Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor UBS op beurzen na vertrek topman Ralph Hamers

Aandacht voor UBS op beurzen na vertrek topman Ralph Hamers

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese aandelenbeurzen gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar UBS. Bij de Zwitserse bank wordt de Nederlandse topman Ralph Hamers met ingang van 5 april vervangen door Sergio Ermotti. De stap volgt op de overname van de geplaagde branchegenoot Credit Suisse door UBS.

De Zwitser Ermotti was al topman bij de grootste bank van Zwitserland van 2011 tot 2020. Daarna volgde Hamers, die daarvoor topman was bij ING, hem op. In een verklaring stelde Hamers "een stap opzij te doen in het belang van de nieuwe gecombineerde entiteit en haar belanghebbenden, waaronder Zwitserland en haar financiële sector".

De AEX-index op het Damrak koerst af op een kleine openingswinst. Ook de andere Europese beurzen lijken licht hoger te beginnen. De Aziatische aandelenmarkten wonnen woensdag overwegend terrein. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds dik 2 procent in de plus dankzij een koerssprong van Alibaba (plus 13,7 procent). Beleggers reageerden verheugd op de plannen van het Chinese tech- en webwinkelconcern om zichzelf op te splitsen in zes onderdelen die op termijn eigen beursnoteringen kunnen krijgen.

Azië

De Nikkei in Tokio sloot 1,3 procent hoger onder aanvoering van de Japanse techinvesteerder SoftBank, die een groot belang heeft in Alibaba. Ook andere Chinese techbedrijven lieten stevige winsten zien door de hoop dat ze het voorbeeld van Alibaba zullen volgen. Zo won internet- en gamebedrijf Tencent ruim 2 procent. De in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus, die een groot belang heeft in Tencent, zal daar mogelijk van profiteren.

Op Beursplein 5 zullen chipbedrijf ASMI en staalfabrikant ArcelorMittal mogelijk profiteren van adviesverhogingen. Ook biotechnoloog Pharming zal mogelijk bewegen op een koopadvies van RBC Capital Markets. Daarnaast kwam Ebusco nog met jaarcijfers. De fabrikant van elektrische bussen boekte vorig jaar flink meer omzet, maar verlaagde wel zijn winstdoelstelling voor de komende jaren.

OCI

Kunstmestproducent OCI staat eveneens in de belangstelling. De Amerikaanse activistische belegger Jeff Ubben wil dat het bedrijf de strategische opties onderzoekt, waaronder een verkoop van onderdelen. Volgens Ubben zou het bedrijf daarmee zijn huidige marktwaarde van 5,5 miljard euro kunnen verdubbelen. Topman Ahmed El-Hoshy van OCI verklaarde tegen persbureau Bloomberg de suggesties van Ubben en alle andere strategische opties te gaan onderzoeken.

De euro was 1,0831 dollar waard, tegen 1,0844 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 73,74 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 79,03 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ebusco krijgt miljoenenlening van aandeelhouders om te overleven

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.

1 uur geleden
Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

3 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

5 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

6 uur geleden
Politico: EU zet Rusland op zwarte lijst van witwaslanden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.

6 uur geleden
Brussel maakt plan voor onafhankelijkheid Chinese grondstoffen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.

7 uur geleden
Magnum denkt dat totale ijsmarkt groeit naar 90 miljard in 2029

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.

7 uur geleden