Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Unilever aan begin drukke beursweek, Wall Street dicht

Aandacht voor Unilever aan begin drukke beursweek, Wall Street dicht

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar Unilever. Het levensmiddelenconcern heeft eind vorig jaar een poging gedaan om de consumententak van GlaxoSmithKline (GSK) over te nemen. Verder barst deze week het cijferseizoen los. Op het Damrak blijft het nog relatief rustig met een handelsupdate van chipmachinemaker ASML op woensdag als belangrijkste agendapunt. In de Verenigde Staten hebben beleggers een lang weekend vanwege Martin Luther King Day.

Unilever bevestigde eind vorig jaar een bod te hebben gedaan op de consumententak van GSK. De Britse krant The Times meldde op basis van ingewijden dat het bod van zo'n 50 miljard pond, omgerekend ongeveer 60 miljard euro, werd afgewezen. De bestuursraden van GSK en van farmaceut Pfizer, dat een minderheidsbelang heeft in GSK, vonden het te laag. Persbureau Bloomberg meldt dat Unilever met banken zou hebben gesproken om extra financiering te krijgen om mogelijk met een hoger bod te komen.

De AEX-index koerst af op een licht lager begin van de nieuwe handelsweek. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine minnen te openen. In de Aziatische regio lieten de aandelenmarkten een gemengd beeld zien. In Tokio eindigde de Nikkei met een winst van 0,7 procent.

Renteverlaging China

De graadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,6 procent in de plus. Beleggers verwerkten het besluit van de Chinese centrale bank om het belangrijkste rentetarief voor het eerst in bijna twee jaar te verlagen. De renteverlaging werd aangekondigd kort voordat bleek dat de economische groei in het laatste kwartaal van 2021 een verdere vertraging liet zien. Met de stap hoopt de centrale bank het economische herstel aan te jagen.

Winkelvastgoedfonds Retail Estates liet in een handelsupdate weten dat de omzet in Nederland in de periode van de lockdown mogelijk de helft lager uitvalt dan normaal. De lagere inkomsten doen volgens het bedrijf echter niets af aan de verwachtingen voor het dividend.

Heineken

Heineken staat eveneens in de belangstelling. Vakbond FNV heeft een aangekondigde staking bij de bierbrouwer opgeschort tot dinsdag 18 januari 15.00 uur. De vakbond gaat in op een uitnodiging van het concern om het cao-overleg te hervatten. Afgelopen vrijdag werd er voor het eerst in ruim 25 jaar gestaakt bij Heineken.

De euro was 1,1415 dollar waard tegen 1,1420 dollar op vrijdag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 84,33 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 86,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

6 uur geleden
Autofabrikanten winnen op Wall Street, Apple levert juist in

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.

6 uur geleden
Trump zwakt brandstofverbruiksnormen auto's in VS flink af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.

6 uur geleden
Ebusco krijgt miljoenenlening van aandeelhouders om te overleven

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.

8 uur geleden
Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

10 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

12 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

13 uur geleden