Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor val Franse regering en opmars bitcoin op beurzen

Aandacht voor val Franse regering en opmars bitcoin op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar de val van de Franse regering en de opmars van de bitcoin. Het Franse parlement heeft een motie van wantrouwen aangenomen tegen minister-president Michel Barnier. Het is voor het eerst sinds 1962 dat in Frankrijk op deze manier een premier wordt weggestuurd. Het is nu aan Barnier om zijn ontslag in te dienen bij de president. Barnier wekte wrevel met zijn plannen voor forse bezuinigingen en belastingverhogingen, die het Franse begrotingstekort en de schuldenlast moeten verkleinen.

De crisis rond Barnier heeft mogelijk ook gevolgen voor de positie van president Emmanuel Macron. De linkse partij LFI vindt dat de president moet vertrekken. De rechtse partij RN vindt dat Macron zelf moet besluiten of hij opstapt. Ondanks het vooruitzicht dat ingrepen in de Franse staatsfinanciƫn nu voorlopig uitblijven, lijkt de beurs in Parijs slechts met een klein verlies te openen. De grote Franse banken, die veel staatsobligaties houden, zullen mogelijk onder druk komen te staan.

Beleggers houden ook de koers van de bitcoin in de gaten. De grootste cryptomunt ter wereld werd voor het eerst meer dan 100.000 dollar waard. De bitcoin is dit jaar sterk gestegen en kreeg een extra impuls door de herverkiezing van Donald Trump in november. De aanstaande president heeft beloofd de regelgeving rond cryptovaluta te versoepelen. Trump maakte woensdagavond bekend Paul Atkins voor te dragen als nieuw hoofd van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.

Bioplastic

De AEX-index koerst af op een licht lager begin. De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Kospi in Seoul ging verder omlaag en zakte 0,9 procent. De belangrijkste oppositiepartij van Zuid-Korea, de Democratische Partij, is van plan om zaterdag te stemmen over de afzetting van president Yoon Suk-yeol. De afzettingsprocedure volgt op Yoons onverwachte besluit om een militaire noodtoestand uit te roepen, die hij uren later weer introk na tegenstand van het parlement.

Avantium kondigde aan ruim 11 miljoen euro te hebben opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen. Woensdag liet het chemiebedrijf al weten voor 35 miljoen euro aan nieuwe leningen te hebben afgesloten. Het geld is bedoeld om de opstartfase van zijn fabriek voor bioplastics in Delfzijl te financieren.

De euro noteerde onveranderd op 1,0526 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 68,57 dollar. Brentolie bleef vrijwel onveranderd op 72,31 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump maakt vrijdag kandidaat Fed-voorzitterschap bekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.

25 minuten geleden
Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

5 uur geleden
WSJ: Amazon praat met OpenAI over investering van 50 miljard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.

5 uur geleden
Meta fors hoger op Wall Street na cijfers, Microsoft flink omlaag

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.

5 uur geleden
Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

7 uur geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

8 uur geleden
Shell stijgt en chipfondsen dalen in vlak gesloten AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.

9 uur geleden