Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor val Franse regering en opmars bitcoin op beurzen

Aandacht voor val Franse regering en opmars bitcoin op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar de val van de Franse regering en de opmars van de bitcoin. Het Franse parlement heeft een motie van wantrouwen aangenomen tegen minister-president Michel Barnier. Het is voor het eerst sinds 1962 dat in Frankrijk op deze manier een premier wordt weggestuurd. Het is nu aan Barnier om zijn ontslag in te dienen bij de president. Barnier wekte wrevel met zijn plannen voor forse bezuinigingen en belastingverhogingen, die het Franse begrotingstekort en de schuldenlast moeten verkleinen.

De crisis rond Barnier heeft mogelijk ook gevolgen voor de positie van president Emmanuel Macron. De linkse partij LFI vindt dat de president moet vertrekken. De rechtse partij RN vindt dat Macron zelf moet besluiten of hij opstapt. Ondanks het vooruitzicht dat ingrepen in de Franse staatsfinanciën nu voorlopig uitblijven, lijkt de beurs in Parijs slechts met een klein verlies te openen. De grote Franse banken, die veel staatsobligaties houden, zullen mogelijk onder druk komen te staan.

Beleggers houden ook de koers van de bitcoin in de gaten. De grootste cryptomunt ter wereld werd voor het eerst meer dan 100.000 dollar waard. De bitcoin is dit jaar sterk gestegen en kreeg een extra impuls door de herverkiezing van Donald Trump in november. De aanstaande president heeft beloofd de regelgeving rond cryptovaluta te versoepelen. Trump maakte woensdagavond bekend Paul Atkins voor te dragen als nieuw hoofd van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.

Bioplastic

De AEX-index koerst af op een licht lager begin. De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Kospi in Seoul ging verder omlaag en zakte 0,9 procent. De belangrijkste oppositiepartij van Zuid-Korea, de Democratische Partij, is van plan om zaterdag te stemmen over de afzetting van president Yoon Suk-yeol. De afzettingsprocedure volgt op Yoons onverwachte besluit om een militaire noodtoestand uit te roepen, die hij uren later weer introk na tegenstand van het parlement.

Avantium kondigde aan ruim 11 miljoen euro te hebben opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen. Woensdag liet het chemiebedrijf al weten voor 35 miljoen euro aan nieuwe leningen te hebben afgesloten. Het geld is bedoeld om de opstartfase van zijn fabriek voor bioplastics in Delfzijl te financieren.

De euro noteerde onveranderd op 1,0526 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 68,57 dollar. Brentolie bleef vrijwel onveranderd op 72,31 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Alfen gaat bedrijf transformeren en wil naar winstgevende groei

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft een transformatie van het bedrijf ingezet die is gericht op "winstgevende groei en geografische expansie". Het bedrijf was vorig jaar opnieuw verlieslatend en zag de omzet met ruim een tiende terugvallen. Alfen ziet desondanks een structurele vraag naar nieuwe energie-infrastructuur en wil van deze kansen profiteren.

2 uur geleden
Lufthansa-personeel opgeroepen tot staking op donderdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse vakbonden hebben piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa opgeroepen donderdag de hele dag te staken. De actie is afgekondigd vanwege een conflict over salarissen en arbeidsvoorwaarden.

2 uur geleden
Meta-dochter moet Duitse telecomprovider miljoenen betalen

DÜSSELDORF (ANP/DPA/RTR) - Een dochteronderneming van het Amerikaanse techbedrijf Meta moet ongeveer 30 miljoen euro aan vergoedingen betalen aan een Duitse telecomprovider. Dat heeft een rechtbank in Düsseldorf dinsdag bepaald.

3 uur geleden
Philips wint in hogere AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.

4 uur geleden
EU keurt overname cybersecurity-startup Wiz door Google goed

BRUSSEL (ANP/AFP) - De EU heeft de overname van cybersecurity-startup Wiz door Google-moederbedrijf Alphabet voor 32 miljard dollar goedgekeurd. Volgens Brussel levert de overname geen mededingingsproblemen in Europa op.

4 uur geleden
Handelsminister VS ontkent nauwe banden met Epstein voor Senaat

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick ontkent dat hij nauwe banden heeft gehad met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein, zoals is gesuggereerd in openbaar gemaakte documenten. Parlementariërs van beide partijen hebben Lutnick opgeroepen om op te stappen, maar volgens hem is dat niet nodig.

4 uur geleden
Europees Parlement steunt introductie digitale euro

BRUSSEL (ANP/AFP) - EU-parlementariërs hebben dinsdag hun steun uitgesproken voor de introductie van de digitale euro. De plannen van Brussel zijn goedgekeurd door 438 parlementariërs, tegenover 158 stemmen tegen. De Europese Centrale Bank (ECB) wil met een digitale euro de Europese afhankelijkheid van Amerikaanse betaalbedrijven zoals Visa en Mastercard verminderen, nu de trans-Atlantische betrekkingen onder druk staan.

5 uur geleden