tankstations buiten de snelweg betalen met statiegeld

DEN HAAG (ANP) - Het wordt op meer tankstations mogelijk om statiegeldflesjes en -blikjes in te leveren aan de kassa. Op tankstations aan de snelweg was dit al wettelijk verplicht, maar het wordt nu ook mogelijk op bijna vijfhonderd tankstations buiten de snelweg. Daarvoor heeft Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, een samenwerking gesloten met Shell.

3 uur geleden
KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

8 uur geleden
Hypotheker: gemiddelde hypotheekrente naar hoogste punt in 2 jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.

8 uur geleden