Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor verkiezingsuitslag en olieprijzen op Damrak

Aandacht voor verkiezingsuitslag en olieprijzen op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar de verrassende uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen. Volgens de laatste prognose is de PVV van Geert Wilders met 37 zetels de grootste partij van Nederland geworden. De PVV wil onder meer een bindend referendum houden over het verlaten van de Europese Unie. Ook wil Wilders dat Nederland zich terugtrekt uit de internationale klimaatafspraken en de immigratiestroom flink terugdringen.

In zijn toespraak op de verkiezingsavond zei Wilders wel dat hij bereid is compromissen te sluiten om tot een regeerakkoord te komen. Het is dus niet duidelijk welke beleidsplannen hij zou kunnen uitvoeren.

Daarnaast houden beleggers de olieprijzen in de gaten. Die gingen verder omlaag na de forse daling een dag eerder. De olieprijzen staan onder druk doordat oliekartel OPEC+ zijn vergadering van zondag heeft uitgesteld tot volgende week donderdag. Naar verluidt is er onenigheid tussen Saudi-Arabië en andere leden van de OPEC+ over een verdere verlaging van de olieproductie. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent goedkoper op 76,29 dollar en Brentolie kostte 1,2 procent minder op 80,98 dollar per vat.

Black Friday

De AEX-index op het Damrak koerst af op een vrijwel vlak begin. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine koersuitslagen te openen. De handel zal naar verwachting relatief rustig verlopen, aangezien de belangrijke Amerikaanse beurzen gesloten blijven door Thanksgiving. Ook is Wall Street op vrijdag tijdens koopjesfestijn Black Friday slechts een halve dag geopend.

De Aziatische beurzen lieten donderdag overwegend winsten zien. De beurzen in Hongkong en Shanghai klommen 0,4 en 0,6 procent, mede dankzij flinke koerswinsten in de vastgoedsector. Country Garden en Sino-Ocean stegen 16,5 en 24 procent. De twee noodlijdende vastgoedbedrijven zijn naar verluidt toegevoegd aan de lijst van bedrijven die financiële steun zullen krijgen van Beijing om de vastgoedcrisis in het land aan te pakken. In Japan hadden beleggers een vrije dag.

Fiat

Investeringsbedrijf Exor liet weten iets meer dan 13 miljoen aandelen in te trekken. Dat komt neer op 5,6 procent van het uitstaande aandelenkapitaal. In september kondigde het bedrijf aan voor 1 miljard euro eigen aandelen in te kopen. Exor is het investeringsbedrijf van de familie Agnelli, de oprichters van autofabrikant Fiat, en maakt deel uit van de AEX-index.

De euro was donderdagochtend 1,0905 dollar waard, tegen 1,0970 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Politie België neemt maatregelen tegen tanktoerisme Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP/BELGA) - De politie van het Belgische Lanaken-Maasmechelen gaat in Maasmechelen ingrijpen vanwege verkeershinder. Die wordt volgens de politie veroorzaakt door tanktoerisme.

1 uur geleden
ProRail-topman John Voppen vertrekt, gaat naar Total Care

UTRECHT (ANP) - Topman John Voppen van spoorbeheerder ProRail stapt per 1 juli op. Hij gaat aan de slag als voorzitter van de raad van bestuur van Total Care, het familiebedrijf achter CSU en Tzorg. Voppen is sinds december 2019 topman van ProRail.

1 uur geleden
Olie- en gasbedrijven investeren minder in schonere energie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De grootste olie- en gasbedrijven ter wereld geven minder geld uit aan schonere energie. Bedrijven hebben hun investeringen in koolstofarme technologieën in 2025 voor het eerst in acht jaar teruggeschroefd, meldt onderzoeksbureau BloombergNEF. Olie- en gasbedrijven scherpen hun budgetten aan om aan de eisen van aandeelhouders te voldoen en richten zich meer op hun belangrijkste activiteiten.

1 uur geleden
ING verwacht wereldwijd 1250 banen te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - ING verwacht dit jaar wereldwijd zo'n 1250 banen van operationele medewerkers te schrappen. Dat meldt de bank in een presentatie over digitalisering en de inzet van kunstmatige intelligentie (AI). Vooral op afdelingen voor klantenonderzoek en aanverwante activiteiten denkt ING met minder mensen verder te kunnen.

1 uur geleden
Brussel wil registratie bedrijf in hele EU voor max 100 euro

BRUSSEL (ANP) - Het moet mogelijk worden om binnen 48 uur en voor maximaal 100 euro digitaal een bedrijf op te zetten dat kan werken in de hele EU. Dat staat in een plan van de Europese Commissie, genaamd EU Inc.

2 uur geleden
Pomphouders: omzet tankstations keldert door hoge benzineprijzen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse tankstations zagen hun omzet de afgelopen weken met gemiddeld 10 tot 20 procent dalen als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen. Dat zegt Martin van Eijk, voorzitter van de Nederlandse brancheorganisatie van tankstations Drive. Vooral in de grensstreken en bij tankstations langs de snelweg is het volgens hem opvallend rustig.

4 uur geleden
Veel meer financieringsaanvragen Warmtefonds om hogere gasprijzen

HILVERSUM (ANP) - De gestegen gasprijzen zorgen ervoor dat veel meer huiseigenaren financiering aanvragen voor het energiezuiniger maken van hun woning. Het Nationaal Warmtefonds zegt de afgelopen twee weken ruim een derde meer aanvragen te hebben ontvangen dan in dezelfde periode vorig jaar.

4 uur geleden